Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Provedení
Více
Varianta
Výdrž
Balení
Spůsob aplikace
Hledat

Autokosmetika

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    6
39,00 Kč / ks
39,00 Kč / ks
39,00 Kč / ks
39,00 Kč / ks
39,00 Kč / ks
39,00 Kč / ks
39,00 Kč / ks
39,00 Kč / ks
99,00 Kč / ks 139,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    6
Jak vybavit garáž - uspořádání garáže na 1!

Jak vybavit garáž - uspořádání garáže na 1!

24.05.2022

​Garáž je primárně považována za místo, kde parkujeme své auto. Ale jak vybavit garáž, která bude zároveň praktickou domácí dílnou nebo dobře organizovaným úložným prostorem...

Autokosmetika

Většině řidičů na vzhledu svého auta velmi záleží, neboť ovlivňuje pohodu a tím i komfort jízdy. Je samozřejmé, že nasednutí do upraveného, čistého a voňavého vozu má pozitivní vliv na naši náladu. V péči o auto se používají různé doplňky a autokosmetika, které jsou určeny k tomu, aby jej zbavily nečistot, drobných škrábanců, zvýšily ochranu laku a dodaly mu lesklý vzhled, který splní vaše očekávání.

Auto detailing – co to je?

Péče o automobily a jejich ochranu zahrnuje mnoho činností s širokým spektrem práce. Auto detailing je především odstraňování nečistot z vozidla a mytí nečistot z povrchu vozidla, odstraňování škrábanců, vysávání, péče o kožené prvky, mytí čalounění, impregnace kůže a ochrana interiéru. Součástí je i péče, leštění laku, korekce laku, zajištění laku keramickým nátěrem a voskování. Auto detailing je spojen s používáním osvědčených a všem vnějším faktorům odolných přípravků – autokosmetiky. Kosmetika pro použití v autě má většinou velmi univerzální použití, protože s její pomocí lze současně čistit autoskla, ale také prvky ze dřeva a plastu. Podívejte se na nabídku, kterou náš obchod pro vás připravil, a jistě najdete vhodné pro sebe produkty.

Použití autokosmetiky pro mytí karoserií a externí auto detailing

Zevnější péče se provádí v několika krocích. Prvním krokem v péči o auto je důkladné umytí karoserie. Nejprve opláchněte všechny nově vzniklé nečistoty, listí, prach nebo jiné drobné prvky. Poté můžete začít s řádným umýváním karoserie speciálním šamponem na karoserii. Vybírejte šampony, které jsou zcela bezpečné pro lak vozu. Je důležité zkontrolovat hodnotu pH, která by měla být, pokud možno neutrální a nevytvářelo se riziko koroze pro lak. Dobrý šampon není navržen pouze tak, aby dodal laku lesk, ale také aby jej chránil před poškrábáním.

Další fází pro získaní dokonalého vzhledu laku je vyleštění vozidla. Nezbytná je zde autokosmetika, jako je lešticí pasta. Pasty čistí povrch a dodávají mu krásný lesk a zároveň eliminují drobné škrábance. Při leštění laku je nutné další příslušenství, jako je hadřík z mikrovlákna, leštící houba nebo ručníky.

Po umytí a vyleštění se vyplatí auto navoskovat, díky čemu bude efekt čištění dlouhodobý. Vosk také chrání vozidlo před hromaděním nečistot a dodává karoserii mimořádně atraktivní lesk. Oblíbený je také křemenný povlak, který je skvělou alternativou k voskům. O svůj vůz se můžete postarat sami s použitím speciálního příslušenství a přípravků, aniž byste potřebovali navštívit autoservis. Podívejte se na nabídku produktů, které náš obchod nabízí!

Mytí interiéru vozu

Je čas podívat se dovnitř auta. Péče o interiér vozidla začíná čištěním těžko přístupných míst, nejlépe pomocí stlačeného vzduchu. Tímto způsobem můžete odstranit prach a jiné nečistoty z těžko dostupných míst. V případě potřeby další fází je čištění a mytí čalounění sedadel, podlahy a obložení stropu. K odstranění nejobtížnějších nečistot se zde používají vhodné čisticí prostředky na čistění interiéru auta. Tyto přípravky by měly být pro čalounění zcela bezpečné. Interiér vozu je rovněž vyroben z plastu, kůže a chromu. K jejich čištění se používá vhodný přípravek v podobě tekutiny a hadřík z mikrovlákna, sprej nebo i speciální ubrousky. Tento specializovaný produkt najdete v našem obchodě.

Jak vybrat vhodné přípravky na mytí motoru, gumy a kol

Pro mytí motorů můžete použít speciální čisticí pomůcky, které pomůžou smýt oleje a tuky i z ráfků. Vhodné přípravky navíc čistí a konzervují součásti motoru, což zvyšuje jejich ochranu proti korozi. Produkty používané na mytí motorů dostupné v obchodě se liší složením a způsobem aplikace. Jedná se o aerosoly, spreje, pěny a atomizéry. Po nanesení nechte přípravek několik minut působit, aby olejové a mastné skvrny změkly a mohly být odstraněny. Poté je třeba přípravek opláchnout a vyčistit všechny prvky, k čemuž budou užitečné kartáče nebo štětečky. K dispozici jsou také přípravky s aplikátory na čištění ráfků a přípravky na leštění, ošetření a barvení pneumatik po umytí.