Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Výška (cm)
Barva
Šířka (cm)
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Kancelářská a Home office křesla

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Pokud Vás od dlouhého sezení u počítače bolí záda, měli byste investovat do pohodlného kancelářského křesla. Nejvhodnější jsou ergonomická křesla se synchronní mechanikou, která jsou k dispozici v prodejnách obchodní sítě Baumax.
Kancelářská a Home office křesla - Baumax

Vlastnosti kancelářských křesel

Prvním a nejdůležitějším krokem při vybavování jakékoli kanceláře, nejen té pro home office práci, by měl být nákup kvalitního kancelářského křesla. Takové křeslo pro „zdravé sezení“ by se mělo umět přizpůsobit nám a ne my jemu. Kvalitní a pohodlná ergonomická křesla mají několik důležitých prvků – nastavitelnou výšku a hloubku sedáku, nastavitelné područky, nastavitelnou opěrku zad a hlavy, pogumovaná kolečka, otáčecí a houpací mechanismus. Hezký vzhled, vhodné barvy a odolný materiál budou pak jen dalším bonusem. Z naší nabídky si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník.


Jak vybrat správnou kancelářskou židli?

Výběr kancelářského křesla se nevyplatí uspěchat. Je dobré si promyslet, co od něj očekáváte, jaké funkce by mělo splňovat, zda má plnit funkci reprezentativního ředitelského křesla nebo má být určené pro pracovníka provozu či pro home office nebo pro malého študáka. Kancelářské křeslo by při dlouhodobé práci mělo umožňovat dynamické sezení. Na co je třeba při výběru křesla pamatovat?

  1. Mějte na paměti, že ne každé krásné kancelářské křeslo je kvalitní. Správné křeslo by se vám mělo přizpůsobit na míru. Musí umožňovat nastavení podle vaší výšky, hmotnosti, tvaru vašeho těla a individuálních potřeb.

  2. Ujasněte si, jak dlouho budete na křesle sedět. Pro delší sezení si zvolte křeslo se synchronní mechanikou, která podporuje dynamické sezení.

  3. Dalším parametrem bude dostatečně široký anatomicky tvarovaný sedák se zaobleným okrajem, který netlačí do spodní části stehen.

  4. Důležité je také nastavení výšky a hloubky sedáku kancelářského křesla tak, aby se vaše chodidla dotýkala země celou plochou v přirozeném úhlu.

  5. Pevná základna kancelářského křesla vám zaručí pohodlné sezení a bezpečný pohyb po místnosti.

  6. Pro správnou oporu a komfortní úhel rukou je důležité, aby se také područky daly nastavit nejen výškově, ale i do stran, což je důležité pro to, aby se vám u stolu dobře a pohodlně pracovalo.

  7. Opěradlo vašeho kancelářského křesla by mělo být anatomicky tvarované a musí být dostatečně velké, aby poskytlo oporu celé ploše vašich zad. Má být též výškově nastavitelné, aby prohnutí korespondovalo s tvarem vašich zad. Jen tak bude zajištěna přirozená a zdravá opora vaší páteře.

  8. Nezapomeňte také na nastavitelnou bederní opěrku.

  9. Kvalitně vyrobený píst tlumí náraz při dosedání na křeslo.

  10. Pogumovaná kolečka nebudou dělat šmouhy na podlaze.