Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Více
Hledat

Zahradní postřikovače a zavlažovače

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3    
1  2  3    
Ekonomické zalévání trávníku. Jak zachytit a využít déšť?

Ekonomické zalévání trávníku. Jak zachytit a využít déšť?

07.07.2020

.V době, kdy nás ohrožuje sucho a nedostatek pitné vody, musíme hledat způsoby, jak zalévat zahradu a trávníky, abychom ji mohli spotřebovat co nejméně.

Aby nás naše zahrada mohla těšit dokonalým vzhledem, musíme věnovat velkou pozornost její správné péče. Jednou z nejdůležitějších činností, kterou je třeba provést, je hydratace trávy a rostlin. V naší obchodní síti najdete vše potřebné. Příslušenství a vybavení, které vám umožní komplexně řešit stav vašich nemovitostí.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli výběr postřikovačů a zahradních pistolí v obchodní síti Baumax.

Zahradní postřikovače a zavlažovače - Baumax

Druhy zahradních postřikovačů

 

Typ postřikovače, který si vyberete, by měl být diktován velikostí pozemku a typem vegetace. V případě velkých ploch stojí za to zasáhnout do kovadlinových postřikovačů s největším rozsahem práce. Pokud máme na zahradě jemnou vegetaci, sáhněte po postřikovači s jemným proudem vody. Některé postřikovače zavlažují pouze okolní plochy, jiné čtvercové a obdélníkové plochy, ale existují i ty, které mohou zavlažovat nepravidelně tvarované parcely, které odpovídají každé zahradě.

Dvou, tří nebo čtyřramenný rotační, turbínový, kladivový nebo kovadlinový postřikovač, zavlažovací kruhy o poloměru 3 až 15 metrů. K dispozici jsou i tyto typy postřikovačů:

 

  • Zahradní ruční postřikovače,
  • Přenosné stacionární sprinklery,
  • Postřikovače na zavlažovací zařízení (trvale instalované).

 

V naší obchodní síti jsou k dispozici zahradní postřikovače, které jsou umístěny v zemi, stejně jako nad zemí. Jsou určeny na zalévání trávníku a větších ploch pod stromy. Jejich výhodou je, že když se nepoužívají, ukrývají se mezi stébly trávy, což je činí neviditelnými.

 

Co by se mělo zvážit při plánování instalace zavlažovacího systému?

 

Přestože instalace vodního systému na zahradě není příliš náročná, může to být trochu časově náročné. Musíte zvážit takové faktory, jako jsou:

 

  • Účinnost odběru vody,
  • Tlak vody v koncovém zařízení

 

Zveme vás, abyste se seznámili s ostatním příslušenstvím a zahradním vybavením v našem obchodě.