Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Balení obsahuje
Kategorie
Více
Značka
Hledat

Lepidla na obklady

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
125,00 Kč / ks
89,00 Kč / ks 105,00 Kč / ks
Akce
1  2    
Kolik lepidla budeme potřebovat pod podlahovou dlažbu? Lepení dlažby krok za krokem

Kolik lepidla budeme potřebovat pod podlahovou dlažbu? Lepení dlažby krok za krokem

16.12.2020

Po výběru typu keramické dlažby, kterou budeme obkládat, je nutné zvolit vhodné lepidlo, které ji spojí s podkladem, a posoudit, kolik ho budeme potřebovat. I když se to nezdá, není to snadný úkol, protože se na něm podílí celá řada různých faktorů. Mnoho

Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

22.01.2021

Samotné pokládání dlaždic nemusí být složité. Pokud máte správné vybavení a odhodlaní, budete schopni zvládnout tuto práci dodržováním několika základních pravidel. Jak položit dlaždice krok za krokem? Shromáždili jsme nejdůležitější informace, které...

Vyznáte se ve flexibilních lepidlech na obklady a dlažbu?

Vyznáte se ve flexibilních lepidlech na obklady a dlažbu?

15.04.2021

Na trhu je dnes velké množství lepidel na obklady a dlažby, avšak každé může mít jiné vlastnosti a může být vhodné pouze do určitého prostředí. Pokud použijete nevhodně zvolené lepidlo, tak se může stát, že se dlažba odlepí nebo praskne. Při použití...

Lepidla na dlaždice

Jednou z nejoblíbenějších povrchových úprav stěn a podlah je pokládka keramických dlaždic. Aby však byly dlaždice dobře uspořádány a nepadaly ze zdi, měla by se používat dobrá lepidla. Obchod BauMax vám nabízí ta nejlepší lepidla těch nejrenomovanějších vyrobců, takže pokládka obkladů je snadná a výsledek je odolný a estetický.

Jaké je dobré lepidlo na dlaždice?

Lepení obkladů a dlažby není snadný úkol, ale výběr správného lepidla může výrazně zrychlit vaši práci. K připevnění obkladů na stěnu nebo dlažby na podlahu se používají různá lepidla. Na trhu jsou dostupné 3 hlavní typy lepidel. Jsou označeny písmeny - C, D a R.

Lepidla typu C jsou cementovo-vápenné výrobky, jsou plastická a rychle tuhnou. Produkty označené písmenem D jsou disperzní lepidla, která jsou určena zejména na obtížné podklady, lze je použít pro pokládku obkladů na staré obklady, sádrokartony nebo OSB desky. Skládá se z organických spojů a různých minerálních plniv. Poslední typ R je směs relativních pryskyřic a minerálních plniv. Dobře chrání před vodou a je ideální pro hladký typ podkladu (kov nebo plast).

Výběr lepidla by se měl odvíjet i od podmínek, které panují v době pokládky obkladů. V horkých dnech je dobré používat lepidla s prodlouženou dobou schnutí a v zimě je lepší zvolit rychletuhnoucí lepidlo.

Jak vybrat lepidlo na gres nebo velkoformátové obklady?

Výběr správného produktu na lepení obkladů závisí především na typu obkladů samotných a místnosti, ve které budou pokládány. Jiná lepidla se používají uvnitř a jiná venku, proto byste na to měli myslet také před nákupem.

Na gres se obvykle používají lepidla se zvýšenou přilnavostí. Pokud se má gresový obklad pokládat v exteriéru, je dobré použít mrazuvzdorné lepidlo, které si dobře poradí s nízkými teplotami. V našem obchodě BauMax najdete mimo jiné lepidlo na obklady Mapei – je to lepidlo, které naši zákazníci často volí na gresové obklady.

Velkým problémem může být i výběr lepidla na velkoformátové obklady. Velká dlaždice je obvykle poměrně tenká a pokrytá skelným vláknem, a kvůli tomu je její povrch méně přilnavý. Lepidlo by mělo pro takové dlaždice vykazovat vysokou přilnavost a mělo by mít schopnost vytvářet trvalé spojení s vláknem. V naší nabídce je mimo jiné cementová malta Ceresit, která se k lepení tohoto typu obkladů skvěle hodí.

V případě lepení mozaikových obkladů může být také problémem s vyběrem lepidla. Hladký povrch mozaiky bude vyžadovat lepidlo, který vytvoří vysoce lepený spoj. Pokud je mozaika průhledná, měli byste se rozhodnout pro bílou maltu. Dobře poslouží i vysoce flexibilní gelové lepidlo Atlas Geoflex.

Jaké je nejlepší lepidlo na přírodní kámen?

Lepidlo na přírodní kámen by mělo být pružné a zároveň výtvařet pevný spoj. Cementová malta bude v tomto případě perfektní. Lepicí malta CM17 Ceresit nabízená v našem obchodě bude vynikajícím produktem pro lepení přírodního kamene.

Flexibilní lepidlo ve formě cementového lepidla má vysokou přilnavost a vysokou schopnost vytvářet trvalé spoje, takže odpadá obava o pevnost a životnost betonových obkladů, keramických obkladů, kamenných obkladů apod. Dobře se hodí pro lepení na deformovatelné podklady (např. cementové omítky).

Kde nejlépe použít disperzní lepidlo?

Pokud řešíte nerovný povrch, starou vrstvu obkladů nebo materiálů na bázi dřeva, obkladů se nemusíme vzdávat. Lepidla, která budou v tomto případě perfektně fungovat, jsou disperzní lepidla. Mají zvýšenou přilnavost a jsou deformovatelné. Správná konzistence umožňuje dlaždicím přilnout k nerovnému povrchu.

Kolik lepidla můžete dát pod keramické obklady?

Jaké množství lepidla dát pod obklad závisí především na způsobu pokládky obkladů a jejich druhů. Tloušťka vrstvy lepidla proto nebude v každém případě stejná. Předpokládá se, že průměrná tloušťka lepidla by měla být 2 - 5 mm. Některá silnovrstvá lepidla však vyžadují až 3 cm vrstvy lepidla! Než začnete pokládat dlaždice, nezapomeňte zkontrolovat doporučení výrobce - ušetříte si předčasnou renovaci.

Jaká je doba schnutí lepidla na lepení keramických obkladů?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Různá lepidla na obklady a dlažby mohou mít různou dobu schnutí, a tyto informace se většinou uvadějí na obalu výrobku. Výrobce udává odhadovanou dobu schnutí, ta se však může lišit v závislosti na teplotě vzduchu a podmínkách převládajících během pokládky. 

Co je přilnavost a tvarovatelnost?

Přilnavost a tvarovatelnost jsou dva nejdůležitější parametry každého lepidla. Vyplatí se jim věnovat pozornost při nákupu, díky čemu se výběr dostupných produktů zúží na ty, které budou nejlépe vyhovovat daným obkladům či místnostem, kde budou pokládány.

Přilnavost je schopnost lepidla trvale spojit povrch dlaždic s povrchem, na který jsou umístěny. Použití speciálně vybraných modifikačních prostředků může zvýšit parametr přilnavosti, díky kterému bude možné pokládat dlaždice na různé povrchy. Přilnavost je určena značkami C1 a C2. Lepidla C1 mají minimální přilnavost 0,5 N / mm2 a jsou vhodná pro většinu povrchů. Lepidla C2 zase mají přilnavost 1 N / mm2 a jsou ideální pro nerovné nebo hladké povrchy.

Deformovatelnost (také známá jako elasticita) zase ukazuje, jak náchylné je lepidlo k deformaci v důsledku vnějších faktorů. Tyto parametry jsou definovány S1 a S2, kde S1 umožňuje deformaci v rozsahu od 2,5 do 5 mm a S2 umožňuje deformaci minimálně 5 mm. Vhodná úroveň pružnosti lepidla zajistí, že dlaždice nespadne. To je důležité, když je instalováno podlahové vytápění, obklady se pokladají na kamna nebo venku.

Kromě přilnavosti a pružnosti je dobré dbát také na zatékání lepidla nebo schopnost lepidla vyplnit mezery a nerovnosti.

Jaká lepidla na dlaždice vám můžeme nabídnout?

Náš obchod nabízí nejrůznější lepidla, která jsou vhodná na keramické obklady, obklady z přírodního kamene, velké, malé či střední formáty a další dobře přilnou k povrchu a neopadávají. Najdete u nás lepidla s vysokými parametry těch nejrenomovanějších výrobců.