Nábytek do obývacího pokoje - moderní interiéry ideální pro relaxaci. Inspirace

14.01.2021

 

Moderní obývací pokoj kombinuje eleganci a funkčnost. Obvykle je rozdělen na zóny a vytváří uspořádaný prostor s odděleným místem pro posezení, TV a jídelním koutem. Vyznačuje se minimalistickým uspořádáním - jednoduché formy, tlumené barvy a několik promyšlených doplňků. Výhodou moderního stylu je možnost zcela změnit design a charakter interiéru změnou doplňků. Abyste dosáhli velkolepého efektu, nemusíte vyměňovat nábytek. Moderní a elegantní nábytek do obývacího pokoje vytváří jedinečný prostor.

Jak správně vybrat interiérové ​​nábytkové sestavy? Poradíme!

Obývací pokoj- Baumax.cz

Moderní nábytek do obývacího pokoje pro milovníky funkčních řešení

Moderní interiéry nemají rádi přebytek, takže je jejich vybavení obvykle omezeno na nezbytné minimum. Módní nábytek do obývacího pokoje má typické geometrické tvary, je lehký a světlý. V malém obývacím pokoji je vhodné použít nábytek na nožičkách nebo zavěšený na zeď, což dodá místností lehkost a obývací pokoj bude vypadat prostorněji. Ve větších místnostech lze světlé barvy doplnit antracitovou nebo černou barvou nebo se pokusit o eklektické řešení, které by naopak mohla na malé ploše  vytvořit dojem chaosu.

V současné době je velmi oblíbený multifunkční nábytek do obývacího pokoje (například rohové sedací soupravy, pohovky a rozkládací pohovky s funkcí spaní, moderní rozkládací stoly do jídelny, pufy, které slouží také jako opěrky nohou) a modulární nábytek, jako jsou stoly a lavice do obývacího pokoje s výsuvnou deskou stolu nebo dalším úložným prostorem. Úlohu doplňku v moderních obývacích pokojích velmi často plní stylově čalouněná křesla, stejně jako židle hokery, barové stoličky a taburety neobvyklého tvaru a výrazné barvy, které dodají jednoduchému interiéru nádech originality.

Obývací pokoj- Baumax.cz

Z čeho je vyroben nábytek do obývacího pokoje?

Moderní nábytek do obývacího pokoje je obvykle dřevěný, díky čemuž zapadá do velmi módního skandinávského stylu. Může být vyroben jak z masivního dřeva, tak z mnohem levnější dřevotřískové desky pokryté dýhou. Takové napojení na přírodu dává místnosti útulný charakter - zejména je-li celá aranžmá doplněna rostlinami v květináčích a příjemnými na pohled textiliemi, jako jsou závěsy, načechrané koberce do obývacího pokoje a měkké přehozy. Stejně důležité je i osvětlení, které vyzařuje teplé, podobné dennímu, světlo.

Dřevo je typické pro interiéry v průmyslovém stylu. Nábytek do obývacího pokoje v takovém stylu je kombinací dřeva s černým lakovaným kovem, který nahrazuje tradiční nohy stolu a kování skříní. Kovové prvky tvoři rám knihovny nebo lavice se skleněnou deskou. Stěny napodobující beton nebo cihly tvoří původní pozadí pro toto zařízení. Strohost aranžmá zjemňují originální doplňky do obývacího pokoje - koberce s dlouhým vlasem, patchworková křesla s výraznými barvami a vzory, moderní jídelní židle, pletené pufy a závěsné květináče.

V moderních interiérech mají nábytkové sestavy do obývacího pokoje obvykle lesklé PVC čela, která odrážejí denní světlo, rozjasňují a opticky zvětšují prostor. Ladí k nim velurové pohovky, konferenční stolky s vyřezávanými nohami, komody do obývacího pokoje s mřížkovanými dvířkami a moderní skleněné vitríny naplněné elegantními soupravami nádobí. Ke stylovému nábytku perfektně ladí kvalitní zlaté a stříbrné doplňky, jako jsou velká dekorativní zrcadla do obývacího pokoje a křišťálové nebo skleněné lustry.

Minimalistický nábytek do obývacího pokoje v eklektickém provedení je stále populárnější mezi těmi, kteří hledají originální řešení aranžmá. Hotové nábytkové sestavy do obývacího pokoje jsou zde nahrazeny nábytkem jako skříně, knihovny a komody v různých stylech a vyrobenými z různých materiálů - dřeva, kamene, plastu, proutí a ratanu. Eklektický interiér může být vybaven například recyklovaným nebo rustikálním nábytkem. Ideální bude také paletový nábytek, který dokonale personalizuje obývací pokoj.

Pohodlný a praktický nábytek do obývacího pokoje - moderní rohové pohovky

Rohové sedací soupravy je ideálním řešením pro malý obývací pokoj, protože zabírá méně místa než dvoudílná sedací souprava a zároveň je ideální pro velkou rodinu. Rozkládací rohová pohovka může sloužit jako postel, takže obývací pokoj získává zároveň funkci pokoje pro hosty s místem na spaní pro několik lidí.

Zatímco do malých interiérů se nejlépe hodí hladké a světlé rohové pohovky, v prostorném obývacím pokoji můžete umístit více originální interiérový nábytek, aniž byste se obávali, že místnost zaplní a přitlačí. Jednobarevné pohovky zdobené mnoha polštáři v různých barvách a rohové pohovky se vzorovaným čalouněním budou vypadat jedinečně.

Bez ohledu na vzhled by moderní rohové pohovky měly mít výplň z vysoce kvalitní pěny, díky níž jsou pohodlné a neztrácejí svou pružnost v průběhu let.

Obývací pokoj- Baumax.cz

Jaké obývací stěny ladí do módního uspořádání obývacího pokoje?

Až donedávna obývací stěny byly spojovány s dobou minulou, nyní se vracejí k přízni a dokazují, že „móda jde stále dokola“. Moderní obývací stěny se objevují v našich domácnostech stále častěji a nahrazují hotové kolekce nábytku do obývacího pokoje. Jsou mimořádně funkční, protože poskytují dostatek úložného prostoru. Také nevypadají jako masivní, těžký blok, ale jsou opticky lehké a originální. Obývací stěny budou ideální do obývacího pokoje, ložnici a pokoj teenagera.

Obývací stěny zajišťují vizuální jednotnost v našem obývacím pokoji a usnadňují jeho uspořádání, pokud nemáme nápad na zajímavé uspořádání. Obvykle je můžete zakoupit jako celek nebo si sestavit vlastní sestavu do obývacího pokoje a volně tak doplňovat jednotlivé prvky celku. Mezi modulární sestavy nejčastěji patří regály do obývacího pokoje, šatní skříně do obývacího pokoje, komody, vitríny, police, závěsné skřínky a TV stolky. Moderní nábytek tohoto typu může mít také vestavěné LED osvětlení a další nábytkové doplňky (například USB nabíječky).

Jak si vybrat televizní stolek do obývacího pokoje?

K  nábytku do obývacího pokoje patři také TV stolek. Stolky jsou základem pro televizi a umožňují skrytí kabeláže. Obvykle mají doplňkové skříňky nebo zásuvky pro uložení různých doplňků a příslušenství. Důležité, aby skříňka na televizi měla správnou výšku, což zaručí správnou polohu při sledování filmů a ulehčí páteři. Předpokládá se, že obrazovka přijímače by měla být pod oční linií, aby nedošlo k vynucení zvedání hlavy. Při nákupu nábytku do obývacího pokoje věnujte pozornost jejich kvalitě - horní části stolku musí být dostatečně pevné, aby se nedeformovali pod zátěží zařízení.

 

 

Zpět