Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Délka (cm)
Třída
Barva
Více
Mrazuvzdornost
Určeno
Šířka (cm)
Dekor
Formát
Typ
Použití
Povrch
Rektifikovaná
Otěruvzdornost
Hledat

Terasová dlažba

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
135,00 Kč / ks 139,00 Kč / ks
Akce
129,00 Kč / ks 169,00 Kč / ks
Akce
159,00 Kč / ks 229,00 Kč / ks
Akce
169,00 Kč / ks 229,00 Kč / ks
Akce
Jakou dlažbu na terasu a balkón zvolit?

Jakou dlažbu na terasu a balkón zvolit?

26.05.2022

​Uspořádání terasy nebo balkónu může být potěšením. Balkón je koneckonců jedním z nejpříjemnějších míst v domě. Trocha fantazie a citu pro estetiku vám umožní vytvořit útulný, výjimečně atmosférický koutek, kde si rádi odpočinete po náročném dni...

Dekorace a ochrana terasy

Časy, kdy bylo uspořádání terasy nebo balkonu zatlačeny do pozadí, se dostaly do zapomnění. V současnosti se s těmito prostory zachází velmi vážně a chceme relaxovat tak dobře, jak je to jen možné, když nám počasí dovolí. Při zařizování terasy se soustředíme hlavně na nábytek, ovšem to netvoří celek interiéru. Důležitou složkou je dlažba, která vytváří počáteční vzhled vaší terasy.

Při výběru konkrétního typu byste měli vzít v úvahu tyto parametry:

  • odolnost vůči mrazu, která je doprovázena nízkou pórovitostí,
  • abrazivnost (třída IV nebo V),
  • odolnost proti uklouznutí (nejméně R10),
  • adsorbovatelnost (ne více než 3%),
  • tvrdost (symbol 5 nebo 6 stupňů na Mohsově stupnici).

Kromě technických parametrů je důležitá jejich estetika. Baumax má k dispozici dlažbu na terasy různých tvarů a barev. Vedle struktury dlaždic je také důležitá jejich velikost. Dnes jsou velkoformátové dlaždice velmi moderní, vytvářejíc tak jednotný a snadno čistitelný povrch.

Které dlaždice si můžete vybrat?

Dlažby na terasu, a zejména ty gresové, které jsou vyrobené z glazovaného kamení, se těší nesmírné popularitě. Kromě estetické hodnoty vykazují vysokou mrazuvzdornost a tvrdost. V případě dlažby odolné vůči poškození můžete do terasy zahrnout i kamenné dlaždice, zejména obklady z čediče, pískovce a žuly. Vyznačují se vysokou odolností vůči různým atmosférickým podmínkám. Je třeba mít na paměti, že dlaždice, které budou namontovány na vnější straně, by měli mít hrubou strukturu na posílení jejich protiskluzových vlastností.

Příliš měkké a jemné materiály nebudou v tomto případě fungovat - konec konců, terasa je často most mezi domem a zahradou. Projedeme přes zahradu na terasu a může se stát, že vzniknou škrábance nebo nečistoty, proto je důležité věnovat pozornost parametru tvrdosti. Výběr dlaždic, které budou splňovat výše uvedené požadavky, a zároveň bude odpovídat obecnému stylu terasy, je zárukou spokojenosti a vytvoření přátelského a příjemného prostoru pro rekreaci v přírodě.