Psací stůl u okna - je to dobrý nápad? Navrhujeme, kam umístit psací stůl ve studentském pokoji pro školáka nebo ve studentském

04.10.2021

Období příjemného prázdninového lenošení se neúprosně chýlí ke konci. Blíží se další školní rok a s ním na vaše dítě čekají nové výzvy, povinnosti a dobrodružství. Stojí za to se už dnes zamyslet nad přípravou ideálního místa pro práci a studium pro vaše dítě. Nejdůležitějším prvkem takové zóny je vždy stůl. Kus nábytku, bez kterého si jen těžko lze představit pohodlnou práci a studium. Při zařizování pokoje pro školáka se mnozí z nás potýkají s dilematem: kam bychom měli umístit stůl? Existuje v místnosti nějaké zvlášť vhodné místo? Je stůl u okna dobrým řešením? Pokud také potřebujete radu a inspiraci na toto téma, zveme vás k přečtení našeho článku. Naši specialisté navrhují, jak funkčně uspořádat studentský pokoj a studijní koutek. Kam umístit stůl, aby dítěti poskytl ergonomické pracoviště.
 

 

Psací stoly- Baumax.czV tomto článku:
1. Umístění psacího stolu v místnosti
2. Dokonalé rozvržení prostoru - ergonomie práce u psacího stolu
3. Různé možnosti umístění psacích stolů pod okno
4. Psací stůl u okna - aranžmá, které vás budou inspirovat
5. Jak se vypořádat s intenzivním slunečním světlemUmístění psacího stolu v místnosti

Když stojíme před výzvou zařídit dětský pokoj, hledáme nejlepší řešení pro uspořádání nábytku, jako jsou: dětské postele, dětské psací stoly, nábytkové sestavy, dětské pufy, regály a komody. Všechny tyto kusy nábytku dohromady musí vytvořit jednotný celek a atraktivní aranžmá interiéru. Zatímco každý kus nábytku je důležitý, psací stůl je skutečným centrálním prvkem studentského pokoje. Volba jeho umístění vyžaduje opravdu pečlivé zvážení nebo dobrý návrh.

 

Psací stoly- Baumax.cz


Dokonalé rozvržení prostoru - ergonomie práce u psacího stolu

Existuje mnoho možností umístění pracovního stolu do místnosti. Jedním z nejběžnějších je jeho umístění pod okno. Je to však dobré řešení? Ano a ne. Vše závisí na poloze samotné místnosti. Kdy bude umístění psacího stolu pod oknem dobrou volbou? Určitě v situacích, kdy je místnost malá a tmavá, a nachází se na severní straně budovy. Místnost na severní straně může být tmavá a vyžadovat nejlepší možné osvětlení. Stojí za to pamatovat, že přirozené světlo je pro studium a práci vždy nejlepší, takže jej můžete využít k osvětlení pracoviště. Kdy není umístění stolu pod oknem dobrá volba? Když místnost a okno v ní směřují na jih. Slunce, které se přemisťuje po obloze během dne, může svítit přímo do očí vašeho dítěte, co může být ve výsledku obtěžující a rušivé. Místo pro práci a studium by mělo být přizpůsobeno potřebám dítěte a podmínkám interiéru. Pokud dáte psací stůl rovnoběžně s oknem, zkontrolujte, zda tato poloha bude pro dítě pohodlná a vyhovující. Dětský pokoj musí být funkční, o tom není pochyb.

 

Židle- Baumax.cz


Různé možnosti umístění psacích stolů pod okno

Věděli jste, že stůl pod oknem lze umístit třemi různými způsoby? Ačkoliv první co nám přijde na mysl, je umístění, ve kterém sedí osoba čelem k oknu (stůl je obrácen k oknu), po chvíli a krátkém zamyšlení by si každý měl představit také další dvě řešení.

Psací stoly zády k oknu

První možností je dát psací stůl pod okno, ale tak, aby dítě sedící u něj mělo okno hned za zády. Toto řešení má výhody a také nevýhody. Největším problémem může být používání počítače nebo notebooku. Sluneční světlo, které propadne oknem, bude směřovat přímo na monitor a bude bránit práci. Je obtížné používat zařízení, když na jeho monitor svítí po většinu dne slunce. Pokud víte, že vaše dítě potřebuje počítač k práci a používá jej často během dne, zvolte jiné řešení.
 

Psací stoly- Baumax.cz


Psací stoly umístěné kolmo k oknu

Druhou možností je umístění psacího stolu kolmo k oknu (stůl stranou k oknu). To je podle nás jedno z lepších řešení. Deska stolu bude dobře osvětlená a slunce nebude svítit přímo do očí dítěte. Kolmé umístění stolu vůči oknu vyžaduje dobrou organizaci celého interiéru. Je třeba upřímně říci, že ne každá místnost bude pro toto řešení vhodná. Malé místnosti v panelovém domě mohou být příliš těsné na to, aby bylo možné takhle uspořádat dětské psací stoly.
Pamatujte, že při hledání nejlepšího řešení vždy je potřeba vzít v ohled rozměry dětského pokoje, kam chceme dát nábytek.

 

Kancelárske židle- Baumax.cz


Jak uspořádat psací stoly v pokoji sourozenců?

Jeden psací stůl v dětském pokoji je menší problém. Situace se komplikuje, když jednu místnost používají dva nebo někdy tři děti. Organizace místa k učení pak může být docela výzva. Jedním z nejzajímavějších řešení pro dětský pokoj, ve kterém bydlí více dětí, může být deska stolu umístěná po celé délce stěny u okna. Takový kus nábytku dokonale nahradí samostatné psací stoly pro každé dítě, pomůže zorganizovat pohodlné místo pro učení, práci a zábavu. Šetří místo a využívá přirozené denní světlo. Pokud přemýšlíte, jak uspořádat psací stůl do pokoje pro sourozence, bude toto řešení trefou do černého!


Psací stůl u okna - aranžmá, které vás budou inspirovat

Pokud nevíte, kam umístit psací stůl v dětském pokoji, představujeme několik zajímavých návrhů, třeba pro vás bude jedno z nich inspirací.
 

• Psací stůl na levé straně u zdi
Přestože psací stůl nebyl umístěn přímo pod oknem, velká rohová okna osvětlují interiér, díky čemu je místo pro práci a studium světlé a funkční.

 

Nábytek- Baumax.cz


• Stůl umístěný rovnoběžně s oknem a okenním parapetem v rohu police
Dětský pokoj s velkým oknem, které osvětluje místo pro učení. Zajímavým řešením je použít parapet jako poličku na knihy, hračky a nejnutnější drobnosti dítěte.

 

Psací stoly- Baumax.cz• Psací stůl v místnosti bez oken
Někdy je nutné najít vhodné místo pro psací stůl v místnosti bez oken. Následující uspořádání ukazuje, že je to možné a - co víc - může to být jak elegantní, tak funkční.


Pamatujte! Pokud zařizujete pokoj bez okna, zajistěte dostatečné osvětlení do interiéru. BauMax nabízí široký výběr závěsných a stojících svítidel. Podívejte se, co vše vám můžeme nabídnout:
Stropní svítidla
Závěsná svítidla
• Osvětlení a stropní svítidla
• Stojící svítidla, podlahové lampy
Lustry
• Svítidla do dětského pokoje
• Plafony
• Stolní lampy, lampičky
• Nástěnná svítidla, vnitřní nástěnná svítidla

 

Nábytek do kanceláře- Baumax.cz


• Dívčí pokoj ve stylu boho
Pamatujte, že při zařizování interiéru pro vaše dítě se nemusíte vzdávat stylového aranžmá pro funkčnost. Při návrhu dětského pokoje může kombinovat oba prvky. Nejlepším příkladem je níže uvedené aranžmá.

 

Židle- Baumax.cz

 

• Psací stůl kolmo k oknu
Při hledání ideálního místa pro dětský nábytek, jako jsou: psací stoly, pohovky, křesla, rohové sedací soupravy, nábytkové sestavy, šatní skříně, regály, komody a police, se vždy vyplatí zvážit několik možností a vybrat mezi nimi tu nejlepší.

 

Židle- Baumax.cz

 

Jak se vypořádat s intenzivním slunečním světlem

V horkých letních dnech, kdy do místnosti přes velká okna dopadají teplé sluneční paprsky, se interiér může rychle zahřát, což způsobuje nepohodlí a problémy s koncentrací. Není co si nalhávat, klimatizace v domácnosti je stále vzácností. Jak tedy řešit přílišné nahřívání místností a poskytnout dítěti ergonomické místo ke studiu? Máme několik návrhů, které mohou v takových situacích pomoci.
Na trhu je k dispozici několik doplňků, které lze použít k efektivnímu řešení problému s přetopením v místnosti, např. ventilátory, vnitřní rolety, žaluzie, ale nejčastěji nepřinášejí dostatečné zlepšení. Velmi účinným řešením jsou markýzy, tedy vnější kryty oken, které zastavují sluneční záření na vnější straně okna, díky čemuž se vzduch v domě nezahřívá.

 

Židle- Baumax.cz


NECHTE SE INSPIROVAT!!!

Nábytek do dětského pokoje Joker I Nábytek do dětského pokoje Yoop Nábytek do dětského pokoje Arca Bílý I Nábytek do dětského pokoje Rack

 

Zpět