Křesla do obývacího pokoje – vybíráme ty nejlepší modely

02.11.2020

Tradiční čalouněný nábytek: pohovky, sofa a různé druhy sedaček, které mají poskytnout pohodlí pro odpočinek v obývacím pokoji, jsou ne vždy dostačující. Ne vždy je dostatek místa pro všechny členy domácnosti a nebo hledáme další, originální doplněk do obývacího pokoje. To nejsou jediné důvody, proč byste si měli pořídit křeslo do obývacího pokoje.

Křesla - Baumax.cz

Druhy křesel

Výběr křesel dostupných na trhu je opravdu široký. Pravděpodobně k tomu přispívá přetrvávající zájem zákazníků o sedací soupravy různých druhů. Sedací soupravy, skládající se ze dvou křesel a pohovky v nejoblíbenější verzi, najdete v mnoha domácnostech. Tento typ nábytku je funkční a snadno uspořádá ve většině interiérů. Zajímavé barvy a design jsou některé z důvodů proč volit jako středobod reprezentativní části bytu. U samostatných křesel oceňujeme také pohodlí a design. Osvědčí se, když nemáme příliš mnoho místa a potřebujeme praktické a stylové místo k sezení.

Křesla dostupná v Baumaxu jsou dělena na:

Při rozdělení se bere v úvahu hlavně užitný účel.

Křesla s opěrkou nohou - Baumax.cz

Jak vybrat křeslo do obýváku?

Křesla relaxační, ušáky, s podnožkou a lehátka se vyznačují výjimečnou péčí o pohodlí uživatele. Pokud hledáte praktické místo, kde můžete trávit čas s knihou nebo sledováním oblíbeného seriálu, stojí za to se na tyto kategorie podívat. Navrhovaná křesla mají područky, vysoké opěradla a luxusní výplně, což zaručuje kvalitu a pohodlí. Obvykle se kupují jednotlivě, do obývacího pokoje nebo ložnice jako další, originální prvek interiéru.

Pokud nám záleží na efektivním kusu nábytku, vybereme si křeslo moderní, ušák nebo klubové křeslo. V naší nabídce jsou křesla v moderních barvách ale i různých rozměrů, můžeme si vybrat. Křesla v obývacím pokoji doplníme kávovým nebo konferenčním stolkem.

Při výběru křesla musíme také zohlednit tvrdost sedáku, nejpohodlnější křesla jsou ta která mají středně tvrdou výplň sedáku, jednoduše řečeno, nezapadneme do nich, při sezení nebude trpět naše páteř a lépe se nám z nich bude vstávat.

Pro mnoho zákazníků je typ a povrchové úpravy materiál velmi důležitý. Milovníky útulnosti v interiéru potěší zjištění, že většina čalounění je vyrobena z příjemných a na dotek příjemných materiálů: silný velur, žakár nebo bavlna.


Barevná koloristika křesel navržených pro obývací pokoj se mění. Stále dominují tlumené béžové a šedé, harmonicky se mísící s ostatním vybavením interiéru, ale existuje mnoho návrhů v kontrastních, živých barvách nebo s použitím velkých a efektivních rostlinných vzorů. Láhvově zelený ušák nebo s růžovým motivem, bude velmi dobře vidět v každé místnosti. Neobvyklé tvary moderních křesel, zvýrazněné látkami: žlutá, tyrkysová nebo tmavě modrá, doplní interiér a dodají mu stylovou eleganci. 

 

Zpět