Moderní nebo klasická - cesta k elegantní kuchyni

19.10.2020

Klasika a moderní styl se nemusí vzájemně vylučovat, ale ne vždy jdou ruku v ruce, obzvláště pokud jde o styl aranžmá. Jaký nábytek bychom si měli vybrat do kuchyně a jak jej zařídit, když milujeme dřevo, klasické červené kostkované ubrusy a proutěné koše? Jakou sestavu kuchyňského nábytku by si měli vybrat milovníci kovového lesku, výrazných barev a betonu na zdi?


Kuchyň a jídelna - Baumax.cz

Klasické kuchyňské linky

S kuchyňským nábytkem v klasickém stylu je nejvíc spojováno dřevo, ačkoli to bílý kuchyňský nábytek je designéry považován za hodně tradiční. Bílá je rozhodně dobrou volbou  pokud jde o zařízení kuchyně. Nejen, že existuje mnoho odstínů bílé a spoustu typů kuchyňských dvířek, ale bílá je také perfektní jako pozadí. Detaily a doplňky, které vybereme, určují charakter interiéru. Klasika miluje kombinaci s přírodními materiály a vzory. Kuchyňské pracovní desky a kuchyňské doplňky ze dřeva jsou jasnou volbou pro kuchyň v klasickém stylu. Existuje pouze jedna podmínka: dřevo ve všech doplňcích musí být stejné, ve stejném odstínu. Kombinací různých barev vytvoříme vizuální chaos.

Závěsné kuchyňské skříňky by měly mít charakteristické zasklení s mřížkou. Tímto způsobem navazují na styl babiččiny vitríny. Pokud nechceme prosklené skříňky, které exponují veškerý její obsah, ale uzavřenou, jednotnou konstrukci, budou modely s frézami nebo štuky tím, co hledáme. Stojí za to věnovat pozornost vybavení stojících kuchyňských skříněk. Cargo systémy a zásuvkové systémy s plným výsuvem, úložné systémy pro rohové skříňky jsou velmi užitečné, protože poskytují plný přístup k prostoru uvnitř skřínek. Správné uspořádaní prostoru skříňky pod dřez může být také velmi užitečné, například pro třídění odpadu nebo její celkové využití.

Kuchyňské linky - Baumax.cz
 

Moderní kuchyňský nábytek

Moderní kuchyňské linky mají rozhodně více minimalistický design, ale barevně jsou odvážnější než klasické sestavy. Oblibu zákazníků a designérů si obzvlášť získal šedý kuchyňský nábytek. Šedá má mnoho odstínů: od světlé šedé až po antracit. Stejně jako bílá barva je neutrální a lze ji snadno kombinovat s mnoha barvami. Použití různých typů povrchů: matný a lesklý přináší zajímavé stylové efekty. Obzvlášť, když je spojíme s moderními obklady nebo panely na zeď. K moderní kuchyni patří hladké povrchy a geometrické tvary. Vynechat by se měli zbytečné doplňky a ozdoby, které donedávna dominovaly v kuchyních našich prarodičů.

V široké nabídce moderních návrhů kuchyňského nábytku stojí za úvahu ty, které mají zavěšené a stojící skříňky v odlišných barvách. Tmavá spodní a světlá horní část kuchyňské linky dokonale zapadá do trendů současného interiérového designu. Tento typ kuchyně lze doplnit laminovanými pracovními deskami v dekoru beton, mramor nebo jednotně černé nebo bílé. Kontrastní kombinace jsou silnou stránkou současných aranžmá.

Kuchyňský nábytek - Baumax.cz

Jaké obkladové materiály zvolit na stěny a podlahy v moderní kuchyni?

Vybavení kuchyně znamená nejen výběr nábytku, ale také vhodného příslušenství jako je odsavač par, baterie a dřez. S výběrem příslušenství, které bude ladit ke stylu vaší kuchyně by neměl být problém. BauMax má ve své nabídce široky výběr příslušenství, stačí se podívat na naší nabídku-Vybavení kuchyně.

Další otázkou je, jaké ukončovací materiály se mají použít v moderní a stylové kuchyni?

V kuchyních zařízených v klasickém stylu odkazujícím na tradici, vhodné budou keramické dlažba, glazura, zejména ve tvaru dlaždic nebo mozaiky. Skvělé budou také porcelánové šestihranné dlaždice a obklady stěn ve skandinávském stylu. Na podlahu bude ideální dlažba v imitaci dřeva nebo vinylové plovoucí podlahy. Taková podlaha nejen dotvoří celkový dojem, ale bude také dobře fungovat i při intenzivním provozu.

V kuchyních navržených dle současných trendů lze použit jako obklad skleněné obklady. Je to stále oblíbenější alternativa k tradičním obkladům. Nejčastěji se používají nad kuchyňskou linkou. Kvalitní skleněné obklady se vyznačují vysokou odolností proti poškrábání a změnám teplot. Můžeme je snadno nainstalovat vedle elektrických a plynových sporáků. Velkou výhodou skleněných obkladu je, že se snadno udržují v čistotě. Skleněné obklady neabsorbují nečistoty ani mastnotu a jsou mimořádně vzhledově efektní.

Zpět