Instalace trampolíny - návod krok za krokem

20.07.2021


Trampolína je stále oblíbenějším způsobem aktivní relaxace na zahradě nejen pro děti, ale i pro dospělé. Stejně jako mnohem dražší zahradní bazény podporuje trávení času venku a zároveň zlepšuje motorickou koordinaci, posiluje nohy, pomáhá zhubnout, formuje postavu, stimuluje imunitní systém a umožňuje vám zbavit se stresu – pečuje tak o naše zdraví a pohodu.
Zahradní trampolíny jsou spojovány především se zábavou, ale slouží nejen ke skákání, ale také jako tréninkové vybavení pro fitness cvičení a gymnastickou akrobacii ve výškách (například kotrmelce). I když se to na první pohled nemusí zdát, použití trampolín a jejich montáž vyžaduje řádnou přípravu a pozornost. Po objednání trampolíny v internetovém obchodě je zařízení obvykle dodáváno v demontu, takže si jej musíme sestavit sami, stupeň obtížnosti závisí na velikosti a konstrukci produktu.


V tomto článku:

1. Jak sestavit trampolínu? Naučte se základní pravidla montáže

2. Montáž trampolíny krok za krokem - uživatelská příručka

NECHTE SE INSPIROVAT!!!Trampolíny- Baumax.cz


Správné sestavení trampolíny má dopad na bezpečnost nás a našich dětí, proto stojí za to tento úkol vykonávat pečlivě a přesně, místo toho, abyste si dovolili improvizovat nebo spoléhat na intuici. Pokud je k trampolíně přiložen montážní návod, přečtěte si jej celý a postupujte podle pokynů. Někdy jsou však pokyny od výrobce psány nejasně, pouze v cizím jazyce nebo se prostě někde ztratí manuál…
V našem článku se dozvíte, jak sestavit trampolínu, aby její používání nehrozilo pádem nebo zraněním - samozřejmě za předpokladu, že budete používat zdravý rozum, budete opatrní a dodržíte základní bezpečnostní opatření, jako jsou: vyhýbat se jídlu a pití při hraní a cvičení fitness, skákání naboso nebo v ponožkách s protiskluzovou podrážkou, skákání na střední části podložky a provádění akrobatických skoků pouze pod dohledem instruktora.


Jak sestavit trampolínu? Naučte se základní pravidla montáže


Nejprve se ujistěte, že trampolína má odpovídající certifikáty, která zaručují dobré zpracování a trvanlivost, která umožní její použití celé rodině (je to určeno maximálním povoleným zatížením popsaným na obalu nebo v pokynech).
Zkontrolujte, jaké příslušenství a díly pro trampolíny jsou součástí zakoupené sady, a uspořádejte je tak, aby při jejich montáži jejich hledání nezpomalilo vaši práci. Pokud něco chybí nebo je poškozeno, vyjasněte to u svého prodejce a před zahájením montáže požádejte o dodání chybějících položek.
Připravte si nářadí, které možná budete potřebovat: šroubovák, plochý klíč, napínací hák k trampolínám, matice, podložky a rozpěrky (obvykle součástí sady).
Nedovolte dětem, aby vám pomáhaly sestavovat zařízení, protože když jste zaneprázdněni prací, mohly by spolknout malé části, jako jsou šrouby, což představuje ohrožení jejich zdraví nebo dokonce života.
Zvažte, kam trampolínu umístíte - povrch by měl být rovný a vyztužený, aby byla zajištěna stabilita konstrukce. Pokud trampolínu budou používat děti, doporučujeme zvolit místo v blízkosti domu, abyste na něj při odpočinku na terase mohli mít dohled.

Trampolíny- Baumax.cz
 

Montáž trampolíny krok za krokem - uživatelská příručka


Vybavení a způsob montáže různých modelů trampolín vypadá trochu jinak, ale pořadí, ve kterém by měly být prováděny jednotlivé kroky, se nemění: na začátku by měl být smontován rám, pak pomocí pružin nainstalujte odrazovou plochu, ramena, případně ochrannou síť proti vypadnutí a další prvky.
Sestavování rámu
Začněte složením nohou a poté přejděte ke kulatému rámu. Až bude hotový, připojte jej k nohám - tímto způsobem vytvoříte základnu trampolíny. Šrouby příliš neutahujte, dokud si nebudete jisti, že jsou všechny prvky rámu správně sestaveny (nejlépe počkejte, až budou ramena smontovány). Namontujte stabilizátory - pokud nejsou součástí sady, znamená to, že nejsou potřeba.

 

Přislušenství a náhradní díly pro trampolíny- Baumax.cz


Připevnění pružin a odrazové plochy trampolíny


Pružiny jsou připevněny k rámu konstrukce na jedné straně a k háčkům na odrazové ploše na straně druhé. K tomu vám pomůže napínací hák k pružinám, který by měl být součástí sady. Pružiny připevněte následujícím způsobem: nejprve v poloze na 12 a 6 hodině, pak na 3 a 9 hodině, a pak všechny ostatní. Poté nasaďte speciální kryt (pro větší bezpečnost jsou kryty na pružinách přesahujících okraje trampolíny obvykle vyplněny silnou pěnou).

Přislušenství a náhradní díly pro trampolíny- Baumax.cz

Přislušenství a náhradní díly pro trampolíny- Baumax.cz
 

Montáž ramen


Nejprve připevněte závěsy k otvorům v krytu (které by se měly pokrývat s otvory v rámu trampolíny). Poté podle pokynů sklopte kovové tyče, které fungují jako ramena, zajistěte je kryty a umístěte je do závěsů, poté opatrně utáhněte všechny šrouby a zkontrolujte, zda je trampolína stabilní.

Přislušenství a náhradní díly pro trampolíny- Baumax.cz

 

Instalace ochranné sítě

Síť není nutná, ale stojí za to ji nainstalovat, abyste se cítili bezpečně při provádění skoků nebo fitness cvičení na trampolíně. V ideálním případě by měla být síť namontována na vnitřní straně ramen, aby nehrozilo riziko uvíznutí nohy v pružinách. Stejně důležité je také správné roztažení sítě rovnoměrně ze všech stran.
Trampolína je připravena! Nyní musíte pouze připevnit žebřík pro děti k rámu, což jim usnadní vstup a výstup. Vedle trampolíny stojí za to umístit zahradní lehátko nebo zavěsit houpací síť, na které si po vyčerpávajícím tréninku můžete odpočinout nebo pozorovat skákající děti.

Trampolíny- Baumax.cz

Trampolíny- Baumax.cz


Doporučujeme: Pokud máte větší zahradu, můžete si v ní vytvořit herní koutek, ve kterém vedle trampolíny budou například zahradní houpačka pro děti, nafukovací bazén a bazénové příslušenství, zahradní domek pro děti nebo pískoviště a hračky do písku. Skvělá zábava zaručena!


NECHTE SE INSPIROVAT!!!

Bazény Zahradní lehátka Zahradní architektura Zahradní grily

 

 

 

Zpět