Dětské zahradní trampolíny - co stojí za to o nich vědět?

03.06.2022

Trampolíny jsou gymnastickou pomůckou, kterou si stále více lidí pořizuje na zahradu. Přemýšlíte o koupi dětské trampolíny pro vaše děti? Ty budou jistě nadšené z možnosti skákání na trampolíně a začnou trávit mnohem více volného času venku místo u obrazovky počítače. Trampolína nabízí spoustu zábavy nejen dětem ale i celé rodině. Pokud zvolíte vhodnou nosnost, budou ji moct používat i ostatní členové domácnosti. Trampolíny jsou nejen skvělou formou relaxace na zahradě, ale také způsobem jak rozvíjet fyzickou aktivitu, shodit přebytečné kilogramy a uvolnit se od negativních emocí. Jaké typy dětské trampolíny se nabízejí na trhu? Jakou trampolínu byste měli vybrat pro děti i dospělé? Jaká dětská trampolína je současně top? Poradíme!


V tomto článku:

1. Na co si dát pozor při nákupu dětské trampolíny?

- Jaká bude vhodná velikost trampolíny?

- Trampolína - s ochrannou sítí či bez?

- Kvalita trampolíny na zahradu - jak ji poznat?

2. Jak skákat na trampolíně? Základní pravidla a tipyNa co si dát pozor při nákupu dětské trampolíny?

Zahradní trampolína pro děti i dospělé je prvek, který musí být především odolný a bezpečný. Dětská trampolína by měla být také vybírána s ohledem na věk, výšku, hmotnost a schopností vašeho dítěte. Dětské trampolíny by měly být především vybaveny ochrannou sítí a žebříkem, aby byly bezpečné.

Jaká bude vhodná velikost trampolíny?

Nejmenší zahradní trampolíny mají průměr kolem metru, větší jsou o průměru 305 cm, a největší dokonce 4,5 metru. Velikost trampolíny by měla být v první řadě přizpůsobena uživateli, ale také množství volného prostoru na pozemku či zahradě.

Pro jedno dítě postačí trampolína o průměru dva metry, pokud má sloužit pro pokročilejší cvičení nebo více uživatelů, měla by mít průměr alespoň čtyři metry. Důležité je, že čím větší průměr mají trampolíny, tím vyšší musí mít ochranné sítě a nosnost výrobku. Trampolíny dostupné na trhu jsou určeny jak pro jednoho uživatele, tak pro větší počet osob. Od toho se odvíjí jejich nosnost, proto je při výběru trampolíny potřeba určit předem počet uživatelů.

Velikost zahradních trampolín má přímo vliv na povolenou výrobcem nosnost, tedy maximální celkovou hmotností osob současně používajících trampolínu. Pokud překročíte dovolenou nosnost, může to mít za následek jak poškození trampolíny (prasknutí pružiny, ohnutí tyčí či rozbití podložky), tak vliv na bezpečnost používání trampolín.

Trampolína - s ochrannou sítí či bez?

Trampolína na zahradu může mít ochrannou síť (vnitřní nebo vnější) či být bez ní. Dětské trampolíny se nabízejí pouze s ochrannou sítí, pro dospělé lze vybrat trampolínu s s ochrannou sítí či bez ní.

Modely s ochrannou sítí uvnitř konstrukce jsou rozhodně nejbezpečnější, a proto se doporučují zejména pro nejmenší. Ochranná síť instalovaná přímo na okraji podložky chrání děti nejen před pádem na zem, ale také před zachycením nohy o pružinu a vyvrtnutím kotníku.

Trampolíny s ochrannou sítí na vnější straně konstrukce mají o něco větší plochu, ale nechrání vás před nárazy do kovových prvků konstrukce, takže vyžadují větší pozornost při skákání. Trampolína s ochrannou sítí je vhodná pouze pro starší děti a dospělé.

Mezi trampolíny bez ochranné sítě patří mimo jiné malé fitness trampolíny, které umožňují snadné skoky či seskočení až na zem, a velké trampolíny určené pro sportovně založené lidi s většími zkušenostmi a výbornou motorickou koordinací. Fitness trampolína je snadná na uskladnění a má diskrétní vzhled, takže takovou trampolínu můžete používat i v interiéru. Nosnost fitness trampolíny začíná na 100 kg - 110 kg.

Kvalita trampolíny na zahradu - jak ji poznat?

Při nákupu dětské trampolíny na zahradu se nevyplatí řídit se cenou. Je lepší si za trampolínu připlatit, ale mít jistotu, že získáte spolehlivý produkt na léta, který bude bezpečný pro vaše děti.

Konstrukce trampolíny musí být pevná a stabilní. Nejprve věnujte pozornost základně. Čím více nohou, tím lépe. Největší stabilitu zajišťují dvojité nohy ve tvaru U. V případě konstrukce je klíčová tloušťka profilů, které jí tvoří a odolnost použitých spojů. Kovové konstrukční prvky by měly být pokryty pěnou, která tlumí případné nárazy. Vybrat můžete rovněž trampolínu zapuštěnou do země. V případě takové trampolíny je skákací plocha ve výši země, co je zárukou větší bezpečnosti.

Ujistěte se, že pružiny spojující konstrukci s podložkou jsou dostatečně masivní a mají dobré úchyty. Pokud je ochranná síť uvnitř trampolíny, měly by být pružiny zakryty PVC ochranným límcem, aby byly pro děti bezpečné.

Velmi kvalitní trampolíny mají skákací podložku vyrobenou ze speciálního materiálu, polypropylenu, který je pevný, ​​elastický a odolný vůči měnícím se povětrnostním podmínkám. Stejně odolná by měla být i ochranná síť se zipovým uzávěrem vstupu na trampolínu. Vyberte si trampolínu, která splní očekávání vašich dětí a vám zaručí, že bude jejich zábava bezpečná. Nižší cena ne vždy zaručí, že dětská trampolína splní všechny vaše požadavky. Proto nevybírejte jen podle něj.

Je důležité, aby dětské trampolíny byla vybaveny správně profilovaným žebříkem, aby jim usnadnit přístup na skákací podložku. Na druhou stranu odložení takového žebříku zabrání vstupu mladším dětem, které jsou ještě příliš malé na jakýkoliv sport.

Kvalitu trampolíny na zahradu pro děti i dospělé lze posoudit i zjištěním délky její záruční doby. Zboží je dobré, pokud je záruka na ně alespoň 10 let. Trampolína by také měla mít příslušné bezpečnostní certifikáty, zejména označení CE umístěné na výrobku, prokazující, že splňuje normy Evropské unie bezpečného používání. Podle nich poznáte, že trampolína je kvalitní a bezpečná. V závislosti na vašem rozpočtu se vyplatí zvážit nákup trampolíny v profesionálním obchodě, který nabízí zároveň náhradní příslušenství a díly pro trampolíny a má vlastní poprodejní servis. Ne bez významu je rovněž značka zboží. Významní výrobci jsou zárukou toho, že pokud vyberete jejich zboží, dostanete kvalitní, bezpečný výrobek, který vám poslouží po mnoho sezon. U nás najdete trampolíny s ochrannou sítí a také bez, u kterých můžete průměr a nosnost zvolit dle vašich potřeb. Nabízíme top značky, u kterých nás výrobci přesvědčili kvalitou svého zboží.

Jak skákat na trampolíně? Základní pravidla a tipy

Na rozdíl od častých názorů nepředstavuje skákání na trampolíně ohrožení zdraví dětí, samozřejmě za předpokladu, že je používána v souladu s určeným použitím a pokyny výrobce. To neznamená, že nedochází k úrazům častěji než při jakékoliv jiné fyzické aktivitě. A sport je zdraví prospěšný a nabízí spoustu zábavy!

Než umístíte trampolínu na své zahradě a necháte své děti si na ní hrát, ujistěte se, že jste se seznámili se základními bezpečnostními pravidly, abyste zabránili případným nehodám:

  • Dítě jakéhokoliv věku by mělo trampolínu používat pod dohledem dospělé osoby.
  • Před skákáním je nutné provést rozcvičku, aby udržet svaly a většinu kloubů aktivními.
  • Při skákání je potřeba se držet co nejblíže středu skákací podložky a vždy udržovat bezpečnou vzdálenost od ochranné sítě.
  • Děti by na trampolíně neměly předvádět salta, přemety a kotouly.
  • Trampolínu lze používat pouze bez obuvi, nejlépe v protiskluzových ponožkách.
  • Při skákání musí být ochranná síť zcela upevněna.
  • Na skákací podložce by neměly být žádné hračky ani jiné předměty. Při skákání by se neměl používat mobilní telefon.
  • Během skákání se nesmí jist ani pít, aby nedošlo k zakuckaní či zadušení.
  • Nepoužívejte trampolínu během deště, protože povrch skákací podložky může být kluzký.
  • Rodiče by měli pravidelně kontrolovat technický stav trampolíny a stabilitu nohou.

Naše nabídka zahrnuje široký výběr zahradních trampolín, které se liší nosností, velikostí a účelem použití. Pokud najdete model, který vás zaujme, můžete zjistit jeho dostupnost skladem telefonicky anebo na stránkách našeho internetového obchodu, kde si jej můžete rovnou objednat. Nabízíme nejprodávanější modely v top kvalitě, vhodné jak pro děti, tak dospělé. Máme trampolíny o průměru 200 cm, o průměru 305 cm modré a dokonce i 366 cm a větší, jako je naše novinka Trampolína Comfort 457 cm se žebříkem. K trampolíně vám doporučujeme zakoupit dětský zahradní nábytek a další zahradní hračky pro děti, jako jsou houpačky a pískoviště, které jsou velmi oblíbené jako součást vybavení zahrady. Podívejte se, jaké trampolíny a příslušenství k nim jsme pro vás připravili v naší nabídce.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jaké trampolíny jsou vhodné pro děti – pomůžeme Vám vybrat bezpečné zařízení 0


Instalace trampolíny - návod krok za krokem


Dětský den trvá nepřetržitě!


 

Zpět