Pohovky na spaní – kde budou fungovat?

25.01.2022

Mohlo by se zdát, že rozkládací sedací soupravy v minulém století vyšly z módy. Nic více mylného! Jde o praktické a estetické řešení, díky kterému získáme další prostor na každodenní spaní a elegantní kus nábytku s úložným prostorem ve stylovém interiéru. Podívejte se, co je třeba vzít v ohled při výběru rozkládací pohovky s funkcí spaní, pokud chcete, aby byla funkční,  čím se liší od pohovky a sedačky a jak sladit design nábytku s aranžmá. Poradíme vám v následujícím článku.


V tomto článku:

1. Sedací soupravy, gauče a pohovky – jaký je mezi nimi rozdíl?

2. Kupujeme rozkládací pohovku – na co bychom si měli dát obzvlášť pozor?

3. Válenda do pokoje pro teenagery

4. Velikost rozkládací pohovky – na co si dát pozor

5. Rozkládací pohovka, která ozdobí prostorPohovky na spaní- Baumax.cz

Sedací soupravy, gauče a pohovky – jaký je mezi nimi rozdíl?

Slovo „gauč“ odkazující na pařížský královský palác, je známé a používané pouze v Česku. Pojmy sedací soupravy do obývacího pokoje, gauče nebo pohovky totiž často používáme zaměnitelně, ale ne vždy správně. Na první pohled, by se totiž mohlo zdát, že jsou to totožné kusy nábytku. Ovšem není tomu tak. Rozkládací sedací souprava je kus nábytku se specifickými funkcemi a konstrukcemi. Často je to vlastně totéž, co gauč. Aby však nábytek mohl být pojmenován rozkládací pohovka, musí splňovat určitá kritéria.

Rozkládací pohovka je druh nábytku, který má dva čalouněné rámy – sedák a opěrák. Po jejím rozložení vznikne plocha k odpočinku s funkcí na spaní. Rozkládací sedací souprava má také úložný box na lůžkoviny. Ve skutečnosti má tento čalouněný nábytek dvě rovnocenné funkce – pohovky na sezení a plochy na spaní, kterou proměníte na lůžko. 

Moderní pohovky nemají područky, ale mohou mít ergonomicky tvarovaný sedák s mírně zvýšenými okraji. Rozkládací pohovky a gauče mají jiný rozkládací mechanismus.

V případě té první je potřeba pro vytvoření plochy na spaní vytáhnout sedací části dopředu a v té druhé – sklopit opěradlo dozadu. Oproti tomu se pohovka vůbec nerozkládá. To vše je však jen teorie – v praxi se tyto tři pojmy v současnosti používají zaměnitelně. Rozdíl mezi nimi se po generace stírá a dnes tyto kdysi stanovené pojmy v každodenním použití téměř nikdo nedodržuje.

Pohovky na spaní- Baumax.cz

Kupujeme rozkládací pohovku – na co bychom si měli dát obzvlášť pozor?

Pohovky s funkcí spaní jsou kusy nábytku, které si pořizujeme do obývacího pokoje, denního pokoje, pokoje pro hosty, ale i do pokoje pro teenagera, a dokonce i vlastní ložnice. Multifunkční charakter takové sedací soupravy ocení zejména majitelé malých bytů. Za prvé je potřeba si ujasnit, jak často bude na ní v noci někdo spát.

Pokud bude rozkládací pohovka používaná rovněž k sezení  – při návštěvách hostů - při výběru tohoto kusu nábytku je možné volit především design a t pohodlí sedáku. Pokud však rozkládací pohovku budete využívat ke každodennímu spaní, měli byste především dbát na pohodlí při používání v rozloženém stavu, a také zdali se snadno rozkládá. Plocha na spaní by měla být pohodlná, obzvlášť když  ji budete využívat den co den po mnoho let. 

Modely dostupné v obchodech se liší komfortem používání. V první řadě mohou být čalouněné různými materiály. Rozkládací pohovky na spaní velmi často mají měkký čalouněný materiál, například velur. Nejlepší je, když rozkládací sedací soupravy používají na sedák výplň z pružin typu bonell, které vám zajistí vysoký komfort a pohodlí.

Pro každodenní použití vybírejte rozkládací pohovky bez bočnic. Takové dodatečné prvky zabírají plochu na spaní a snižují komfort samotného spánku. Pohodlí je samozřejmě individuální záležitostí – proto si vždy vyberte model, který odpovídá vašim potřebám. Pokud si vyberete, měli byste si ještě nábytek v obchodě vyzkoušet. Pohovka s matrací je ideálním řešením, když hledáte nábytek na každodenní spaní. Sedací soupravy, které se používají jako postele pro dvě osoby, vám umožňují ušetřit místo ve vašem interiéru, tím že plní dvě funkce současně, a z hlediska pohodlí nejsou v žádném případě horší než nábytek, jako jsou čalouněné postele.

Pohovky na spaní- Baumax.cz

Válenda do pokoje pro teenagery

Místo rozkládací pohovky bude vhodná  rovněž válenda  – malý jednoduchý kus nábytku s úložným prostorem sloužící především ke spaní. Bez bočnic a většinou i opěrky zad se skvěle hodí do dětských pokojů a pokojů pro teenagery. Tím, že se rozhodnete pro takové řešení do malé ložnice, snadno najdete další prostor například pro hračky nebo psací stůl. Válenda sice není pohodlná jako pohovka, ale poskytuje i místo k sezení, když navštíví mladého člověka, například kamarádi. 

Velikost rozkládací pohovky – na co si dát pozor

Stejně jako veškerý jiný nábytek, rovněž rozkládací sedací soupravu musíme přizpůsobit prostoru, jaký máme k dispozici. Dvoumístní model je ideální do malého obývacího pokoje. Stejně jako větší modely má úložný prostor, tak aby bylo možné uschovat lůžkoviny a poskytuje místo k sezení pro dvě osoby.  Než se definitivně rozhodnete, zkontrolujte si rozměry sedacích souprav, které se nabízejí v obchodech s nábytkem, a které se vám líbí, a to jak složené, tak i rozložené. To je důležité zejména v případě velmi malých interiérů, kde mohou být problematické i relativně malé kusy nábytku, a snadno v nich dojde k zahlcení prostoru.

Do většího obývacího pokoje se hodí rozkládací pohovka nebo pohodlné velké rohové pohovky, které jsou vzhledově velmi atraktivní. Můžete si také vybrat sedací soupravu s funkcí spaní – tento typ módního nábytku je často vybaven stylovými nohami a ozdobnými područkami a určitě se vám bude líbit.

Pohovky- Baumax.cz

Rozkládací pohovka, která ozdobí prostor

Mimořádná popularita rozkládacích pohovek ve XX století znamenala, že je nyní spojujeme s praktičností a nikoliv jedině kvůli jejich designu. Ovšem velký výběr produktů, které najdete v nabídce našeho obchodu, přesvědčil nejednoho milovníka stylových interiérů k nákupu právě tohoto typu nábytku do obývacího pokoje. U nás si můžete vybrat model, který se osvědčí u vás doma. Rozhodně máme něco i pro vás. 

Pohovky v různých barevných variantách ladí k interiérům uspořádaných v různých stylech. Díky své jednoduchosti a minimalistickému designu se mnoho modelů hodí do módních skandinávských aranžmá. V naší nabídce najdete nábytek v různých barvách čalounění – šedé, béžové, a dokonce i pastelové odpovídající tomuto stylu aranžmá. Takže si můžete vybrat dle toho, co bude nejlépe ladit ve vašem interiéru. 

Dobře navržená pohovka s funkcí spaní bude skvěle ladit rovněž do ostatních stylů, jako jsou moderní, klasický, provensálský, industriální, urban jungle, loft nebo pop art. Za pozornost stojí rovněž levné  pohovky s funkcí spaní, které svým designem odkazují na předchozí desetiletí. Skvěle vypadají v retro nebo vintage interiérech. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a budete mít přehled o naších nejnovějších nabídkách nebo speciálních akcích.

Rozkládací pohovka může být součástí širší sestavy. Moderní sedací soupravy obsahují nejen pohovku, ale také pohodlná křesla nebo pufy. Zajímavé je, že takové řešení není vyhrazeno pouze pro prostorné obývací pokoje. Tam, kde se nevejde velká rohová pohovka, poskytuje rozkládací pohovka a křesla mnohem širší možnosti z hlediska uspořádání. Taková elegantní sestava splní nejen svou roli, ale stane se i dokonalou ozdobou interiéru.

V dnešní době zažívají módní rozkládací pohovky druhé mládí! Stojí za to otevřít se možnostem tohoto, ve své jednoduchosti krásného a elegantního nábytku. Pohovky s funkcí spaní dostupné v našem internetovém obchodě a kamenných obchodech splní požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. V případě, že si nejste jistí, jak by měla vypadat vaše vysněná sedací souprava nebo pokud se rozhodujete mezi různými typy sedaček nebo prostě nevíte co je v současné době módní, podívejte se na naše inspirace. 

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!

 

Co je lepší, postel nebo rozkládací pohovka Podívejte se s námi a vyberte si tu nejlepší variantu pro vás!
Kontinentální postele
Rohová pohovka s funkcí každodenního spaní

 

Zpět