Jakou vybrat pohovku ve stylu glamour do obývacího pokoje – pohovka, která změní obývací pokoj

30.09.2021

Pohodlná pohovka hraje hlavní roli v každém elegantním obývacím pokoji. Je těžké si představit obývací pokoj bez stylové sedací soupravy, kolem které se točí každodenní život rodiny. Lze pohovku nazvat královnou obývacích pokojů? Odpověď se zdá zřejmá – ano! Vždyť kdekoliv je v interiéru sedačka, tam vládne pohodlí. Žádný jiný styl není tolik spojen s pohodlím, luxusem a půvabem jako styl glamour. Obývací pokoj ve stylu glamour a elegantní pohovka tvoří dokonalé duo!
Pohodlná a módní pohovka je základ, a tak není divu, že její výběr může být skutečným problémem, zvláště pokud je obývací pokoj, kam má být nábytek umístěn, uspořádán v přísně definovaném stylu. Dnes vám poradíme, jak si vybrat sedací soupravu ve stylu glamour – jedním z nejmódnějších trendů této sezóny.


V tomto článku:
1. Glamour styl
2. Jak si vybrat sedací soupravu do obývacího pokoje ve stylu glamour?
3. Barva – určuje styl. Módní pohovka v obývacím pokoji
4. Funkčnost a pohodlí
5. Vhodný materiál
6. Pohovka ve stylu glamour – dávejte pozor, abyste to nepřehnali!Sedačky- Baumax.cz


Glamour styl

Glamour styl je v poslední době hitem v designu interiérů, jelikož ze šedých a nevýrazných pokojů děla půvabné, nádherné a pohodlné místnosti. Je těžké vyjádřit význam slova glamour několika slovy, protože je to souhrn pojmů, které zahrnují: přepych, nádheru, eleganci, luxus a pohodlí. Mnoho z nás jej spojuje s hollywoodskou módou třicátých let – věnovanou hvězdám z červeného koberce, která byla následně přenesena do interiéru luxusních vil a bytů. Styl glamour byl dlouhou dobu synonymem luxusu a bohatství.
V současné době je to jeden z nejběžnějších trendů uspořádání, který se vyskytuje v mnoha domácnostech. Pro koho je styl glamour? Pro odvážné a odhodlané lidi. Pro moderní a elegantní interiéry. Ty, ve kterých není místo pro nudu a všednost, ale navedení „wow“ efektu. Glamour barvy jsou především: růžová, tyrkysová, tmavě fialová, zlatá a stříbrná, a také béžová, černá a bílá. Neexistuje efektní glamour salon bez zlata a stříbra, designových doplňků nebo zrcadel v lesklých rámech. A co je důležité, množství zde má velký význam. Glamour je jedním z mála stylů, ve kterých „více“ znamená „lépe“.
Nábytek v glamour stylu může připomínat nábytek z královských salonů. Velký, pohodlný, bohatě zdobený. V této záležitosti se můžete opravdu odvázat a nechat se unést svou představivostí a vybrat prošívanou a bohatě zdobenou sedačku nebo křeslo s pohodlnou podnožkou. Nábytek do obývacího pokoje ve stylu glamour zahrnuje vkusné komody, toaletní stolky s čalouněným křeslem nebo stylový barový stolek. Všechno má budit dojem luxusu, půvabu a elegance!

 

Pohovky do obývacího pokoje –Baumax.cz

 

Jak si vybrat sedací soupravu do obývacího pokoje ve stylu glamour?

Jaká by měla být dokonalá sedací souprava ve stylu glamour? Čemu stojí za to věnovat pozornost při nákupu sedací soupravy? To jsou dvě nejdůležitější otázky. Pouze nebo až dvě. Styl glamour je velmi charakteristický, a taková by měla by být i samotná pohovka. Nezbytné je prošívané čalounění, působivé a velmi elegantní. Zdobené lesklými prvky a vkusnými třásněmi, vybavené pohodlnými polštáři a opěrkami hlavy.
Sedací soupravy a pohovky navržené ve stylu glamour nezapadnou do každého interiéru. Jejich půvabný vzhled bude skvěle ladit k interiéru v tomtéž stylu, ale spíše ne do interiéru ve skandinávském nebo provensálském stylu.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


Barva – určuje styl. Módní pohovka v obývacím pokoji

Při hledání dokonalé pohovky stojí za to věnovat pozornost barvě. Jakkoliv to zní divně, je to velmi důležité. Barva nábytku má velký význam a může zcela změnit aranžmá obývacího pokoje. Pomocí barvy můžete zdůraznit nábytek a udělat z něj centrální prvek obývacího pokoje. Jedná se o často používaný postup aranžování. Pohovka a křesla v intenzivním odstínu jsou kombinovány s tlumenými barvami nábytku, stěn a doplňků, které určují styl interiéru.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz

 

Pohovka – ozdoba interiéru, zlatý materiál pro aranžmá ve stylu glamour

Glamour styl znamená také komfort.  Nábytek, jako jsou sedačky, pohovky, gauče, křesla a podnožky, musí být nejen elegantní, ale také pohodlné. Pohovka v obývacím pokoji je určena k relaxaci a odpočinku, nemůže být tvrdá a nepohodlná.
 

Funkčnost a pohodlí

Stojí za zvážení, zdali pohovka do obývacího pokoje má být místem pouze pro odpočinek a relaxaci, nebo čas od času posloužit jako postel. Perfektní pohovkou do obývacího pokoje ve stylu glamour může být také kus nábytku se spací funkcí, který umožní příjemnou relaxaci a odpočinek po náročném pracovním dni. Funkce spaní je jedním z prvků, které určují kvalitu a funkčnost nábytku. Právě takový model často hledáme a ochotně si ho pořizujeme. I když možnosti rozkládat pohovku denně nevyužijeme, kus vybaven spací funkcí může být v případě návštěvy rodiny nebo přátel neocenitelný.
Při uspořádání obývacího pokoje v elegantním stylu stojí za to věnovat pozornost tomu, zda vybraný model sedačky má funkci spaní a případně úložný prostor pro lůžkoviny.

 

Pohovky- Baumax.cz

 

Vhodný materiál

Dalším velmi důležitým prvkem je výběr látky, ze které bude nábytek vyroben. V tomto ohledu stojí za to hledat pohovku vyrobenou z voděodolného materiálu, který zaručuje odolnost proti skvrnám a dlouhou životnost. Výběr čalouněných látek je v současné době velmi bohatý. Nemusíte se bát, že při výběru kvality se budete muset vzdát elegantního vzhledu. Krásné a odolné materiály jsou dnes standardem. Pestrost vzorů a barev vám navíc umožní zařídit elegantní interiér a aranžmá obývacího pokoje v půvabném hollywoodském stylu.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


Prošívaná pohovka ve stylu glamour – jakou vybrat?

Při výběru pohovky do obývacího pokoje ve stylu glamour stojí za to pamatovat, že by měla mít ohnuté prvky a zakřivené tvary. Vzdejte se hranatého nábytku, který vypadá stroze, hledejte nábytek se zaoblenými tvary, měkkou povrchovou úpravou a jemným vzhledem. Salon navržený v glamour stylu krásně doplní pohovka s módním prošíváním. Prošívaný čalouněný nábytek ideálně ladí do bohatých a elegantních interiérů.
 

Odborník radí!
Pamatujte! Styl glamour určují barvy jako jsou červená, černá, bílá, fialová, ale především stříbrná a zlatá. Nábytek do obývacího pokoje v tomto stylu, by měl napodobovat starožitný. Pohovky v glamour stylu se vyznačují zaoblenými tvary, často zdobené prošíváním. Mezi čalouněnými látky dominuje elegantní samet a příjemný na dotek velur. Světlo, které padá na látku, dodává celku půvab a lesk, a tak jeho jedinečný vzhled upoutá každého.


Pohovka ve stylu glamour – dávejte pozor, abyste to nepřehnali!

Základem glamour designu je půvab, bohatství a rozmanitost. Při vytváření stylového uspořádání světa hollywoodských hvězd stojí za zvážení a promyšlení aranžmá. Celek by měl být jednotný a stylový. Přestože je plný lesku, barev a doplňků, neměl by potlačovat interiér a vytvářet dojem přeplnění.
Při navrhování interiéru si promyslete, zda chcete, aby byla pohovka centrálním prvkem obývacího pokoje. Pro výzdobu pohovky vyberte měkké a útulné polštáře, které budou odpovídat barvě místnosti. Při zařizování interiéru můžete využít různé inspirace dostupné v časopisech o interiérovém designu nebo navštívit náš web a kategorii „inspirace“, kde určitě najdete mnoho zajímavých nápadů, jak zařídit elegantní obývací pokoj a vybrat nábytek, sedačku a doplňky.

 

Nábytek- Baumax.cz

 

Glamour styl – aranžmá obývacího pokoje

Při zařizování obývacího pokoje nezapomeňte, že k prvkům vybavení patří také textil, koberce, lampy, obrazy a dekorace. To vše přispívá k jedinečné atmosféře a dává interiéru dokonalý, stylový a elegantní charakter.  
Zajímavé nápady na aranžmá, výrobky a doplňky nejvyšší kvality najdete v našem obchodě BauMax. Módní interiér je nyní na dosah ruky. Zveme na nákupy!


NECHTE SE INSPIROVAT!!!

Nábytek do obývacího pokoje Samba I Nábytek do obývacího pokoje Blanco I Nábytek do obývacího pokoje Kora Kraft III Nábytek do obývacího pokoje Lenox


 

Zpět