Nástěnné jednotky do obývacího pokoje - způsob funkčního designu

01.10.2021

Pro mnoho lidí jsou nástěnné jednotky do obývacího pokoje nábytkem spojeným s jednoduchostí a nudným designem interiéru. Před  lety, v dobách  minulých, téměř v každé domácnosti jsme mohli najít alespoň jednu obývací stěnu, protože právě tyto kusy nábytku v té době byly nejmódnějšímí trendy. V průběhu let se z klasické dřevěné obývací stěny, všechny navržené ve stejném stylu, proměnily v moderní a praktický nábytek do obývacího pokoje a dalších interiérů v domě nebo bytě. V současné době najdete moderní obývací stěny téměř v každém obchodě s nábytkem v sadě s vkusnými stoly a židlemi do obývacího pokoje nebo módními regály a barovými skříňkami, které patří do stejné kolekce.


V tomto článku:
1. Moderní obývací stěny do pokoje
2. Klasické uspořádání interiéru - moderní nábytek
3. Obývací stěny a skandinávský styl  
4. Uspořádání nábytku v moderním glamour stylu
Obývací stěny- Baumax.cz


Dnešní článek má za cíl dokázat, jak praktická a stylová může být obývací stěna. Pokud tedy hledáte pro sebe podobné řešení, ale nejste si jisti, v jakém stylu si zařídit obývací pokoj, aby daná nábytková sestava byla nejen funkčním, ale i estetickým prvkem - určitě si přečtěte náš článek!
 

Moderní obývací stěny do pokoje

Nástěnná jednotka je kus nábytku, který si obvykle najde své místo v obývacím pokoji. Vkusné obývací stěny ve světlých odstínech - obvykle bílé, mohou výrazně ovlivnit aranžmá celé místnosti. Tato barva je v posledních letech hlavní barvou moderních kolekcí a získává si stále větší zájem mezi interiérovými designéry. Podobné je to s přírodním dřevem, které se perfektně hodí do prostorného interiéru, kde vytváří rustikální styl. Dřevěný nábytek do obývacího pokoje v teplých odstínech si najde mnoho příznivců, protože ke dřevu jako přírodnímu prvku budou ladit jak nestandardní doplňky, tak i klasické dřevěné doplňky v podobné barvě. Bez ohledu na to, v jakém stylu maté vybavený obývací pokoj a jaké barevné kombinaci chcete dosáhnout - dobře zvolené obývací stěny skvěle doplní váš interiér. Dobrým nápadem může také být  koupě  modulárního nábytku a vytvořit si vlastní nástěnnou jednotku z hotových komponentů. Poté si můžete vybrat jak počet jednotlivých prvků přizpůsobených vašim potřebám, tak i zakoupit hotovou sadu doporučenou výrobcem v obchodě s nábytkem. Modulární nábytek najdete v našem obchodě BauMax , kde v bohaté nabídce mnoha dostupných produktů jistě najdete něco  vhodného pro sebe. Standardní obývací stěny obvykle obsahují takové kusy nábytku jako jsou  TV stolky, komody do obýváku, svislé skříňky s možností bohatého vnitřního vybavení  nebo stojící skříňky s posuvnými, prostornými zásuvkami. Je jen na vás, jakou sestavu si vyberete a jak si svůj obývací pokoj zařídíte. Určitě stojí za to věnovat pozornost výrobkům, jejichž výrobce se těší uznáním a dobré pověsti mezi zákazníky.


Obývací stěny- Baumax.cz

 

Klasické uspořádání interierů - moderní nábytek

Pokud chcete uspořádat místnost v klasickém stylu, měli byste zvážit výběr lehkého nábytku, který nevytváří mezi sebou kontrasty. V tomto případě bude nejlepší volba bílé, krémové, světle šedé nebo odpovídající barvě stěn nábytkové sestavy. Stylové obývací stěny ve světlých odstínech budou perfektně ladit do klasického aranžmá interiéru. Inspirativním tipem na zajimavé aranžmá bude také dřevěná obývací stěna, kterou si můžete sami sestavit z nabízených modulárních nábytkových komponentů. Moderní komody, skříně a police mají možnost různorodých kombinací a jejich nestandardní doplňky ovlivňují výsledný efekt včetně povrchové úpravy zařízení. Prvky, jako jsou knoflíky, úchytky nebo dekorace na čelách nábytku, dokonale zdůrazní veškerou krásu sestavy. Pro klasický styl vašeho obývacího pokoje byste měli zvolit stylově podobné doplňky a další nábytkové příslušenství. Moderní sestava nábytku do obývacího pokoje s prosklenými vitríny a vestavěným nábytkovým osvětlením  dokonale ladí ke klasickému interiéru.
 

Sedací soupravy- Baumax.cz

 

Obývací stěny a skandinávský styl

 Skandinávské interiéry jsou byty, ve kterých vládne bílá. Skandinávský styl se vyznačuje minimalismem, prostorností a funkčností. Tento design milují lidé, kteří nemají rádi přebytečný nábytek v obývacím pokoji, přepych a zbytečné doplňky, které by přitlačily vzdušný, světlý design. Tento styl uspořádání by měl být  jednoduchý a minimalistický. Pokud se rozhodnete tento trend následovat, měli byste zařídit interiér pomocí nábytku z přírodního dřeva ve studených odstínech. Vitríny a regály musí být jednoduché, světlé a bez zbytečných barevných doplňků a suvenýrů, které jsou často vystavovány ve skleněných vitrínách. Skvělou volbou bude také nábytek z masivu v přírodním provedení jako je bříza, který si můžete sami natřít na bílo. Tímto způsobem ušetříte a zároveň vytvoříte vlastní, jedinečnou nábytkovou sestavu. Bílé funkční obývací stěny, které zabírají většinu místnosti, vytvářejí nejen úžasné aranžmá, ale zároveň nabízejí praktické úložné prostory. Nábytek, jako jsou vitríny, skříňky nebo regály, mají velké množství polic, na které můžete dát nespočet položek! Ke skandinávskému stylu aranžmá budou perfektně ladit světlé pohovky do obývacího pokoje nebo křesla do obývacího pokoje v tlumených barvách. Ideální budou také přírodní, rustikální doplňky, šedé nebo krémové koberce, svíčky a minimalistické obrazy.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


Uspořádání nábytku v modním glamour stylu

Pokud chcete vytvořit aranžmá v glamour stylu, měli byste se rozhodnout pro nábytek, který má bohatě zdobené prvky a dekorace. K dominantním barvám tohoto stylu patří tmavé, výrazné barvy, jako jsou: černá, stříbrná, hnědá, tmavě modrá, tmavě šedá, vínová a červená a doplňky ve zlaté barvě. Místnost v glamour stylu by rozhodně měla být vybavena obývací stěnou v intenzivní barvě, která přitahuje pozornost všech hostů. Glamour styl je velmi moderní trend, který dobře ladí s 3D prvky, např. s nastěnnými 3D panely a dynamickými doplňky, které doplňují aranžmá. Do obývacího pokoje v glamour stylu  můžete bezpečně  přidat kontrastní prvky. Stojí za to kombinovat několik barev navzájem,  rozhodnout se například pro vysokou komodu ve vínové barvě a černý TV stolek. Netradiční barevné kombinace umocňují dynamiku interiéru a zdůrazňují tento zajímavý design. Obývací stěny a další nábytek navržený v této přepychové estetice mají většinou zaoblené tvary a ve většíně případů lesklé provedení, které dokonale odráží světlo stropních lamp.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Desjo I Nábytek do obývacího pokoje Vincent Nábytek do obývacího pokoje Brugia Nábytek do obývacího pokoje Samba I

 

 

Zpět