Dokončení koupelny

27.04.2021

 

Při koupi nového bytu jej obvykle vyzvedneme v developerském stavu, zcela nevhodném pro bydlení - než se v něm rozhodneme bydlet, měly by být dokončeny a vybaveny všechny interiéry. Koupelna je vedle kuchyně jedním z těch místností, které musíme zařídit jako první, a bohužel její vybavení obvykle je spojeno s vysokými náklady - je to ovlivněno hlavně nutností nákupu takového vybavení a dokončovacích prvků, jako jsou koupelnové dlaždice, koupelnová armatura, umyvadlo, sprchový kout nebo vana, WC nebo elektrická zařízení jako: pračka a sušička, ale také dekorativní a doplňkové prvky, které v koupelnách volíme stále častěji. Před zahájením práce stojí za to pečlivě určit rozpočet, který pro tento účel můžeme přidělit. Samozřejmě stojí za to investovat do materiálů, které budou vysoce kvalitní a mít dlouhou životnost a zároveň se budou snadno udržovat v čistotě. Podívejte se, co hledat, když plánujete rekonstrukci koupelny.

Vybavení koupelny - Baumax.cz

Dokončení koupelny - krok za krokem

 

Bez ohledu na to, zda je vaše koupelna velká nebo malá, musíte pečlivě naplánovat, kolik peněz chcete utratit za náklady na dokončení a vybavení koupelny. Připravte si plán, jak chcete, aby interiér koupelny vypadal - pokud si to můžete dovolit, využijte pomoci bytového architekta, který navrhne nenápadné, ale velmi praktická řešení a způsoby skladování jednotlivých produktů. Pokud jsou finanční prostředky omezené, zaměřte se nejprve na to podstatné – dekorativní a doplňkové předměty, jako jsou květiny a pračka, jsou užitečné, ale přemýšlejte o nich až při dokončování interiéru. Na začátku se může ukázat, že pohltí náklady, které můžete vynaložit na jiný účel, například na dokončení stěn nebo nákup dokončovacích materiálů, jako jsou malty nebo spáry.

 

Než začnete rekonstruovat koupelnu

 

Než přistoupíte k dalším krokům, zaměřte se na výběr vhodné společnosti, která provede renovační práce a zkuste uvést instalatérské práce a elektřinu do uspokojivého stavu - byty v developerském stavu mají obvykle omezený počet elektrických zásuvek, proto je vhodné předem zvýšit jejich počet, abyste se v budoucnu vyhnuli vrtání do dlaždic. Je to také poslední okamžik, kdy lze snadno přizpůsobit instalaci sprchovému koutu nebo vaně - nyní byste se měli rozhodnout, zda ve vaší domácnosti bude sprchový kout nebo vana. Změna v budoucnu bude samozřejmě možná, ale bude to trochu komplikovanější. Stále více lidí se rozhoduje dokončit koupelnu dřevěnými doplňky (skřínka pod umyvadlo, deskou pod umyvadlo) - to je materiál, díky kterému bude koupelna útulná. Správně impregnované dřevo bude sloužit roky - stojí za to zajistit, aby vlhkost dřeva, které kupujete, byla nejnižší možná, tzn. nižší než 10%. Mramorový motiv je oblíbeným dekorem, který dodává místnosti eleganci a relaxační atmosféru.

Vybavení koupelny - Baumax.cz

Fáze dokončování koupelny. Výběr keramických dlaždic na podlahu

Začínáme s dokončováním podlahy - pokládáme podlahové dlaždice. Při jejich nákupu stojí za zvážení nejen estetika, ale také praktická stránka - měli byste zvážit jejich strukturu a povrchovou úpravu, pokud jde o jejich snadnou údržbu. Koupelna je obvykle teplá a vlhká, takže se mohou snadno vyvinout mikroby, pro které jsou případné spáry ideálním místem k usazení. Musíte vzít v úvahu parametry, které ovlivňují úroveň bezpečnosti, jako je odolnost dlaždic proti oděru nebo protiskluzové vlastnosti.

 

Jaké vybrat obklady na zeď v koupelně?

 

Když je podlaha hotová, je čas dokončit stěny. Při nákupu obkladů do koupelny (toto pravidlo platí i pro kuchyňské obklady) je výběr omezen pouze naší představivostí a rozpočtem - zde se nemusíme tolik starat o to, zda obklady budou mít protiskluzové nebo otěruvzdorné vlastnosti. V zásadě bude vhodný jakýkoliv typ keramických dlaždic, takže můžeme volit jen podle jejich vzhledu. Až do nedávné doby platilo pravidlo, že malé dlaždice se nejlépe hodí pro malou koupelnu a velké dlaždice pro velkou koupelnu - to by nemělo omezovat naše návrhy koupelen, stojí za to si vybrat, co se nám obzvláště líbí a zjistit zda to vizuálně odpovídá ostatním prvkům, které tam plánujeme umístit. Tímto způsobem můžeme například fasádní obklady použit jako dekorativní prvky v místnosti. Při nákupu dlažby a obkladů stojí za to zajistit si je i do budoucna a koupit o něco více – dlaždice lze snadno zničit nebo rozbít a za několik let se může ukázat, že výrobce stáhl vzor dlaždic, který máme, a nebude možné dokoupit další kusy na výměnu na části zdi, která byla poškozena, například při renovaci kanalizace. Přebytečné dlaždice můžeme skladovat doma nebo je například schovat do garáže nebo do sklepa, aby nepřekážely doma.

Po dokončení stěn je čas na strop, který musíte natřít pouze latexovou barvou odolnou proti vlhkosti.

Vybavení koupelny - Baumax.cz

Vybíráme vybavení pro koupelnu

 

Dalším důležitým prvkem v zařizování koupelny jsou sanitární zařízení. Nejprve musíte vybrat vhodné WC (nejlépe závěsné s vestavěnou nádržkou) a umyvadlo. V této fázi již byly pravděpodobně provedeny změny v instalatérství - je čas instalovat vanu nebo sprchový kout - pokud dáváte přednost sprchovému koutu v koupelně. Mnoho lidí si nedokáže představit koupelnu bez možnosti relaxace ve vaně, jiní se raději rychle osprchují. Můžeme si vybrat standardní sprchový kout se sprchovou vaničkou nebo s odtokem přímo v podlaze. Podlahu sprchy lze obložit stejnými dlaždicemi jako zbytek podlahy. Staré budovy nemusí být vhodné pro instalaci sprchového koutu bez sprchové vaničky. Nakonec je zde umyvadlo. Existují umyvadla, která mohou svým vzhledem ozdobit koupelnu - můžete si vybrat volně stojící v zajímavém tvaru nebo zapuštěné umyvadlo. Pokud plánujete dekorativní obklady kolem umyvadla nebo sprchového koutu, ujistěte se, že celek vypadá jednotně. Kromě koupelnových armatur stojí za to také zajistit, aby pod umyvadlem byl podstavec nebo skříňka, která skryje sifon a umožní vám ukládat věci.

Vybavení koupelny - Baumax.cz

Zařizujeme koupelnu

 

Po dokončení instalace sanitárního zařízení je čas na finální dokončení - instalujeme skřínky, osvětlení a zrcadlo. Stojí za zvážení umístit dodatečné osvětlení nad zrcadlem. Malá polička budou také dobře fungovat v koupelně - k její dokončení můžete použít obklady. Na poličku můžeme dát potřebnou kosmetiku, kartáček na zuby nebo jiné koupelnové doplňky. Nakonec umístěte potřebná zařízení, jako je pračka, a můžeme si užívat konečného efektu renovace.

Mnoho dalších produktu pro vybavení koupelny najdete v obchodě BauMax. Čeká vás tady profesionální a přátelský personál a široká nabídka produktů. Naše výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a nízkou cenou.


 


 

 

Zpět