Jak zvolit skříňku pod dřez?

10.06.2021

 

Každý si zařizuje kuchyň podle svých osobních preferencí, funkčních principů a návaznosti kuchyně k ostatním interiérům v bytě. Dřez je velmi důležitým prvkem každé kuchyně. Je těžké si představit fungování v kuchyni bez praktického kuchyňského dřezu. Možná si mnoho lidí ani neuvědomuje, že rozměry dřezu jsou nesmírně důležité. Tento prvek je potřeba totiž sladit se dřezovou skříňkou.

Skříňka pod dřez by měla být praktická, vhodná pro typ dřezu – jednodřez nebo dvoudřez. Pokud plánujete rekonstrukci kuchyně nebo jste právě ve fázi výběru kuchyňského nábytku a přemýšlíte, která skříňka pod dřez bude pro vás nejvhodnější - přečtěte si našeho průvodce.

Kuchyňský nábytek- Baumax.cz

V tomto článku:

1. Typy dřezových skříněk a jejich rozměry

2. Skříňka pod dřez - konstrukce

3. Skříňky pod dřez - jak být in?

4. Inspirujte se!

Kuchyňský nábytek- Baumax.cz

Skříňka pod dřez - typy a rozměry

 

Kuchyňské skříňky v obchodech s nábytkem obvykle mají standardní velikosti. Šířka těchto skříněk je obvykle 40 cm, 45 cm, 50 cm, 60 cm nebo 80 cm. Nejpopulárnější skříňky jsou 60 cm a 80 cm. Pokud je však váš dřez nestandardní nebo potřebujete  na tomto typu skříňky uspořádat více položek, můžete použít řešení skříňky pod dřez na míru. Skříňky pod dřez mohou být také rohové. Jsou ideální pro rohové dřezy. Tyto rohové skříňky mají o něco delší rozměr pracovní desky, protože nejběžnější rozměry těchto skříněk jsou 90 cm x 90 cm x 135 cm nebo 105 cm x 105 cm x 135 cm.

Kuchyňská skříňka pod dřez, respektive její rozměry, nejčastěji závisí na samotném dřezu. V závislosti na tom, zda je skříňka jednodřez nebo dvoudřez -  může se lišit šířkou. Skřínky pro jednodřez jsou široké 50 cm, zatímco skříňky pod dvoudřez musí být široké alespoň 60 cm. Velmi dobrým a praktickým řešením jsou rozhodně hotové sady kuchyňského nábytku. Taková sada obsahuje připravené a změřené pracovní desky pro danou kuchyň a vestavěný dřez s dřezovou skříňkou.

Kuchyňský nábytek- Baumax.cz

Jak vidíte, to jaký kuchyňský nábytek si vyberete, má významný dopad na budoucí funkčnost a praktičnost kuchyně. Bez ohledu na to, zda budou vaše skříně žulové, ocelové nebo v dekoru dřeva - výrobci vždy dodržují standardní rozměry, což usnadňuje nákup nábytku. Stačí se rozhodnout pro konkrétní velikost skříňky a najít nejvýhodnější nabídku v obchodě s nábytkem. Je třeba jen pamatovat, že samotná instalace dřezu je různorodá. Moderní kuchyňský nábytek můžou mít celoplošný dřez, závěsný dřez nebo vestavěny dřez na pracovní desce.

Kuchyňský nábytek- Baumax.cz

Skříňka pod dřez – konstrukce

Skříňka pod dřez se moc neliší od ostatních kuchyňských skříněk, ale existují určité odlišnosti, o kterých stojí zmínit. Skříňka pod dřez má především speciální prvky, které umožňují instalaci kuchyňského dřezu. Je velmi běžné najít skříňky bez pracovní desky, protože tzv. celoplošné dřezy zcela nahrazují část kuchyňské linky. Pro instalaci dřezu do skříňky je potřeba jej umístit přesně do otvoru skříňky a připevnit jej. Dalším zřetelným rozdílem je absence zadní části skříňky - aby bylo možné provést instalaci, zadní část skříňky je obvykle demontována. Toto řešení umožňuje snadnou instalaci všech prvků. Pokud výrobce nabízí skříňku se zadním panelem, můžete zvážit její vlastní demontáž. Přední strana dřezové skříňky je skoro vždy dvoudveřová. Zřídka najdete skříňky pod dřez s jedněmi velkoformátovými dvířky nebo s posuvnými dvířky.

Skříňka pod dřez může být rohová nebo standartní obdélníková. Ujistěte se, že vnitřek skříňky je prázdný - to znamená, že nemá žádné police. Ve skříňce by měl být dostatek místa pro zapuštěný odtok a potrubí. Do skříňky pod dřez je také praktické vložit odpadkový koš. Při mytí nádobí můžete rychle vyprázdnit talíř se zbytky a zachovat tak vyšší úroveň hygieny.

ODBORNÍK RADÍ!

Nejběžnější odborná rada ohledně uspořádání skřínky pod dřez platí také pro sousední pracovní desky. Dřez je vždy místem, kde strávíte více času mytím zeleniny a ovoce nebo oplachováním nádobí před vložením do myčky. Proto stojí za to postarat se o přidání dalšího kusu nábytku se stolní deskou do skříňky pod dřez, abyste na ni mohli odložit nádobí nebo čerstvé jídlo. Určitě to usnadní proces mytí a zvýší funkčnost vaší kuchyně.

 Na druhé straně umístěte nad dřez skříňky, do kterých můžete vložit umyté a vysušené nádobí. Stojí za to je použít pro nádobí, které používáte nejčastěji. V tomto případě věnujte pozornost vybavení kuchyňského nábytku - pro usnadnění skladování stojí za to investovat do dalších polic nebo nákladních košů cargo.

Skříňky s laminovanými čely mají významnou výhodu, pokud jde o dostupnost na trhu. Najdete je v mnoha barvách a vzorech. Jejich cena není nejnižší, ale výběr nábytku je obrovský. Laminovaná dvířka do skříněk pod dřez lze zakoupit v matném, polomatném a lesklém provedení. Další velmi běžnou možností jsou skřínky z dřevotřískových desek, nejčastěji pokrytých PVC fólií. Tyto skříňky lze zakoupit v mnoha barevných provedeních.

Na trhu je velký výběr kuchyňského nábytku. Při jeho výběru nezapomeňte, že jednotlivé prvky by měly navzájem ladit stylově a barevně. Pro vestavěný nábytek si můžete vybrat: židle do kuchyně a jídelny nebo praktické kuchyňské rohové sedací soupravy. Zveme vás se také seznámit s kategori: jídelní sestavy - stoly a židle, na našem webu BauMax, kde nabízíme módní návrhy pro uspořádání jídelny a kuchyně.

 Kuchyňský nábytek- Baumax.cz

Skřínky pod dřez – jak mít trendy kuchyň?

 

Nejběžnější kuchyňská dvířka a čela jsou ty z dubového nebo bukového dřeva. Dřevěný nábytek dodává interiéru neobvyklý charakter, a proto se tyto materiály často používají. Dřevo lze natřít na libovolný odstín pomocí speciálních barev na dřevo. Nevýhodou takového nábytku je jeho údržba - dřevo je extrémně citlivé na teplo a vlhkost a v kuchyni je mnoho takových faktorů. Proto by měly být kuchyňská nábytková čela vyrobená ze dřeva pravidelně udržovány.

Než se definitivně rozhodnete koupit skříňku pod dřez, nezapomeňte určit její rozměry, aby zapuštěný dřez dokonale zapadl do otvoru. Při výběru nábytkových sestav buďte důslední, a pokud si chcete zařídit stylovou kuchyň - vezměte v úvahu nejmódnější trendy posledních let, jako je dřevěný kuchyňský nábytek nebo univerzální laminovaný nábytek.


INSPIRUJTE SE !!! 

Dlažby a obklady
/Kuchyňský nábytek Dřezy Kuchyňské baterie Dlažby a obklady

 

Zpět