Zahradní bazén s kovovou konstrukcí

20.03.2022

Rozhodnutí o koupi bazénu je pouze prvním krokem k jeho vlastnictví. Ještě předtím je potřeba zjistit, jaký typ bazénu je pro vaši zahradu nejlepší, a jakou velikost si můžete dovolit. Za zvážení stojí i to, jaký tvar, objem a hloubku má mít, a také kdo a jak intenzivně jej bude využívat. Pokud hledáte velký a pevný bazén pro celou rodinu, budou pravděpodobně nejlepší volbou oblíbené bazény s pevnou kovovou konstrukcí. Čím se vyznačuje nadzemní bazén s pevnou stěnou a jak o něj pečovat? Vše se dozvíte v našem článku!

Bazény- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Zahradní bazény a jejich typy

- Nafukovací zahradní bazény

- Samonosné zahradní bazény

- Zahradní bazén s kovovou konstrukcí

2. Co je třeba vzít v ohled při nákupu bazénu s kovovou konstrukcí?

- Správná údržba a péčeV letní sezóně nabízí zahradní bazén mnoho možností. Podporuje aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu, poskytuje osvěžení v horkých dnech a dá se využít i k výuce plavání. Pobyt v bazénu zaručuje skvělou zábavu a relaxaci pro děti a dospělé. Nadzemní bazén na vlastní zahradě je také skvělou alternativou k využívání veřejných koupališť - je vám neustále k dispozici bez dojíždění a stání ve frontě u pokladny. V létě stačí vyjít z domu a ponořit se do vody a užít si chvilku jen pro sebe. Je pravda, že každý zahradní bazén vyžaduje náležitou péči, ale to je malá cena za dokonalé místo k odpočinku na zahradě.

Vířivky- Baumax.cz

Zahradní bazény a jejich typy

Nabídka zahradních bazénů je velmi široká. V první řadě se vyplatí podívat se na samotnou konstrukci bazénu, protože ta určuje, jak je bazén rozmístěn, jakou má velikost, zda je snadno rozebíratelný, odolný proti mechanickému poškození a stabilní. Zahradní bazény se s ohledem na jejich konstrukce a vlastnosti dělí na nafukovací bazény, samonosné bazény a bazény s kovovou konstrukcí. Bazén ale není vše. Současně s nákupem bazénu nelze zapomenout ani na bazénové příslušenství, které vám zaručí vždy vhodné podmínky na koupání.

Nafukovací zahradní bazény

Jsou zdaleka nejmenší a nejlevnější. Obvykle se používají jako bazény pro děti, které si na vodu teprve zvykají a největší radost mají z cákání se ve vodě. Nafukovací bazény mohou být různých tvarů a barev, mají stříšky, které chrání před sluncem nebo doplňkové příslušenství a atrakce pro děti, například tobogán nebo basketbalový set.

Některé obchody nabízejí i nafukovací vířivé bazény s hydromasáží, které vám umožní relaxovat jak na zahradě, tak ve vlastním domě. Tyto vířivé bazény mají stabilní a pevné stěny a můžou mít čtvercový nebo kruhový tvar. Jsou velmi oblíbené pro jejich celoroční využití. 

Bazény- Baumax.cz

Samonosné zahradní bazény

Samonosný zahradní bazén se vyznačuje tím, že se jeho konstrukce tvaruje až po napuštění vodou. Je vyroben z pružného materiálu a boční stěny mají tzv. límec, který je nafukovací. Tato jednoduchá konstrukce dovoluje snadné rozkládání a skladování bazénu.

Nespornou výhodou samonosných bazénů je také relativně nízká cena a bezpečnost použití (mají měkké, pružné stěny bez tvrdých a vyčnívajících prvků). Samonosný bazén není příliš velký, takže je ideální pro malou zahradu.

Na druhou stranu takové nadzemní bazény nejsou příliš stabilní a proto nejsou příliš pohodlné při vstupu a výstupu. Musí být umístěny na dokonale rovném povrchu, jinak může tlak vody na jednu stranu způsobit deformaci konstrukce stěny nebo její poškození. Navíc samonosné bazény mají jen kulatý tvar, což dává omezené možnosti uspořádání.

Zahradní bazén s kovovou konstrukcí

Nadzemní bazény s kovovou konstrukcí ze všeho nejvíce připomínají stacionární bazény. Tato kategorie zahradních bazénů se vyznačuje odolnou stěnou a pevným kovovým rámem vyrobeným z velmi odolného materiálu. Díky tomu se tyto oblíbené bazény vyznačují stabilní konstrukcí a vysokou odolností proti mechanickému poškození a UV záření. Nadzemní bazény s konstrukcí odolávají tlaku vody na stěny a možnému poškození. Jejich konstrukce navíc zaručuje, že bazén s kovovou konstrukcí je téměř nemožné při koupání převrátit.

Bazény s kovovou konstrukcí mají největší průměr a hloubku ze všech výše popsaných zahradních bazénů. Nabízejí se také v nejrůznějších provedeních. Můžou mít kulatý, oválný, obdélníkový či mnohoúhelníkový tvar konstrukce. Díky tomu si snadno vyberete model na míru vašim potřebám a preferencím. Různorodý design a konstrukce jde ruku v ruce s doplňkovým vybavením. Příslušenství jako je žebřík, který usnadňuje nastupování a vystupování je většinou součástí sady.

Jaké nevýhody mají tyto nadzemní bazény? Za prvé hodně stojí a na rozdíl od samonosných bazénů kovová konstrukce bazénu je i po jeho vypuštění příliš těžká na časté stěhování nebo přemisťování. Nejlepší je proto bazén s kovovou konstrukcí rovnou postavit na vybrané místo a dále s ním nehýbat. Způsob, jakým je kovová konstrukce sestavena, může být také náročnější na montáž. Je pravda, že nepotřebujete žádné profesionální dovednosti ani specializované nástroje, ale správná instalace všech prvků dohromady vyžaduje přesnost a trpělivost.

Jak vidíte, jediná dokonalá volba neexistuje. Výběr správného modelu, jeho konstrukce a objem bazénu závisí na mnoha faktorech, mezi nimiž je klíčový dostupný prostor, který na zahradě máte, rozpočet určený pro tento účel a účel bazénu. Když je všechny vezmete v úvahu, snadno najdete perfektní produkt pro vás a vaši rodinu.

Rámové bazény- Baumax.cz

Co je třeba vzít v ohled při nákupu bazénu s kovovou konstrukcí?

Na trhu je dostupných mnoho různých modelů. Konstrukce bazénů mají nejen různé velikosti, ale i tvary. Oba tyto parametry je vhodné volit podle toho, zda má bazén sloužit pouze pro letní koupání nebo plavání a potápění. Pokud plánujete aktivně trávit čas nebo pořádáte letní párty pod širým nebem, je zahradní bazén s kovovou konstrukcí tou nejlepší volbou. Největší bazény s kovovou konstrukcí jsou dlouhé až 10 metrů a vejde se do nich současně zhruba tucet osob. Nejmenší bazény tohoto typu jsou zase kulaté a jejich průměr je cca 1,5 metru.

Velikost zahradních bazénů přímo souvisí s jejich kapacitou. I když se to zdá samozřejmé, stojí za zmínku, že čím větší objem má zahradní bazén, tím více metrů krychlových vody je potřeba k jeho naplnění.

Správná údržba a péče

Aby byla relaxace v bazénu po celou letní sezónu stejně příjemná, měli byste vodu pravidelně čistit a průběžně dbát na její kvalitu. Jak? Můžete k tomu použít bazénová čerpadla. Pískové čerpadlo nebo kartušové filtrační čerpadlo jsou dokonalým řešením, které pomůže odstranit drobné pevné nečistoty z vody, jako je písek, listí nebo hmyz. V případě automatického systému čištění bazénu nemusíte trávit čas jeho ručním čištěním nebo nákupem dalšího příslušenství. Nezbytná je však bazénová chemie. Mezi dostupnými produkty je nejprodávanější chlor nebo aktivní kyslík.

K bazénu se vyplatí pořídit si rovněž bazénové příslušenství, zejména plastový kryt bazénu, díky kterému se voda ochlazuje pomaleji a nešpiní se.

V nabídce našeho obchodu najdete nejprodávanější stojanové bazény od známých a uznávaných firem - Intex a Bestway. Všechny modely mají pevné konstrukce, proto vám bazén bez problémů vydrží více sezón. Podívejte se ještě dnes, jaké bazény si u nás můžete pořídit, které jsou skladem, a na které je doprava zdarma. Jedno je jisté – díky bazénu získá vaše zahrada zcela novou tvář a stane se oblíbeným místem odpočinku pro celou rodinu.

Rámové bazény- Baumax.cz


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

Jak nafouknout bazén bez pumpičky? Tři jednoduché způsoby
Měl by být bazén uschován na zimu? Poradíme!
Samonosný bazén – názory, ceny, výhody a nevýhody

 

Zpět