5 nápadů na úvodní motiv v dívčím pokoji - originální inspirace

29.10.2021

Zařízení interiéru bývá výzvou. Zařizujete dům nebo byt a hledáte inspiraci pro vybavení dětského pokoje? Poradíme vám, jaké nejmódnější motivy můžete použít při aranžmá pokoje nejmladšího člena rodiny a na co si dát pozor, aby se vaše dítě ve svém království cítilo nejlépe. Nenapadá vás nic jiného než tradiční interiér pro princeznu? Možná se rozhodnete pro efektivní tapety na stěny nebo použijete zajímavé motivy, doplňky a hračky? Vsaďte na oblíbené barvy své ratolesti. Stačí opravdu málo - podívejte se do kategorie tapety a dekorace stěn! Naše praktické rady se určitě osvědčí při zařizování prostoru pro nejmenší. Představujeme nejnovější trendy a řešení, která potěší malého majitele pokoje. Představujeme 5 nápadů na tématický interiér pro holčičky a mnoho dalšího. Ukážeme vám několik praktických inspirací, které přesahují jedno konkrétní téma a stimulují představivost. Zařídit pokojík nemusí být obtížné - pomůžeme vám vybrat správné doplňky a hračky, které zpestří interiér pokoje vašeho dítěte a pomůžou v jeho vývoji. Vsaďte také na oblíbené barvy vašeho dítěte, aby se ve svém království cítilo co nejpohodlněji.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Ideální místo pro zvědavou cestovatelku - cesta do neznáma jako motiv  pro dětský pokoj!
2. Království malé astronomky - dětský pokoj s tématikou vesmíru potěší vaše dítě
3. Pohadkový  les - místnost s přírodními motivy. Zajímavý dětský nábytek a dekorace
4. Současné trendy aranžmá pro starší dívku - navrhujeme, jak zařídit dětský pokoj
5. Nebo snad ... hudební motiv? Nezapomeňte na živé barvy!
6. A co tradiční motiv malé princezny? Sportovní motivy nebo mišmaš? Úvodní styl - pomáháme s výběrem!
7. Funkční místnost v univerzálním stylu pro mladší a starší dítě - jak ji zařídit?

 Ideální místo pro zvědavou cestovatelku - cesta do neznáma jako motiv pro dětský pokoj!

Dětský pokojík musí být krásný a praktický. Děti jsou vždy extrémně zvědavé na svět a touží se učit novým věcem. Při zařizování interiéru v tomto stylu nezapomeňte se postarat o vhodné vybavení, díky kterému si vaše holčička bude užívat objevování nových věcí. Podle věku dítěte vybírejte dekorace a doplňky, které vzbudí jeho zájem o svět. Mohou to být atlasy, mapy, glóby nebo fotografie a cestovní suvenýry. Skvělým nápadem jsou také fotografie ze vzdálených míst a značení zajímavých tras na mapě. Hodit se bude i dalekohled a dětský foťák. Postarejte se také o vhodné vybavení dětského pokoje, a to aby byl v něm pořádek. Určitě vám v tom pomohou dětské komody a dětské šatní skříně, vybavené prostornými zásuvkami, do kterých bude vaše dítě moci schovat cestovní doplňky a hračky. Námořní motivy jsou také v módě, takže si můžete vybrat takové typy hraček a doplňků - možná malá pirátka bude mít ráda objevovat neznámé vody.

 

Postele- Baumax.cz


Království malé astronomky - dětský pokoj s tématikou vesmíru potěší vaše dítě

Netušíte, jak uspořádat dětské království? Třpytivé motivy hvězd a vzory planet na zdi jako dekorace určitě potěší ty nejmenší. Postarejte se o správné osvětlení v místnosti. Mohou to být blikající světla, která umocní dojem hvězdné oblohy. Obrazy nebo tapety zobrazující souhvězdí (nebo vzory tohoto typu namalované na zdi) určitě vzbudí zvědavost vašeho dítěte na svět a vášeň pro objevování neznáma a navíc takové aranžmá bude vypadat fantasticky. Modré a tmavě modré doplňky, jako je povlečení v této barvě, zdůrazní styl interiéru. Můžete si také vybrat polštáře ve tvaru hvězd, měsíce nebo slunce, nebo dětský puf, nebo deku s takovými vzory - to jsou roztomilé doplňky, které si vaše dítě určitě zamiluje a dětský pokoj díky nim získa útulný charakter. Pokud má vaše dcera ráda jinou barvu než modrou, můžete do takové místnosti úspěšně použít kosmické motivy - stačí jen světýlka a decentní astronomické doplňky a dekorace. Můžete také koupit dítěti - zejména staršímu - dalekohled nebo knihy o inspirativních objevitelích a průzkumnících vesmíru, které dítě určitě upoutají!

 

Postele- Baumax.cz


Pohadkový les - interiér s přírodními motivy. Zajímavý dětský nábytek a dekorace

Motiv lesa a přírody v místnosti bude ideální jak pro mladší, tak i starší děti. Pokud je vaše dítě mladší, postarejte se o roztomilé doplňky - mohou to být zvířátka nebo květinové vzory nebo zelené vzorované nebesa nad postelí. Plyšové zvířatka budou určitě skvěle fungovat. Stěny natřené zelenou barvou, přírodní květiny a jemné rostlinné dekorace potěší starší děti. Dětské teepee stany jako doplněk zde budou perfektní. V řádně upraveném interiéru se bude moci majitelka pokojíku cítit jako v kouzelném lese. Můžete do pokojíku také koupit barevné bavlněné svítící koule, které zdůrazní efekt tajemství. Vhodná bude rovněž tapeta s motivem listu. Pokud vaše dítě miluje zvířata, stojí za to vybrat plyšáky, hračky nebo dekorace, které budou dceři připomínat její oblíbené zvířátko.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


Současné trendy aranžmá pokoje pro starší dívku - navrhujeme, jak zařídit dětský pokoj

Při zařizování interiéru pro starší dceru věnujte pozornost především koníčkům a zájmům dítěte. Starší dívka bude mít také přesnější očekávání ohledně designu interiéru. Další doplňky a dekorativní prvky, které osloví vaši dceru, bez ohledu na barvu a téma, ji určitě potěší. Sledujte také nejnovější trendy - většina dětí ráda sleduje módu a má podobné doplňky jako jejich vrstevnice. Možná se vaše dcera zajímá o populární kulturu a bude mít ráda komiksové nebo filmové motivy? Postarejte se také o vhodné studijní místo pro vaše dítě, doporučujeme funkční dětské psací stoly. Udělejte z učení potěšení pro své dítě. Pokud má vaše dítě koničky, které vyžadují více prostoru, ujistěte se, že ho má a že je prostor zařízen funkčně a je bezpečný. Možná má vaše dcera ráda domácí chemické pokusy - pak je nezapomeňte mít pod kontrolou a zároveň pořiďte dítěti přizpůsobený jeho koničkům nábytek do dětského pokoje. Možná její vášní jsou počítačové hry? Pak doporučujeme herní stoly pro hráče . Pokud naopak dítě miluje kreslení nebo design, zajistěte dostatečné osvětlení a psací stůl, nebo stolek a dětské židle.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


Nebo snad ... hudební motiv? Nezapomeňte na živé barvy!

Pokud vaše dcera projevuje vášeň pro hudbu, stojí za to přemýšlet o praktickém uspořádání jejího pokoje, díky kterému si bude moci v klidu procvičit zpěv nebo hru na hudební nástroj. Zajímavé dekorace a doplňky navíc jistě potěší majitelku pokoje. Možná téma noty na zeď nebo komoda pro vaše oblíbené hudební alba? Pokoj pro dívku, která hraje na hudební nástroje, by také měla mít prostor pro jejich uložení, zvláště pokud se jedná o větší nástroje. Zeptejte se své dcery, kde bude pro ní nejlepší místo ke hře na klavír nebo připravte úložný prostor pro kytaru. Určitě ji vaše nasazení potěší. Dítě, které má rádo tanec, sport a akrobacii, také potřebuje hodně prostoru. Pokud ve svém domě nebo bytě nemáte dostatek místa, postarejte se aspoň o řádně upravený pokoj dítěte. S pomocí našeho nábytku jistě funkčně uspořádáte dětský pokoj.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz


A co tradiční motiv malé princezny?  Sportovní motivy nebo mišmaš? Úvodní styl - pomáháme s výběrem!

Zajímá vás, jaký by byl dobrý nápad na motiv dívčího pokoje? Do dětského pokoje často volíme tradiční aranžmá. Je tedy pohádkové téma pro vaši dceru to pravé? Samozřejmě, pokud má ráda tyto barvy a doplňky. Při zařizování dívčího a chlapeckého pokoje se hlavně řiďte preferencemi svého dítěte. Vaši dceru by mohla potěšit krajka, pastelové dekorace a postel s nebesy nebo překážková dráha (nebo možná obojí?). Při zařizování dětského pokoje se snažte pozorně sledovat nejmladší ditě - pokud má oblíbenou kreslenou postavičku, dbejte na to, aby byl podobný motiv i v jeho pokojíku. Pokuste, se zároveň povzbudit své dítě, aby rozvíjelo své zájmy, bez ohledu na to, co se mu líbí. Je skvělé, pokud má bezpečný a pohodlný prostor, který zaujme svým aranžmá. Také se nemusíte soustředit na jedno téma nebo motiv. Prostor dítěte by měl být organizovaný, funkční a majitelka nebo majitel se musí ve svém pokoji cítit pohodlně. Pokud má vaše dítě rádo mnoho věcí a hodně koničků, nemusíte se omezovat při zařizování dětského pokoje. Vždy můžete vybrat univerzální styl obohacený o oblíbené věci vašeho dítěte nebo s ním aranžmá konzultovat. Koneckonců, společné uspořádání interiéru je skvělý způsob, jak trávit čas spolu s blízkými.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

 

Funkční místnost v univerzálním stylu pro mladší a starší dítě - jak ji zařídit?

Pokoj pro vaše potomky by měl být také přizpůsoben věku dítěte. Hlavní motiv (nebo jeho absence) také do značné míry závisí také na tom. Nezapomeňte reagovat na potřeby vašeho dítěte. Přemýšlejte o světlých barvách, aby nepotlačily mladší dítě a staršímu umožnily se v klidu učit. Ke studiu bude vhodné vytvořit dítěti samostatnou zónu. Mladší dítě by se mělo především cítit bezpečně. Vsaďte na přírodní, zábavné materiály a jeho oblíbené hračky na dosah ruky. Pokud si sourozenci sdílí pokoj, ujistěte se, že každý z nich má prostor pro sebe.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do dětského pokoje Gumi Dub Santana/Šedá Nábytek do dětského pokoje Zosia Nábytek do dětského pokoje Vivero Nábytek do dětského pokoje Arkina II


 

 

Zpět