Jak vybavit garáž - uspořádání garáže na 1!

24.05.2022

Garáž je primárně považována za místo, kde parkujeme své auto. Ale jak vybavit garáž, která bude zároveň praktickou domácí dílnou nebo dobře organizovaným úložným prostorem. V dobře uspořádané garáži můžete úspěšně uskladnit rovněž zahradní příslušenství nebo nástroje pro kutily. Často je problematické ji zařídit, a proto jde až na poslední místo, a přitom je stejně důležitá jako ostatní místnosti v domě. V tomto článku vám řekneme, jak vybavit garáž tak, aby se nejen pohodlně používala, ale také vypadala esteticky. Prozradíme vám, jak vybavit garáž funkčním způsobem a zařídit v ní místo nejen na pneumatiky, ale také prostor pro uspořádání dalšího potřebného vybavení v garáži a dílně!

Autopříslušenství- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Garáž nejen pro parkování vozu

2. Garážový nábytek, garáž dokonale vybavená

3. Vybavení garáže - potřebné nářadíGaráž nejen pro parkování vozu

V případě, že zamýšlíte, jak vybavit garáž, chceme vás ujistit, že vybavit garáž není nijak zvlášť obtížný úkol, vyžaduje však věnovat určitý čas vhodnému plánování uspořádání a vybavení prostoru, což v budoucnu výrazně ovlivní jeho funkčnost. Ať už máte velkou nebo malou garáž, je třeba zařídit interiér garáže takovým způsobem, aby jeho užitná plocha nesloužila jen pro zaparkování auta, ale také dala možnost uskladnění nářadí a dokonce umožnila vám vybavit si garáž jako dílnu.

Doporučená velikost stání pro osobní automobil by měla mít rozměr 3 x 6 m. Když auto používá osoba se sníženou pohyblivostí, mělo by být o metr širší. Bohužel takové rozměry neposkytují velké možnosti pro zařízení prostoru a neusnadňují nám vyřešení otázky, jak vybavit garáž funkčně a pohodlně. Jestli garáž teprve plánujete postavit nebo koupit, vyplatí se předem zvážit, jaký bude její účel. Chcete mít v garáži také místo pro kola či různé nástroje? Nebo možná by měl být v ní pracovní stůl a koutek pro kutily? Nezapomeňte na to už ve fázi plánování návrhu garáže, pak vám to ušetří komplikace při jejím vybavování.

Autonářadí- Baumax.cz

Garážový nábytek, garáž dokonale vybavená

Přemýšlíte, jak vybavit garáž? V garáži se jistě bude hodit nábytek, který pomůže uspořádat prostor a maximálně využije jeho potenciál. Nábytek ne vždy musí být nový. Velmi ekonomickým řešením je použití starých kuchyňských skříněk ale i stolu, které mohou být v garáži užitečné. Můžete navíc snadno vyrobit samostatné police na zdi, díky kterým budete mít dodatečný úložný prostor. K tomu poslouží úhelníky a desky. Pokud si chcete koupit hotový garažový nábytek, dílenské regály z kombinovaných materiálů budou nejlepším řešením. Pokud vybrané police nejsou kovové, vybírejte dřevo nebo MDF desku, které jsou rovněž odolné vůči negativnímu vlivu teplotních výkyvů a vlhkosti. Tento typ nábytku je odolný i proti mechanickému poškození a výraznému zatížení. Nosnost regálů je vždy uvedena výrobcem, takže si tento údaj můžete snadno ověřit před nákupem vybavení do vaší garáže nebo dílny. Dbejte na bezpečnost a vybírejte produkty s nosností odpovídající tomu, co budete chtít na nich skladovat. Můžete si tedy vybrat model na míru vašim potřebám a předmětům, které budou v něm uloženy.

Autonářadí- Baumax.cz

Pro plné využití potenciálu garáže se vyplatí zvážit vhodné využití stěn. Je dobré používat různé typy věšáků a háků. Na ně budete moci pověsit větší vybavení, například lyže nebo kolo.

Pokud je ve vaší garáži málo úložného prostoru, lze využít i konstrukční rám výklopných dveří, který se montuje pod strop. Vejdou se vám tam například zimní doplňky. Je to nejlepší řešení pro uložení věcí, které není nutné dávat na viditelné místo.

Velmi důležitým prvkem vybavení garážové místnosti je pracovní stůl, dílenský stůl nebo pracovní deska pro kutily. Pro úsporu místa se hodí pod něj umístit jak praktické zásuvky, tak malé poličky nebo kontejnery. To vám umožní mít sadu základních nástrojů a příslušenství vždy po ruce. Skvělým řešením bude rovněž pořízení boxu na nářadí nebo speciálního vozíku na nářadí. Ty dokonale doplní uspořádání. Velmi často můžete koupit tyto prvky již vybavené potřebným příslušenstvím, což je velmi praktické, i když jejich cena není nejnižší. Když chcete mít snadný přístup ke všemu potřebnému vybavení a nástrojům, které budou vždy po ruce, je lepším řešením nástěnná děrovaná deska. Usnadní přístup k různým potřebným předmětům a náčiním při provádění pracovních činností. Umožní navíc maximální využití prostoru a zároveň jej nepřeplní. Obzvlášť se hodí do malé garáže, protože nezabírá cenné místo, a postačí na to, aby na ni uložit nezbytné příslušenství. Při uspořádání garáže nezapomínejte ani na vhodné osvětlení garáže, obzvlášť pokud budete v ní provádět drobné opravné práce na autě. Místo, jako je garáž, musí být dobře osvětlené, aby byl celý prostor dobře viditelný. Garáž vybavte velkými halogenovými svítidly na stěnu nebo strop. Ty dokonale osvětlí celou místnost během dne a večer.

Autodílna- Baumax.cz

Vybavení garáže - potřebné nářadí

Každý kutil chce takové uspořádání garáže, které mu umožní nejen parkovat auto, ale i provádět různé kutilské práce. Jak vybavit garáž, aby také měla i další praktické využití Když plánujete využívat garáž rovněž na dílnu, pak zde budou vhodné různé sady nářadí a autopříslušenství.

Pokud si auto opravujete sami, budete potřebovat nějaké základní opravárenské nářadí. Budete potřebovat sadu jak plochých, tak kombinovaných klíčů a sadu nástrčných klíčů s ráčnou. Pak různé typy šroubováků různých velikostí s výměnnými hroty, např. ploché a křížové, tzv. bity. Často se také hodí nastavitelný klíč, nástrčné klíče, masivní kladivo, sada imbusových klíčů a univerzální kleště. Důležitý je také zvedák. Stabilní hydraulický zvedák je v každé garáži nezbytný například při výměně kol, o tom nemusíme ani připomínat. Neocenitelné budou rovněž ruční svítilny, a to jak při práci pod autem i v autě nebo pod kapotou vozidla.

Stejně jako hever i startovací kabely zaujímají v garáži důležité místo, protože nikdy nevíte, kdy se baterka do auta vybije. Co se týče vzhledu auta, tak tlaková myčka mu vrátí lesk. Tlakovou myčku samozřejmě využijete i při práci kolem domu a na zahradě. K odšroubování kol auta budete potřebovat rázový utahovák – elektrický nebo pneumatický. V případě oprav motoru se neobejdete bez momentového klíče, kterým utáhnete šrouby a matice potřebnou silou.

V garáži nesmí chybět základní elektrické nářadí. Často budete potřebovat vrtačku se sadou vrtáků do kovu a dřeva, nenahraditelný akumulátorový šroubovák a úhlovou brusku. Alternativou k úhlové brusce může být multifunkční nástroj s různými hroty.

Garáž je také místem pro uskladnění chemikálií, jako je nejrůznější autokosmetika, oleje a mazadla a další příslušenství nezbytné v garáži.

Auto a garáž jsou pro milovníka automobilů důležité věci. Vybavení garáže je velmi individuální záležitost, a tak se nakonec musíte sami rozhodnout, co ve vašem případě skutečně potřebujete. Je také známo, že nástroje a doplňky do garáže nejsou levné, a proto, aby ji komplexně vybavit často trvá léta.  

Doufáme, že tipy a rady, jak vybavit garáž, které jsme uvedli v našem článku, budou natolik nápomocné, že se bez obav na to vrhnete.

V našem internetovém obchodě BauMax najdete spoustu produktů, které s tímto úkolem pomůžou. Neváhejte a seznamte se s naší nabídkou ještě dnes!

Autonářadí- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak zařídit zahradu kolem domu


Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!


Garážová dlažba - kterou vybrat?


 

Zpět