Hydromasáž

01.04.2021

.

Hydromasáž je procedura, která může zmírnit bolest, uvolnit tělo, zlepšit náladu, a dokonce zmenšit celulitidu. Tento typ relaxace se nejčastěji provádí v sanatoriích jako rehabilitace pro pacienty a doma (za předpokladu, že máme zahradní vířivky s hydromasážní funkcí).

Hydroterapie má blahodárný účinek na klouby a svaly, eliminuje svalové napětí – proto je velmi oblíbená, zejména u starších osob nebo po úrazech. Na trhu jsou dostupné zahradní bazény s hydromasážní funkcí, ale stojí o něco víc než jednoduché samonosné bazény nebo bazény s kovovou konstrukcí. V našem článku se pokusíme představit účinky hydroterapie na naše zdraví a podotknout výhody bazénu s funkcí hydromasáže.

Vířivky- Baumax.cz

Hydromasáž – indikace a kontraindikace

Indikace vodní masáže:

Hydromasáž podporuje léčbu nemocí, jako jsou: poruchy imunity, mírné stavy arteriální hypertenze, snížený arteriální tlak, migrény, obezita, celulitida, deprese, svalové napětí, revmatické bolesti, strie, nespavost nebo poruchy, nemoci svalů a kostí a kloubů, silný stres, ischias

Kontraindikace pro použití vodních masáží:

Hydromasáž nemusí mít vždy pozitivní účinky. Lidé trpící následujícími chorobami by se měli této formy relaxace zdržet: koronární nemoci, těhotenství, epilepsie, akutní infekce, trombóza, nádorová onemocnění, pokročilá arteriální hypertenze, nefrolitiáza, dermatologické infekce

Vířivky

Ještě před několika lety byla vodní masáž možná pouze na místech, jako jsou lázně, sanatoria, rehabilitační ústavy nebo SPA. Lidé s nemocí krevního oběhu, bolestmi kloubů a svalů a jinými vážnými nemocemi jej mohli používat zdarma. Tuto formu relaxace lze za úplatu využít v SPA. Dnes je ale instalace specializovaných trysek do vany možné i v domácí koupelně. Chcete-li si koupit vířivku nebo vanu s hydromasáží, stačí obyčejná domácí koupelna. Toto zařízení nevyžaduje před montáží další přípravu místnosti.

Výrobci nabízejí hotové systémy s vestavěnými tryskami, například hydromasáž nohou a sprchové boxy, kde lze vodní paprsek ovládat a směrovat na konkrétní části těla. Díky tomu byly procedury z lázní přeneseny do domácích koupelen a zázračné účinky hydromasáže si můžeme dopřát doma po náročném dni, bez návštěvy SPA a dalších poplatků.

Vířivky- Baumax.cz

Jaký je rozdíl mezi vířivkou a tradiční vanou?

Vířivka má vestavěné trysky ve výšce páteře, ramen a na bočních stěnách. Cena zařízení souvisí s počtem a silou vodních trysek. Čím dražší bude vybavení, tím více vodních trysek bude mít. Úhel trysek lze nastavit podle vašich potřeb díky panelu instalovanému ve vířivce. Úprava také umožňuje zmenšit nebo zvětšit úhel nastavení vodních trysek. Za zmínku stojí také to, že funkce hydromasáže je dostupná také ve sprchových boxech. Moderní sprchy mají nejen vestavěné trysky pro domácí masáž, ale také vestavěné rádio – které používá stejné radiové vlny jako domácí spotřebiče nebo telefon. Relaxace v takovém domácím SPA zmírňuje otoky, snižuje únavu a blahodárně působí na krevní oběhový systém.

Hydromasáž je forma léčby, jejíž implementace je mimořádně jednoduchá, a proto se Češi stále častěji rozhodují investovat do van vybavených tryskami. Tělo potřebuje 15 minut pod sprchou, aby se úplně uvolnilo. Procedura by neměla trvat příliš dlouho. Pokud máte pocit, že tlak bolest nezmiňuje, ale zhoršuje – vypněte sprchu. Voda pod příliš velkým tlakem nebo nesprávným úhlem může způsobit nepohodlí.

Správně provedená masáž zlepšuje vaši náladu. Mohou jej využívat i děti, ale pod dohledem dospělé osoby. Postup u mladého člověka by měl být kratší a tlak vody slabší.

Typy hydromasáže

Můžeme zmínit tři základní typy hydromasáže: voda-vzduch, která spočívá v masáži těla vodou z trysek smíchanou se vzduchem nasávaným zvenčí. Vzduch – masáž těla malými vzduchovými bublinami. Tato masáž je alternativou k vodě nebo jejím doplněním. Ultrazvuk – masáž ultrazvukem vyžadující instalaci specializovaných trysek. Je to náhrada za vodní masáž.

Vodní masáž – procedury pro děti

Správně provedená masáž zlepšuje vaši náladu. Mohou jej využívat i děti, ale pod dohledem dospělé osoby nebo na odborném místě. Postup u mladého člověka by měl být kratší a tlak vody slabší.

Tento typ léčby je vynikající formou relaxace pro malé děti a kojence. Do vody lze poté přidat aromatické oleje nebo přírodní barviva. Díky nim se probudí smysly dítěte. Takový postup funguje perfektně na tělo a zvyšuje jeho imunitu. Kromě toho může pomoci při infekcích horních dýchacích cest (je velmi důležité zvolit správné oleje) nebo pomoci dítěti k dobrému spánku. Hydromasáž se používá také v případě problémů se svalovým napětím u nejmladších. Výhody takové procedury jsou nesporné.

Zahradní vířivky vybavené hydromasážními trysky lze zakoupit v mnoha obchodech s nábytkem. Než se rozhodneme pro konkrétní model, stojí za to věnovat pozornost tomu, zda systém funguje podle našich potřeb, např. zda má vhodný počet trysek. Dětské bazény obvykle nemají další masážní funkce, takže děti mohou pod dohledem využívat vířivku pro dospělé. Dalším typem k pořízení jsou nafukovací bazény, ve kterých se děti budou dobře bavit, zatímco dospěli si zároveň dopřejí nádhernou formu relaxace ve vířivce.

Doufáme, že vás výše uvedený článek přesvědčil o nákupu vířivky nebo hydromasážního sprchového boxu, protože tato procedura má mnoho zdravotních výhod. Cena hydromasážní procedury ve SPA se může ukázat tak vysoká, že investice do domácího vybavení bude mimořádně výhodná.

Zpět