Jak relaxovat

27.05.2021

Sedací soupravy- Baumax.cz

Efektivní relaxace - každý z nás ji potřebuje. Ať jste mladí nebo staří, studujete, pracujete nebo odcházíte do důchodu - potřebujete odpočinek, stejně jako kyslík. Životní tempo, nátlak myšlenek, enormní pracovní výkon, úkoly, důležité a důležitější věci na vyřízení znamenají, že máme stále méně času na odpočinek a relaxaci. A přesto bez nich nejsme schopni normálně fungovat. Vědci s obavou informují, že nejsme schopni účinně odpočívat, což ovlivňuje naše zdraví, soustředění a výkon. Musíme se naučit odpočívat a navíc to dělat efektivně!

V tomto článku:

  1. Jak efektivně odpočívat?
  2. Jak připravit místo k odpočinku?
  3. Je pevná doba spánku důležitá?
  4. Recept na skvělou relaxací
  5. Fyzická aktivita a odpočinek
  6. Kde se vyplatí odpočívat

Sedací soupravy- Baumax.cz

Jak efektivně odpočívat?

Možná vás někdy zajímalo, co fakticky ovlivňuje kvalitu odpočinku? Místo, čas, okolí, lidé, žádný stres, nebo možná design interiéru? Nejbližší pravdě je odpověď, že každý z těchto faktorů jej ovlivňuje.

Při plánování odpočinku stojí za to si jej naplánovat předem. Ano, to není vtip. Abyste se naučili efektivně odpočívat, musíte se naučit organizovat čas na odpočinek.

My, generace XXI století, děláme všechno ve spěchu. Žijeme rychle, pracujeme rychle a bohužel rychle odpočíváme. Nebo aspoň to tak chceme. Naše tělo bohužel potřebuje čas a klid na regeneraci, a spěch spolu se stresem jsou jeho největšími nepřáteli.

Připravte místo

Pokud chcete klidně a efektivně relaxovat, ujistěte se, že místo, které jste si vybrali k odpočinku, je útulné a praktické. Co to znamená? Stále častěji zapomínáme, že ložnice je místem pro chillout(pro zklidnění). Při zařizování jejího interiéru používáme spoustu zbytečných a rušivých zařízení. TV, počítač, notebook, herní konzole, audio zařízení. I když se může zdát, že do ložnice patří, neměly by se v ní používat. Musíme se naučit myslet, že ložnice je jen místem k odpočinku. Zapomeňte na sledování televize z postele nebo práci na notebooku těsně před spaním, procházení Facebooku, Tweeteru až do pozdních nočních hodin, protože to má bohužel negativní dopad na kvalitu odpočinku.

SPECIALISTA PORADÍ!

Odborníci doporučují, že asi 2 hodiny před plánovaným odpočinkem bychom měli vypnout televizi, počítač a odložit telefon. Dopřejte vašemu tělu se zklidnit.

Místo zbytečných a rušivých věcí pořiďte si pohodlný nábytek do ložnice, jako jsou sedací soupravy pro volný čas, pohodlná postel, čalouněný nábytek. Ozdobte vše útulnými polštáři, přikrývkami a koberci. Vyberte si své oblíbené tlumené barvy, které vám pomohou uvolnit se a odpočinout si. Stojí za to postarat se o atmosférické osvětlení, např. stropní lampy se stmíváním a regulací osvětlení. Vedle postele může stát noční stolek nebo komoda pro odložení vašich oblíbených časopisů. Místo dalšího televizního seriálu sáhněte po zajímavém článku v časopisu nebo si přečtěte další kapitolu své oblíbené knihy.

Chcete-li odpočívat efektivně, nastavte pravidelné hodiny spánku

Nejnovější výzkumy ukazují, že naše tělo má rádo rutinu. Rychle si zvykne na stálý režim dne. Jedním slovem - svědčí mu pravidelnost. Pokud tedy přemýšlíte, co dělat, abyste mohli efektivně odpočívat, odpověď je jednoduchá - stanovte si pevné hodiny spánku. Opakující se rytmus dne je vaším spojencem, umožní vám lépe fungovat a efektivněji využívat každý nový den. Bohužel není nic horšího než nepravidelnost a nepřespána noc. Stojí za to vynaložit úsilí a změnit nezdravé návyky. Zejména díky tomu získáte něco mnohem cennějšího – obrovský přival energie potřebné pro další intenzivní den.

Recept na dobrý odpočinek - zapomeňte na práci a problémy

Komfortní odpočinek je schopnost odříznout se od problémů každodenního života. Přestože se to před spaním zdá být obtížné, je nutné si vyčistit hlavu. Odložte všechny problémy, nevyřešené věci a budoucí výzvy. Přemýšlení o nich stejně nic nezmění a bohužel to způsobí, že váš spánek bude neklidný a mělký. Výsledkem bude, že vstanete ospalí, unavení a bez energie.

Pokud se nedokážete odpoutat od každodenních problémů, vyzkoušejte jeden z osvědčených způsobů, jak se zbavit stresu. Dopřejte si teplou relaxační koupel s éterickými oleji, lehkou večeři - před spaním nepřehánějte se sacharidy a cukry - mohou také narušovat odpočinek.

Postele- Baumax.cz

Fyzická aktivita je také formou odpočinku

Stojí za to pamatovat, že tělo odpočívá nejen v noci. Jakákoliv fyzická aktivita, sportování, jóga nebo dokonce chůze, umožňují tělu regeneraci. To je zvláště důležité pro lidi, kteří pracují velmi intenzivně a pod velkým časovým tlakem. Relaxace na čerstvém vzduchu je téměř jako injekce vitality. Kromě toho vám to dává příležitost trávit čas s rodinou a přáteli. A takové okamžiky jsou koneckonců k nezaplacení.

Pamatujte! Okysličené, uvolněné tělo, vstupuje do spánkové fáze rychleji, klidněji a efektivněji ji využívá.

Kde se vyplatí relaxovat?

Efektivní odpočinek není jen spánek a sport. Můžete relaxovat mnoha různými způsoby a na mnoha různých místech. Ačkoliv si toto často neuvědomujeme - odpočíváme za různých okolností a situací. S největší pravděpodobností má každý z nás svůj vlastní, osvědčený a dokonale sladěný způsob na chillout.

Relaxace je čas strávený na pohodlné pohovce nebo v pohodlném křesle u šálku vaší oblíbené kávy, dlouhé rozhovory s přáteli. Také společný výlet do kina nebo divadla. Je to zahrada, rekreační pozemek, houpací síť nebo zahradní houpačka, kde zapomenete na svět kolem sebe. Je to pocit splnění a dobře odvedené práce. Nakonec je to víkendový výlet mimo město a čas strávený v přírodě, mimo každodenní starosti a povinnosti.

Pamatujte! Nemusíte spát, abyste si odpočinuli.

Chcete-li vnést uvolněnou relaxační atmosféru do interiéru vašeho domu, zahrady nebo pozemku, postarejte se o vhodné vybavení, které vám v tom pomůže. V obývacím pokoji by měla stát pohodlná pohovka nebo velká rohová sedací souprava do obývacího pokoje. Možná vás také zláká sedací souprava pro volný čas nebo houpací křeslo.

Na terasu, balkón nebo pozemek zvolte pohodlný zahradní nábytek, jako jsou zahradní lehátka, zahradní křesla nebo soupravy zahradního nábytku.

Pohodlný nábytek, sedací soupravy, interiérové ​​designové prvky, zahradní nábytek a prvky zahradní architektury najdete v našem obchodě BauMax. Pomůžeme vám vytvořit vysněnou zónu relaxace a odpočinku, kterou využijete nejen vy, ale i celá vaše rodina. Zveme vás na nákupy!


 


 

 

Zpět