Jako šatní skříň zvolit do malé předsíně

24.02.2022

Zařídit malou předsíň, zvláště v bytě v paneláku, je opravdová výzva. Na malou plochu bytu často potřebujete umístit jak funkční úložný nábytek, postel či pohovku, tak do dětského pokoje navíc psací stůl. Jedním z nejdůležitějších kusů nábytku, bez kterého je obtížné si představit funkční prostor, je prostorná šatní skříň. Ovšem najít kus nábytku, který se bude perfektně hodit do předsíně malých rozměrů, nezahltí ji svou velikostí, ale vytvoří ten správný úložný prostor není snadné.

Jaká skříň do malé předsíně bude nejlepší? Co si vybrat: vestavěnou šatní skříň, model s posuvnými dveřmi, klasický model s otočnými dveřmi nebo třeba prostornou modulovou skříň? Pokusíme se vám napovědět, co vzít v ohled při výběru šatní skříně do malého interiéru. 


V tomto článku:

1. Jakou skříň zvolit do malé předsíně  - nejzajímavější řešení do předsíně

2. Vestavěné šatní skříně - ergonomie a styl v malé předsíni 

3. Předsíňová skříň s posuvnými dveřmi  - prostorný nábytek pro speciální úkoly

4. Rohová šatní skříň - praktické řešení do malé předsíně 

5. Prostorná systémová šatní skříň - pro uložení osobních věcí

6. Předsíňové skříně do malého prostoru  - co zvážit při jejich nákupu?

7. Prostorný šatník s posuvnými dveřmi, kus nábytku k nezaplacení 

8. Předsíňové skříně s posuvnými dveřmi - rozměry, kterými se řídit při jejich výběruJakou skříň zvolit do malé předsíně  - nejzajímavější řešení do předsíně 

Umístit velkou, hlubokou a tmavou šatní skříň v malé předsíni není nejlepší řešení – takový kus nábytku interiér opticky zahltí, a ještě více zmenší a udělá jej méně funkční. Existuje několik řešení, která se mohou stát alternativou ke klasické velké skříni a rafinovaně uspořádat dostupný prostor v předsíni .

Vestavěné šatní skříně - ergonomie a styl v malé předsíni 

Je optimální volbou nejen do předsíně, ale také do ložnice, obývacího pokoje a pracovny. Některé z moderních bytů mají výklenky přirozeně přizpůsobené k vestavbě skříní. A i když ten váš je nemá, stačí využít prostor tak, že jednu ze stěn zastavíte až ke stropu. Vestavěné šatní skříně a skříně s otočnými dveřmi je nejlepší umístit na celou stěnu, díky čemu získáte spoustu úložného prostoru. Nábytek do předsíně může být o něco mělčí než ten standardně dostupný v obchodech s nábytkem. Dveře můžou být posuvné, a navíc mít zrcadlo, co dokáže opticky zvětšit malé předsíně. Zrcadlo nejen prosvětlí interiér, který se bude zdát mnohem větší a prostornější a vy si budete také moci před odchodem z domu upravit svůj zevnějšek.

Předsíňová skříň s posuvnými dveřmi  - prostorný nábytek pro speciální úkoly

Předsíňová skříň s posuvnými dveřmi je elegantní a ergonomický nábytek. Vypadá atraktivně a poskytuje spoustu úložného prostoru, aniž by zabrala celou stěnu. Její vnitřní vybavení lze snadno přizpůsobit vlastním potřebám. Díky tomu uschováte nejen oblečení, ale například i domácí spotřebiče apod. Při výběru takového kusu nábytku si určitě dejte pozor na dveře. Posuvné dveře by měly být pevně usazeny na vodících lištách. Pouze kvalitní kování zaručí funkčnost a dlouhou životnost nábytku. Model s posuvnými dveřmi je skutečným hitem, pokud jde o malou předsíň. 

Skříně s posuvnými dveřmi mají ještě jednu důležitou výhodu, nehromadí se v nich prach, takže nevyžadují časté vytírání. 

Rohová šatní skříň - praktické řešení do malé předsíně 

Je skvělým řešením do opravdu malého bytu, kde je důležitý každý centimetr místa na prvním místě. Umožňuje vám maximálně využít cenný prostor a zároveň vypadá stylově a atraktivně. Vzhledem k tomu, že se ve většině bytů úhly pokojů od sebe neliší, máme velký výběr hotového nábytku.

Rohové skříně často najdeme v dětských pokojích, kde skvěle zapadají do rohu pokoje.

Prostorná systémová šatní skříň - pro uložení osobních věcí

Systémová šatní skříň umožňuje individuální přizpůsobení modulů vašim vlastním potřebám a preferencím. Takovou sestavu mohou tvořit rohové šatní skříně, skříně s posuvnými dveřmi,  skříně s otočnými dveřmi, sloupky s policemi, úzké jednodveřové policové skříně se zrcadlem atd.

Předsíňové skříně do malého prostoru  - co zvážit při jejich nákupu?

Typ a rozměry jsou důležité, ale ne jediná kritéria, kterými se při výběru tohoto prvku vybavení do předsíně či jiné místnosti řídit. Malý byt více než jiné vyžaduje kvalitní nábytek pro uložení oblečení. Velká předsíňová skříň s posuvnými dveřmi je denně používaná. Pokud její zpracovaní a provedení nebude kvalitní, jednotlivé prvky se začnou časem deformovat a přestanou plnit svou roli.

Jak byste měli zkontrolovat kvalitu skříně? Stojí za to se pečlivě podívat, zda jsou všechny její prvky dobře sladěny. Když vyjmeme police a zásuvky, nábytek by měl zachovat stabilitu. Velmi důležitý je samozřejmě i materiál, jako je například masivní dřevo - buku, dubu nebo borovice. Dřevo je těžší, ale zaručí vám pevnost a odolnost o něco větší než v případě MDF desky.

Prostorný šatník s posuvnými dveřmi, kus nábytku k nezaplacení 

I velká skříň může být úspěšně umístěná do malé předsíně - vše závisí na tom, jak je interiér uspořádán. Chcete-li vizuálně zvětšit prostor, stojí za to zvolit světlé barvy provedení. Malá předsíň je perfektním místem pro nábytek se zrcadlem. Jak víte, zrcadlo dokáže opticky zvětšit interiér, takže místnost bude působit prostornějším dojmem. Nejlepší jsou modely s použitím matného skla.

Při zařizování bytu se vyplatí věnovat pozornost vybavení určenému do konkrétních interiérů. Obývací pokoj, ložnice, denní pokoj, pracovna, šatník – prodejci nábytku nám často předkládají již hotové aranžmá navržené bytovými designery. Například skříně pro mládež jsou nejen prostorné, ale také dokonale zapadají do stylu ložnic teenagerů. Kancelářský nábytek se vyznačuje funkčností a jednoduchostí nebo naopak – elegantní klasikou. Šatní skříň naopak vyžaduje praktická řešení, která maximálně využijí prostor – rovněž na úkor vzhledu.

V případě, že je předsíň malá, bude zde fungovat nábytek v hotových sestavách. Jednotnost stylu je skvělý způsob, jak opticky uspořádat interiér. V takové sestavě může být kromě skříní rovněž botník, zrcadlo, věšák atd. V jednotném stylu vyplatí se zařídit rovněž obývací pokoj, ložnici nebo pokoj pro teenagery.

Předsíňové skříně s posuvnými dveřmi - rozměry, kterými se řídit při jejich výběru

Prostorná skříň s posuvnými dveřmi je univerzálním řešením - dobře poslouží v malém bytě i velkém domě, a to proto, že lze jí optimálně přizpůsobit k interiéru. Díky použití posuvných dveří, nábytek šetří místo v předsíni a je mimořádně pohodlný.

Začněme rozměry. Nejlepší nábytek je ten, který se ideálně hodí na výšku a šířku místnosti. Stojí proto za to zvážit jeho velikost. V takové skříni můžete libovolně uspořádat police, zásuvky nebo příčky - tak, aby se do nich snadno vešly všechny požadované věci. Taková skříň by měla sahat až ke stropu. Pokud tomu tak není, časem se horní část zaplní krabicemi a prachem, což nebude ani praktické ani estetické.

Velmi důležitým faktorem je také hloubka. Pokud chcete do něj umístit tyče na ramínka na šaty, nesmí být hloubka menší než 55 cm. Pro šatník se naopak vyplatí použít funkční rohové šatní skříně - jejich hloubka může být až 135 cm a více. Tento typ, vybavený policemi a přepážkami, je mimořádně prostorný. Skvěle se hodí nejen do šatníku či do předsíně, ale také do ložnice nebo pokoje pro mládež.

Vhodný návrh, ale i uspořádání předsíňové stěny je jednou z nejdůležitějších fází zařizování malých bytů. Stojí za to pečlivě zvážit tuto otázku, aby předsíňová skříň na oblečení nezabrala příliš mnoho prostoru. Správně naplánovaný prostor bytu je nejen pěkný a stylový – jednoduše se v něm dobře žije!


NECHTE SE INSPIROVAT!

Jak navrhnout vnitřek šatní skříně
Jakou zvolit šatní skříň do předsíně? Nechte se inspirovat!
Funkční komody do předsíně

 

Zpět