Vestavěná šatní skříň – jakou vybrat?

29.03.2021

 

Moderní domy znamenají elegantní design interiéru, praktický nábytek a stylové doplňky. Jsou to také funkční a prostorné šatní skříně a skřínky. V moderních bytech stále častěji pořizujeme více nábytku na míru, díky kterému je prostor využit optimálně a funkčně.

Šatní skříně jsou kusy nábytku známé po staletí. Tyto stálé prvky našich domovů usnadňují organizaci prostoru a udržování pořádku. Vytvářejí dekor a jedinečnou atmosféru interiéru. Tvar a vzhled šatní skříně se za ta léta hodně změnil. Dnes šatní skříň není jen volně stojící kus nábytku, ale velmi často také nábytek vyrobený pro konkrétní interiér. Šatní skříň do ložnice, šatní skříň do obývacího pokoje nebo šatny, šitá na míru – to je pohodlí, funkčnost a elegance – vše v jednom.

Vestavěná šatní skříň na míru

Vestavěné šatní skříně jsou velmi oblíbené. Jsou jedním z nejčastěji používaných interiérových řešení v ložnicích, dětských pokojích, šatnících, a dokonce i koupelnách a kuchyních. Individuálně navržená velikost vám umožní přizpůsobit šatní skříň potřebám a očekáváním jeho majitele. Vestavěný nábytek na míru poskytuje neomezené možnosti uspořádání. Využití prostoru uvnitř závisí na vkusu zákazníka. Výběr vestavěných skříní, šatníků a pokojových šatních skříní je obrovský. Můžete si vybrat: skříně s posuvnými dveřmi, rohové šatní skříně, šatní skříně, šatní skříně do dětského pokoje... můžeme vyjmenovávat dlouho. Každá z nich má velký potenciál.

Šatní skříně - Baumax.cz

Jakou si vybrat vestavěnou skříň?

Volba vestavěné šatní skříně je skvělý nápad. V každém domě jistě bude prostor pro výrobu takového kusu nábytku. Nová bytová výstavba nabízí připravené výklenky přizpůsobené pro výstavbu vestavěné skříně. Pokud však váš byt nemá takový architektonicky připravený prostor, můžete se rozhodnout pro umístění skříně do ložnice nebo šatny podél zdi.

Rozměry a vybavení vestavěné šatní skříně jsou omezeny pouze vaší fantazií a případně povrchem, na který má být umístěna. Musíte však vědět, že každý centimetr je další výdej. Výrobci vestavěných skříní mají obvykle připravené ceníky, které vám umožňují vypočítat odhadovanou cenu vestavěných skříní a materiálů. Před objednáním stojí za to naplánovat vnitřní uspořádání a vypočítat vnější rozměry, tzn. délku a výšku

Vnitřní vybavení

Skříň je především interiér a vybavení, které tvoří: tyče na věšáky, zásuvky, police, police na boty a plátěné koše. V případě šatní skříně na míru ovlivňuje každý z těchto prvků konečnou cenu vestavby. Při navrhování rozvržení stojí pamatovat na to, že šatní skříň na míru se nekupuje každý den, takže před objednáním navrhněte její interiér tak, aby byl praktický a funkční. Nadměrné úspory jsou v praxi špatným poradcem, může se ukázat, že skříň má příliš málo polic nebo tyčí na věšáky. Zabírá spoustu místa, a přitom není dobře vybavena.

Šatní skříně - Baumax.cz

Typ dveří

Jaké dveře by měla mít vestavěná skříň? Můžete si vybrat z různých modelů – posuvných dveří, klasických otočných nebo skládacích dveří. Jejich počet závisí na rozměrech skříně. Například: šatní skříň vyrobená na délku celé stěny bude praktičtější, pokud jsou instalovány tři nebo dokonce čtyři dveře. Při výběru posuvných dveří můžete použít: zavírací mechanismus – odpovědný za tiché zavírání, nárazníkové lišty a protiprachové lišty – chránící interiér před nežádoucím prachem.

Pamatujte! Čím větší je počet dveří, tím vyšší je cena díky většímu počtu použitých prvků posuvného systému a profilů.

Zásuvky a výsuvné systémy

Funkčnost a životnost např. šatní skříní do ložnice jsou ovlivněny typy kování použitého při její konstrukci, tzn. panty a vodítka ve výsuvných systémech, jako jsou zásuvky, koše nebo věšáky. Na trhu je k dispozici mnoho zajímavých řešení. Ceny těchto prvků se výrazně liší, i když jejich úkol je vždy stejný – správné otevírání a zavírání dveří a plný přístup do jejich interiéru. Podle svých potřeb si můžete vybrat klasická vodítka, která však mají jednu nevýhodu v tom, že nezajistí úplné vysunutí zásuvky a tím omezí přístup k jejímu obsahu. Pokud tedy dáváte na první místo pohodlí a klid, zvolte dražší vodítka s plným výsuvem a tichým zavíráním. Poskytnou plný přístup a tiché používání.

Druh materiálu

Materiál, ze kterého bude vestavěná skříň vyrobena, má velký vliv na funkčnost a komfort skladování. Skříň může být vyrobena z následujících materiálů: z dřevotřískové nebo dřevovláknité desky, laminované desky nebo dřeva.

Nejméně zaplatíte za skříň z dřevotřísky nebo dřevovláknité desky. Tento typ materiálu se nedoporučuje kvůli jeho nižší pevnosti. Alternativou jsou laminované nebo dřevěné desky – dražší, ale také odolnější. Pokud vám záleží na pevné a stabilní skříni, nešetřete na materiálu. Kus nábytku vyrobený ze špatného materiálu se může časem deformovat a v nejhorším případě dokonce rozpadnout.

Při plánování vzhledu skříně nezapomeňte vzít v úvahu možné dokončovací doplňky, jako je sklo, zrcadlo, osvětlení.

Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi

Vestavěná skříň, která má splnit naše očekávání, by měla mít určité parametry. Mezi ně patří mimo jiné druh materiálu, ze kterého je vyrobena. Mezi nimi je dřevo, dřevěné panely, tvrzené sklo, zrcadla, laminované desky a masivní dřevo. To určí nejen vzhled šatní skříně, ale také její životnost a odolnost vůči různým faktorům. Skříně ve skandinávském stylu budou vypadat jinak a také úplně jinak budou vypadat moderní vestavěné skříně. Pokud hledáte další informace, podívejte se také na zde shromážděné články o šatních skříních s posuvnými dveřmi.

Vybrané skříně

Alternativou k vestavěné šatní skříni mohou být velké šatní skříně. Jsou stejně prostorné, praktické a elegantní, ale rozhodně levnější. Najdete mezi nimi šatní skříň s posuvnými dveřmi a klasickou skříň s otočnými dveřmi.

Představujeme několik možností:

Togo Šatní skříň - 9099,00

Šatní skříně - Baumax.cz

 Šatní skříň Pekin - 7399,00 ,

Šatní skříně - Baumax.cz

Šatní skříň Gamma - 8699,00 ,

Šatní skříně - Baumax.cz

Šatní skříň Colorado - 8299,00

Šatní skříně - Baumax.cz

Šatní skříň Planet - 3303961

Šatní skříně - Baumax.cz

Mohlo by se zdát, že je obtížné uspořádat šatní skříň ve výklenku. Ovšem stačí jen zajistit dobré uspořádání polic a tyčí, abyste si šatník přizpůsobili svým potřebám.

Musíte se jen ujistit, že jsou police a tyče vhodně umístěny. Chcete-li přizpůsobit skříň svým potřebám a využít každý centimetr prostoru, nemusíte nutně pověřit návrh a vybavení profesionální společností. Vhodné prvky vybavení najdete v obchodě BauMax, které si můžete sestavit sami.

Pokud chcete najít ideální skříň, která bude elegantní, prostorná a zároveň funkční, určitě navštivte obchod BauMax. Nabízíme široký výběr vzorů, barev a modelů. Naši odbornici vám pomohou najít šatní skříň ideální pro vaše potřeby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět