Dětské šatní skříně – skříně do dětského pokoje

28.08.2021


Při zařizování pokoje pro dítě se většina budoucích rodičů snaží vytvořit pohádkový prostor na hraní pro svého malého prince nebo princeznu. Často zapomínají, že funkčnost místnosti je mnohem důležitější než estetika, obzvlášť když se do místnosti postupem času bude muset vejít stále více věcí. Abychom se vyhnuli neustálému nepořádku, už ve fázi zařizování interiéru pro nejmladší je potřeba zvážit místo pro prostornou šatní skříň, což v malých bytech může být docela výzva. Jaká šatní skříň bude fungovat v dětském pokoji a na základě čeho ji zvolit? Poradíme!

Nábytek do dětského pokoje Arca- Baumax.cz
 


V tomto článku:

1. Jakou šatní skříň do dětského pokoje vybrat?
Volně stojící šatní skříň
Rohová skříň
Vestavěná skříň
2. Na co si dát pozor při výběru šatní skříně do dětského pokoje, aby se neztratit v množství nabídek?
3. Styl království vašeho dítěte – které dětské skříně budou ladit k vybranému dekoru?
4. Upravte interiér a povrchovou úpravu skříně podle věku dítěteBezprostředně po narození dítě nemá mnoho potřeb a na uložení jeho věcí stačí komoda nebo malá šatní skříň na oblečení, plenky a přípravky pro péči. Čas však rychle letí a batole roste a začíná objevovat svět a sahá po hračkách a knihách. Jeho šatník se také rozšiřuje a dárky od rodiny a přátel vás nutí přemýšlet, jestli to vlastně byl dobrý nápad dát svému dítěti nejmenší pokoj v domě. Naštěstí lze i malý prostor přizpůsobit měnícím se potřebám nového člena rodiny. Ovšem za předpokladu, že bude dostupný prostor pečlivě chytře a pečlivě uspořádán. Místo mnoha pěkných, ale nepraktických kusů nábytku je lepší vybrat jeden funkční kus v kategorii dětské šatní skříně. Taková skříň bude základním prvkem vybavení pokoje.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

 

Jakou šatní skříň do dětského pokoje vybrat?


Výběr typu skříně do dětského pokoje by měl záviset především na jeho velikosti a tvaru místnosti. Obchody s nábytkem zohledňují různorodé potřeby zákazníků, a proto nabízejí různé modely skříní -  volně stojící, rohové a vestavné skříně.
 

Volně stojící šatní skříň


Volně stojící šatní skříně do pokoje jsou zdaleka nejoblíbenější, protože jsou snadno dostupné a relativně levné, nemluvě o jejich široké nabídce na trhu, která umožňuje vytvořit zvolené uspořádání v dětském pokoji. A co víc, můžete je kamkoliv dát a kdykoliv přesunout, čímž změníte uspořádání nábytku. Volně stojící dětské šatní skříně však nejsou vždy nejlepším řešením, protože neumožňují optimální využití prostoru, který je v panelákových bytech často nedostatečný.
 

Rohová skříň


I když se to na první pohled nezdá, mají rohové šatní skříně velkou kapacitu, takže jsou ideální pro malé místnosti. Na trhu jsou k dispozici nejen dvoudveřové skříně s otočnými dveřmi, ale také mnohem větší rohové moduly ve tvaru L. V případě tohoto typu skříní je největší výzvou uspořádat rohový kus tak, aby byl snadný přístup k jeho obsahu. Rohovou část lze využít také například k uložení sezónního oblečení.
 

Vestavěná skříň


Tento typ šatní skříně pro děti bude trefou do černého, pokud má zařízený pokoj výklenek. Výklenek určuje velikost nábytku, takže je málo pravděpodobné, že si vyberete odpovídající volně stojící kus nábytku. Vestavěný nábytek na míru je skutečně dražší než hotový nábytek, ale můžete si ho navrhnout sami, dát mu jakékoliv rozměry a vzhled a navrhnout úložný prostor s přihlédnutím k potřebám uživatele. Při výběru vestavěné skříně do dětského pokoje máte k dispozici tradiční skříně s otočnými dveřmi a skříně s posuvnými dveřmi, do jejichž blízkosti můžete umístit další dětský nábytek, například psací stůl nebo postel.
 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz
 

Na co si dát pozor při výběru šatní skříně do dětského pokoje, aby se neztratit v množství nabídek?


V první řadě se zaměřte na bezpečnost! To platí zejména pro malé děti, které mohou chodit, ale nevnímají ještě možné nebezpečí. Při zařizování pokoje pro malé dítě pamatujte na to, že veškerý volně stojící dětský nábytek (zejména dětské regály a dětské komody) by měl být připevněn ke zdi, aby se nepřevrhl, když na ně náhodou začne lézt malý průzkumník. Neméně důležité je instalace speciálních zámků, které zabrání úplnému vysunutí zásuvek, a také použití tlumičů pro šatní skříň, které ochrání vaše děti před sevřením prstů při zavírání dveří.
Dětské šatníky by měly být natřeny bezvonnými barvami, které neobsahují žádné zdraví škodlivé látky. Rovněž stojí za to seznámit se s označením nábytkových desek používaných k výrobě korpusů a čel (symbol E1 znamená, že se jedná o výrobky bez formaldehydu). A co víc, aby bylo vaše dítě chráněno před náhodnými nárazy, můžete si vybrat ze široké nabídky nábytku se zaoblenými hranami.

 Nábytek do dětského pokoje Gumi Dab Santanal / šedý-Baumax.cz

Styl království vašeho dítěte – které dětské skříně budou ladit k vybranému dekoru?

Aby dětský pokoj vypadal efektně, nemusíte utrácet majlant. Stačí si koupit obyčejný bílý nábytek, jehož dveře ozdobí poutavý dekor nebo barevné samolepky. Dětské šatní skříně na přední straně můžete také obložit tapetami nebo je částečně natřít tabulovou barvou na černo, a povzbudit tak děti ke kreativní hře s křídou. Dalším způsobem, jak vnést zvolený styl do interiéru, je výběr zajímavých doplňků, jako jsou pastelové textilie, pohodlné dětské pufy nebo dětské stany teepee, které jsou v poslední době velmi módní. Nejdůležitější je, aby dětský pokoj odrážel aktuální zájmy nebo preference dítěte, a aby v něm bylo rádo.
Dětské šatní skříně, dětské postele a doplňkový nábytek v neutrálních barvách mají také tu výhodu, že pokud se vkus dítěte změní s věkem, nemusíte jej měnit a hned kupovat nové vybavení. Stačí změnit barvu stěn, odstranit samolepky a vytvořit úplně jiné aranžmá interiéru, pomocí doplňků, které si dítě samo vybere.

 

 Nábytek do dětského a dětského pokoje Dino´IV-Baumax.cz

Upravte interiér a povrchovou úpravu šatníku věku dítěte

Uspořádání dětské skříně by mělo být přizpůsobeno věkové kategorii jejího uživatele. Sledujte své dítě a zajistěte, aby mu byly snadno k dispozici hračky, oblečení a předměty denní potřeby. Dětská židle není nejlepším řešením, jak dosáhnout na věci, které dítě potřebuje. Ukažte dítěti, kde je najde – tímto způsobem naučíte své dítě samostatnosti a můžete si být jisti, že nebude mít důvod šplhat po zásuvkách, a jiných kusech nábytku a riskovat pád. Až vaše dítě vyroste, můžete do skříní umístit tyč na věšáky a přidat další police na věci. Praktickým řešením jsou také kontejnery do skříně, díky kterým je snazší udržet pořádek.
Při výběru šatní skříně pro děti mějte také na paměti, že její hloubka může být o něco menší než u standardního šatních skříní. Pokud tedy chcete ušetřit místo, zeptejte se ve vybraných prodejnách dětského nábytku, zda nabízejí také o něco mělčí nábytek. Také se ujistěte, že cena zahrnuje bezplatné doručení na uvedené místo. Myslete také na své pohodlí – dětský nábytek by se měl snadno čistit, proto vybírejte hladká čela, na kterých nejsou vidět otisky prstů.

 

Nábytek do dětského pokoje a pokoje pro teenagery Dino III-Baumax.cz


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do dětského pokoje Arca
Nábytek do dětského pokoje Delta III Nábytek do dětského pokoje Winnie III Nábytek do dětského pokoje Arca Nábytek do dětského pokoje Winnie IV


 

Zpět