Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Provedení
Hledat

Vodováhy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
359,00 Kč / ks
399,00 Kč / ks
449,00 Kč / ks
529,00 Kč / ks
739,00 Kč / ks
849,00 Kč / ks

Vodováhy stavební

Stavební, dokončovací a renovační práce představují řadu různých činností, pro které je potřeba vhodné nářadí. Vodováhy stavební budou jistě jedním z nejužitečnějších produktů. Tyto nástroje jsou schopny indikovat vertikální a horizontální polohu, takže jsou užitečné pro stavební a dokončovací práce, jako jsou omítky a obklady. Náš internetový obchod BauMax nabízí svým zákazníkům široký sortiment vodováh, díky kterým budete schopni zajistit správné vyrovnání povrchu při dokončovacích pracích. Podívejte se, co jsme pro vás připravili!

Co je to vodováha?

Vodováha, někdy také nazývaná libela, je stavební nástroj. Jsou to mimořádně užitečné měřicí přístroje, které umožňují kontrolovat úhly sklonu a určovat vodorovný a svislý směr. Díky ní je možné provádět přesná měření, je také možné určovat vodorovný a svislý směr. Vodováhu stavební můžete zakoupit jako tradiční, bublinkové nebo moderní, laserové nebo elektronické zařízení. Známé a často používané zejména při zednických pracích jsou také vodní vodováhy. 

Není proto snadné vybrat tu nejlepší vodováhu – existuje mnoho druhů a každý má své výhody a nevýhody. V našem obchodě jsou k dispozici ty nejkvalitnější stavební vodováhy, takže si jistě najdete ten správný produkt pro vás.

K čemu slouží vodováha stavební?

Vhodná vodováha stavební je produkt, který je mimořádně užitečný při stavebních, dokončovacích a renovačních pracích. Je užitečná pro různé úkoly, ale především umožňuje určit vodorovný a svislý směr. Usnadňuje to pokládku keramických dlaždic nebo dokonce věšení obrázků. Vodováhy využívají velké renovační a stavební firmy a soukromí vlastníci domů a bytů. Mezi u nás dostupnými vodováhami se mnoho výrobků vyznačuje vysokou odolností a různou přesností - je tedy dobré vybrat si výrobek, který bude vyhovovat všem potřebám uživatele.

Jak vypadají vodováhy?

Vodováhy jsou obvykle dlouhé prvky, které mají nainstalovaný měřicí prvek. Tradiční bublinková vodováha je užitečná zejména pro ty, kteří mají rádi tradiční nástroje pro práci. Bublinková vodováha má podobu dlouhé lišty, v jejímž středu je umístěn měřící prvek v podobě krátké trubičky s malou vzduchovou bublinou, tedy libelou. Libela tradiční vodováhy umožňují poměrně vysokou přesnost měření a tyto typy jsou také levnější než laserové vodováhy.

Její použití je extrémně jednoduché, je ideální zejména pro jednoduché dokončovací práce a soukromé použití. Bublinkové vodovahy mohou být opravdu dlouhé, takže jsou užitečné i pro pokládku podhledů, umožňují také určení úrovně na velké ploše.

Dlouhá vodováha se používá i jako zednická vodováha. Tento nástroj může být dlouhý až 200 cm a je užitečný při stavebních pracích a omítání povrchů. Umožňuje určit směr na prvcích, které jsou od sebe vzdálené i na značnou vzdálenost.

Pří pracích se používá také provázková vodováha a vodní vodováha. Jsou levné a umožňují nivelaci na delší vzdálenosti. Na staveništi jsou vodní vodováhy považovány za tradiční a mimořádně přesné nástroje a měření lze provádět i do několika metrů.

Co je laserová vodováha?

Laserová vodováha je o něco menší než bublinková vodováha, ale lze ji použít pro přesné měření. O přesnost měření se také stará elektronický systém. V případě elektronické vodováhy můžete počítat s velmi vysokou přesností, díky čemu pokročilé laserové přístroje využívají zejména profesionální stavební a dokončovací firmy. S takovými vodováhami bude zhotovení podhledů, pokládka obkladů nebo určování směru extrémně jednoduché a velmi přesné.

Laserové a elektrické vodováhy jsou považovány za extrémně přesné. Malé vodováhy používají soukromé osoby a majitelé objektů, větší zařízení využívají architekti a geodeti.

Je elektronická vodováha užitečná při pokládce dlaždic?

Stavební materiály při rekonstrukcích, stavebních nebo dokončovacích pracích musí být uspořádány co nejpřesněji, proto se vyplatí použít vhodné nářadí, úhelníky a pravítka, a také vodováhy. Vodováhy stavební tedy pomohou při pokládání keramických obkladů, instalaci malé zahradní architektury nebo dokončovacích pracích. Rozhodně stojí za to se pro ně rozhodnout - dobře zvolené nastroje pomohou určit vodorovný a svíslý směr, a vše bude snadné a uspořádané.