Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hlasitost (dB)
Styl
Šířka (cm)
Materiál
Šířka (mm)
Barva
Ovládání
Výdejnost (m3/h)
Energetická třída
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
2599,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Nejlepší způsoby, jak co nejefektivněji předcházet rosení oken v kuchyni

Nejlepší způsoby, jak co nejefektivněji předcházet rosení oken v kuchyni

18.04.2023

Všímáte si občas, že se při vaření na oknech usazuje vodní pára? Jde o přirozený proces, který ale časem může způsobit, že okna budou nevzhledná a můžou se poškodit, ale i pohled na orosená okna není zrovna atraktivní.

Teleskopické digestoře

Moderní kuchyně jsou obvykle vybaveny funkčními digestořemi. Dobrý odsavač par zajišťuje, že správně absorbuje vodní páru vznikající při vaření. Postará se také o omezení nepříjemných pachů, takže smažení a pečení není tolik obtěžující. Kuchyňské digestoře a recirkulační digestoře jsou velmi rozmanité prvky – v našem internetovém obchodě najdete nejrůznější modely, včetně extrémně oblíbených teleskopických digestoří.

Co je teleskopická digestoř?

Teleskopické digestoře jsou malá zařízení. Proto jsou ideální pro malé kuchyně. Většinou se instalují nad varnou desku, kde dokážou efektivně sbírat vodní páru a nepříjemné pachy z kuchyně. Provoz digestoře výrazně snižuje usazování vlhkosti a mastnoty na zbývajících prvcích kuchyňského vybavení, díky čemu je místnost mnohem čistší a příjemnější a spotřebiče a kuchyňský nábytek vám budou v ní moci déle sloužit.

Speciální kompaktní design teleskopických odsavačů par umožňuje umístění těchto modelů pod skříňky jako podskříňkové digestoře. Často jsou to také výsuvné digestoře, odtud název - teleskopické - což naznačuje možnost prodloužení některých prvků zařízení. Umístění prvků na kolejnicích umožňuje jejich vysouvání, díky čemuž je maximální účinnost velmi vysoká v poměru k ploše digestoře nebo teleskopického recirkulační digestoře.

Jsou teleskopické odsavače par praktické ?

Jedinečná konstrukce odsavače par a malé rozměry dělají z teleskopické digestoře mimořádně praktické zařízení. Teleskopické digestoře dostupné v našem internetovém obchodě jsou velmi efektivní produkty. Účinnost digestoře se měří parametrem m3/h, tedy množstvím vzduchu, které je digestoř schopna nasát nebo pohltit během hodiny.

Můžete se rozhodnout pro různé typy digestoře. Před nákupem se vyplatí ověřit, jakou energetickou třídu má vybraný odsavač par a zda je odsavač schopen pracovat jak v režimu odsávání, tak v režimu pohlcovače. 

Teleskopický odsavač par lze v kuchyni instalovat různými způsoby. Podskříňková digestoř se montuje pod skříňky, je to praktická digestoř pro vestavbu do kuchyňské linky. Digestoř (vložka) se montuje pod skříň, část je schovaná ve skříni, takže v kuchyňské lince působí esteticky. Stropní digestoř se zase montuje přímo pod strop, často jsou to ostrůvkové nebo teleskopické digestoře. Nechybí ani praktická nástěnná digestoř, která se montuje přímo na stěnu nad varnou deskou a může být opravdu velká. Je to perfektní volba, když je kuchyně opravdu prostorná.

Kde je vhodná výsuvná digestoř?

Teleskopický odsavač par je určen do malých kuchyní. Díky malým rozměrům je ideální do malých prostorů. Digestoř je vysoká několik centimetrů a skvěle se hodí jako podskříňový odsavač par. Prvek, který obsahuje pohlcovač pachů, je umístěn na kolejnicích a lze jej v případě potřeby snadno vytáhnout. Výsuvná digestoř se bude dobře hodit do kuchyně v paneláku nebo garsonce, nezabere mnoho místa a je maximálně praktická.

V ostatních případech mohou fungovat naše další produkty: velké nástěnné digestoře, ostrůvkové digestoře, vestavné digestoře, komínové digestoře nebo jiné.

V jakých režimech mohou digestoře pracovat?

Teleskopické odsavače par jsou prvky, které mohou pracovat ve dvou režimech: režim odsávání a režim pohlcování. Teleskopický odsavač par v režimu odsávání nasává vzduch a transportuje ho příslušným potrubím mimo místnost. Jde o mimořádně efektivní typ konstrukce větrací šachty a větrání v kuchyni, podmínkou jejího dobrého fungování bude možnost napojení na komín v daném objektu. Komínový odsavač par je takový, který se napojuje na komínový průduch, ovšem bez předchozího plánování ventilačního systému se tento typ zařízení nevyplatí kupovat.

Někdy starší budovy, paneláky nebo některé budovy nemají kouřovody, takže nebude možné připojit digestoř. V takových kuchyních se ale digestoří nemusíte vzdávat, do takových míst můžeme nabídnout i teleskopický odsavač par. Takové modely budou fungovat pouze v režimu recirkulace. Teleskopické digestoře mají filtry, které zachycují vlhkost, nečistoty a částice mastnoty a ukládají je v uzavřeném okruhu. Tento typ instalace však obnáší nutnost pravidelné výměny filtru a s tím spojené dodatečné náklady. Filtry mohou být různé, například uhlíkový filtr je mimořádně populární a účinný.

Standardní režim pro danou digestoř je ten, pro který byla digestoř navržena. Díky nám si snadno přizpůsobíte typ digestoře svým potřebám, díky čemu zůstane vaše kuchyně vždy praktická a samozřejmě estetická.

Jaké odsavače par vám můžeme v obchodě BauMax nabídnout?

Před nákupem si zkontrolujte rozměry teleskopického modelu. Díky tomu se vyhnete problémům s montáží a osazením digestoře pod skříňku. Naše digestoře se prodávají v různých velikostech a vyhledávač a pokročilé vyhledávací filtry vám pomohou vybrat si preferované produkty.

Máte stále zájem o digestoře? Nezapomeňte zkontrolovat, jaké další prvky vybavení mají naše digestoře. Představujeme modely vybavené rozsáhlým předním panelem, který může pomoci k pohodlnému používání zařízení. K dispozici jsou modely s automatickým nastavením výkonu (stav se volí na ovladacím panelu) a teleskopické digestoře s přídavným LED osvětlením. Doplňkové vybavení učiní z kuchyně ještě příjemnější místo a digestoře poslouží ke zvýšení vašeho pohodlí při přípravě pokrmů.