Laminátová podlaha, podlahová prkna nebo keramické dlaždice - co si vybrat pro bílou podlahu?

10.11.2020

Bílá podlaha je v interiérovém designu jistou novinkou. Móda na bílé, světle šedé, béžové aranžmá interiéru k nám přišla spolu se skandinávským stylem. Prosvětlené místnosti, přírodní materiály a vzory jsou to, co nejčastěji najdeme v současném bytovém designu. Jsou světlé bílé podlahy praktické? Jaké materiály pomohou uskutečnit sen o interiéru přeneseném z mrazivého severu? Pokusíme se najít odpovědi.

Levné podlahy - Baumax.cz

Dřevěná podlaha

 

Světlá podlaha je vizuálně velmi atraktivní. Pokud toužíte po efektním zařízení místností, se světlou podlahou docílíte. Světlou podlahu doporučujeme zejména v malých bytech, tmavých místnostech nebo majitelům eklektického nábytku, kteří potřebují neutrální pozadí. Světlé podlahy budou ladit v interiérech ve skandinávském a rustikálním stylu. Pokud je nábytek v obývacím pokoji jednoduchý a decentní a pohovky nebo rohové pohovky mají decentní barvy, světlé pozadí zvýrazní jejich tvary a dodá eleganci.

Majitelé poškozených dřevěných podlah, kteří je nechtějí nahrazovat novými podlahovými prkny, mohou bez obav natřít parkety bílou barvou nebo použít lazury a mořidla v této barvě. Bílá barva dokonale skryje stopy po opravách, zbytky z předchozích renovací a další drobné vady. Jedná se o levný způsob, jak obnovit a dokonce radikálně změnit vzhled prostoru. Lazury a mořidla umožňují částečné uchování kresby dřeva, ale stojí za to předem otestovat konečný efekt na kousku podlahy, protože se může ukázat, že výsledek nebude odpovídat našim očekáváním. Dřevo reaguje velmi odlišně, v závislosti na druhu získáme výsledný jiný odstín barvy.

Laminátové podlahy - Baumax.cz

Laminátové a vinylové podlahy

 

Malování není jediným způsobem jak obnovit starou podlahu. Podlahu lze pokládat na jiné povrchové úpravy, včetně prken. Pokud se chceme vyhnout přílišnému zvednutí povrchu podlahy, volme tenké vinylové podlahy.Díky jejích vlastnostem je můžeme použít v kuchyni, koupelně a dokonce i na chodbě. Laminátové panely nemají rádi kontakt s vodou, takže se lépe hodí do obývacího pokoje a ložnice.

Při výběru podlahových panelů stojí za zvážení, jaký nábytek máme doma. Skříně, komody, obývací stěny, kuchyňské linky se vyrábějí v různých dřevěných dekorech. U panelů je to úplně stejné: bělené verze jsou také nabízeny v mnoha dřevěných dekorech. V ideálním případě by podlaha a nábytek měly vypadat shodně s typem dřeva, např. dub, borovice nebo jilm.

Dlažba - Baumax.cz

Bílá keramická dlažba

 

Dlažby dávají největší možnost k uskutečnění vašich snů o originální bílé podlaze. Bez ohledu na styl, který zvolíme při aranžmá místnosti, najdeme i budou k dispozici keramické dlaždice, které jsou stylově přizpůsobeny naším představám.

Výběrem porcelánových dlaždic, glazovaných nebo terakotových dlaždic získáme velmi odolnou a efektní podlahu. Velkoformátové dlaždice vám umožní vytvořit prostor bez spár, jednotný a elegantní.

Vzory inspirované bílým mramorem vypadají obzvláště krásně v prostorných interiérech. Nejste přesvědčeni o funkčnosti podlahových prken nebo panelů, budete potěšeni velkým výběrem kameniny. Dřevěné dlaždice s dekorem obílených prken vám umožní napodobit parkety, a to i v koupelně nebo v kuchyni.

Volba dlaždic na pokládku podlahy umožňuje hrát si s povrchy a strukturami vybranými pro interiér. Můžeme se rozhodnout, zda bude lesklý, matný nebo lappato - to znamená kombinace matného a lesklého.

Kamenná dlažba - Baumax.cz

Stojí za to zvolit bílou podlahu?

 

Světlá podlaha byla vždy spojována s náročnější údržbou. Na bílé je okamžitě vidět každá nečistota, ale totéž se tyká tmavé podlahy. Z hlediska funkčnosti je důležitější to jak snadné je odstranit nečistoty z jejího povrchu. To je dáno strukturou zvoleného materiálu: čím hladší povrch, tím méně míst do kterých bude pronikat špína a písek.

 

 

 

Zpět