Jakou židli zvolit k psacímu stolů pro teenagery

03.04.2022

Čas na učení a zábavu v dětském pokoji bude lepší, pokud bude mít teenager pro sebe vhodné místo. Pro dítě je dobré pořídit psací stůl a vhodnou židli. Jak ale vybrat ty nejlepší židle k psacímu stolu, aby vhodně sloužily teenagerům a mladším dětem? Na co vzít ohled při výběru dětské židle? Které prvky jsou nejdůležitější? A zdali rostoucí židle pro školáka je vhodnou volbou? Přečtěte si náš krátký průvodce a vyberte si perfektní dětskou židli z naší nabídky.


V tomto článku:

1. Jak užitečná je židle ke psacímu stolu v dětském pokoji?

2. Jaká kancelářská židle je pro děti nejlepší?

- Otočná židle

- Dětské židle s pohádkovými motivy

3. Pohodlná a vhodně zvolená židle pro teenagera

4. A co takhle herní židle?

- Dětská herní židle

- Herní židle pro teenagery

5. Nezapomeňte na psací stůl!Jak užitečná je židle ke psacímu stolu v dětském pokoji?

Důležitou součástí vybavení dětského pokoje je ergonomická otočná židle nebo křeslo bez otočného mechanismu. K psacímu stolu je potřeba zvolit pohodlné a zdravé sezení, jen tak si můžete být jistí, že se dítě bude moci pohodlně učit nebo rozvíjet své koníčky, a dlouhodobé sezení nebude únavné pro páteř. Správné profilování opěrky zad, nastavitelné područky, nastavení výšky – všechny tyto prvky jsou v případě dětských židlí velmi důležité, a vyplatí se zkontrolovat, zda je vámi vybraná židle má. Otočná židle pomůže dítěti učit se a hrát si, a zároveň je to pohodlné sezení a velmi funkční nábytek.

Jaká kancelářská židle je pro děti nejlepší?

Na trhu je mnoho modelů dětských židlí. Při výběru se řiďte jak estetikou produktu, tak i jeho funkčností. Vhodná ergonomická židle umožní vašemu dítěti udržet správné držení těla, a při sezení ani při mnohahodinovém studiu či hře nebude tak únavné. Podívejte se, jak vybrat dětskou židli a jaké typy židlí budou pro děti nejlepší,

Otočná židle

Otočné židle jsou nejoblíbenější volbou mezi rodiči, a to z dobrého důvodu. Obrovské možnosti přizpůsobení židle individuálním potřebám uživatele, skvělá funkčnost a atraktivní design hovoří za vše. Otočné kancelářské židle jsou perfektní volbou! Nejčastěji mají nastavitelnou výšku sedáku a tvarované opěradlo židle se snadno přizpůsobí přirozeným křivkám páteře. Při nákupu dětské židle dbejte na hloubku sedáku a přizpůsobte ho výšce dítěte. Pohodlná židle či křeslo může být i výškově nastavitelné, mít tajné přihrádky a blokádu opěradla. Dobrá židle je ergonomická a má zajímavý design - její vlastnosti mohou být při nákupu opravdu důležité.

Dětské židle s pohádkovými motivy

Dětské židle mají nejen pevnou opěru v bederní oblasti, ale také perfektně sedí k výšce dítěte. Malá otočná židle zajistí správné držení těla při domácích úkolech nebo hrách a rozvoji koníčků dítěte. Jak vybrat dětskou židli? Jako první židli k psacímu stolu pro dítě se vyplatí vybrat estetický a zajímavý design - doporučujeme především židle s pohádkovými motivy, které jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Dítěti můžete pořídit rovněž rostoucí židli, která roste spolu s dítětem. Rostoucí židle mají nastavitelnou výšku a hloubku, díky čemu dítě sedí ve správné výšce ke stolu. Rostoucí židli může dítě začít používat od věku 4-5 let. Dětský stůl a židle bude skvělým vybavením do pokoje předškoláka.

Pohodlná a vhodně zvolená židle pro teenagera

Jak vybrat židli pro teenagera? Židle ke psacímu stolů pro starší dítě je trochu jiná. Židle samotná se nijak výrazně neliší od otočných židlí pro dospělé, jen sedák může být modernější a mít módní design. Základna židle by měla být stabilní a samotný sedák by neměl být příliš měkký. Vzhledem k tomu, že při sezení u psacího stolu by měly nohy tvořit pravý úhel k podlaze a paže pravý úhel k desce stolu, je vhodné pořídit model s područky a opěrky nohou. Vyplatí se investovat i do modelů s membránovou látkou, židle čalouněné touto látkou jsou příjemnější na sezení, zvláště v případě dlouhodobého učení. Židli k psacímu stolu pro teenagera je vhodné vybírat i z hlediska funkčnosti, důležité jsou také polohovatelný opěrák, výškově nastavitelné systémy, nastavitelné područky a kvalitní zpracování. To vše zaručí, že učení u stolu bude pohodlné, ale i efektivní.

A co takhle herní židle?

Mezi nejoblíbenější židle v posledních letech si významné postavení vydobyla herní židle ke stolu. Vyplatí se vybrat takovou dětskou židli? Ano, takové modely jsou mimořádně pohodlné při sezení a mají různorodé možnosti nastavení ať už výšky, opěrky, područek tak i sklonu židle. Aby vyhovět potřebám všech zákazníků, v našem obchodě jsou herní židle ke psacímu či hernímu stolu dostupné jak pro menší děti, teenagery, tak i pro dospělé. Jak vybrat židli pro dítě, aby se dítěti líbila a zároveň splňovala jeho potřeby? Důležitá je zde konstrukce, použité materiály a funkce nastavení. Co se týče designu, v tomto případě by měl mít mladý člověk možnost si ji zvolit sám dle vlastních preferencí. Co se vám bude líbit, nemusí odpovídat vkusu mladého člověka. Nábytek by měl také ladit ke zbytku uspořádání.

Dětská herní židle

Dětské herní židle znamenají ergonomii učení a hraní. Taková židle ke psacímu stolu bude perfektní volbou, pokud chcete poskytnout dětem dobré pracovní a učební podmínky. Područky a opěrku zad lze nastavit nebo upravit dle potřeby, díky čemu sezení na židli u psacího stolu bude komfortní. Profilovaná opěrka zad dětské židle zajistí správnou podporu páteře v každé její části, tak aby bylo možné správné držení těla.

podkładka pod fotel zapobiegnie rysowaniu paneli - podložka pod židli zabrání poškrábání podlahových panelů
Replace image. Add from Pixabay, select from your files, or drag and drop an image here.

Herní židle pro teenagery

Herní židle pro teenagera je židle s mnohem vyšším opěradlem. Ke psacím stolům pro mládež se často pořizují herní židle kvůli zajímavému, často agresivnímu a módnímu designu a skvělé funkčnosti. Membránová látka herních židlí je příjemná na dotek a umožňuje i dlouhé hodiny sezení, díky čemu může dítě trávit více času učením případně hraním. U herních židlí je mnoho možností nastavení prvků židle, jako jsou područky, opěrky zad, výška, podnožka - všechny tyto prvky si bude moci dítě přizpůsobit svým individuálním potřebám. K dětskému psacímu stolu se rozhodně vyplatí vybrat herní židle. Při jejich nákupu však nezapomeňte na to, aby chránit podlahu, protože židle na kolečkách mohou poškrábat parkety nebo plovoucí podlahu. Stačí si však pořídit koberec nebo speciální podložku a židle bude bezpečně klouzat po podlaze, aniž by způsobila její poškrábání .

Nezapomeňte na psací stůl!

Při nákupu dětské židle nezapomeňte koupit vhodný dětský psací stůl. Tomuto prvku věnujte zvláštní pozornost, protože psací stůl také určuje, jak pohodlné a ergonomické místo k učení nebo zábavě bude mladý člověk mít. Jak vybrat vhodný dětský psací stůl? Deska psacího stolu musí být přizpůsobena potřebám dítěte, mladšímu dítěti nebo teenagerovi a na stůl se musí vejít všechny věci, které potřebuje - sešity, knihy, psací potřeby nebo počítač či notebook. V tomto případě bude tedy nutná dostatečně velká pracovní deska, aby se na ni vešlo vše co si dítě řekne . Nevolte však až příliš velký kus nábytku, protože široká deska stolu může zbytečně zahltit prostor. Psací stůl je třeba přizpůsobit potřebám dítěte, velikosti pokoje, ale i celkovému uspořádání, aby ladily k aranžmá. Při nákupu dětského nábytku se vyplatí vybrat nábytkovou sestavu, díky které bude aranžmá jednotné a poutavé. V takových sestavách je však židle k dostání jen zřídka, proto musí být koupena zvlášť. Řiďte se pohodlím dítěte a celkovou estetikou nábytku.

Atraktivně a funkčně zařízený dětský pokoj bude pro vaše dítě příjemným místem, kde bude rádo trávit čas. Zde se nevyplatí šetřit, je dobré vybrat kvalitní vybavení, které bude vašemu dítěti sloužit léta.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Dětské šatní skříně – skříně do dětského pokoje


5 nápadů na úvodní motiv v dívčím pokoji - originální inspirace


Jako šatní skříň zvolit do malé předsíně


 

Zpět