Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Patice
Více
Energetická třída
Max výkon [W]
Barva světla
Světelný tok (lm)
Více
Hledat

Speciální žárovky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
42,00 Kč / ks
1  2    

Velice důležitým prvkem, který doma vytváří atmosféru, je osvětlení, přesněji výběr vhodných žárovek. Ty mohou generovat různé intenzity světla, být energeticky úsporné, stylizované, tlumené atd. Na trhu jsou však i žárovky s trochu odlišným použitím, například speciální žárovky, mezi které řadíme vysokoteplotní žárovky a žárovky odolné vůči nárazům.

Co je to vysokoteplotní žárovka?  Speciální žárovky - Baumax

Vysokoteplotní žárovky existují s různou silou a tvarem. Pokud jde o výkon, může být 25 W, 40 W, 60 W, 75 W nebo 100 W. Jsou určené pro síťové napětí 230 V. Tyto žárovky našli uplatnění v průmyslových zařízeních, kde je nutná práce ve zvýšených teplotách, ale i v pekárenském průmyslu, kde se často nepoužívá žádný jiný typ zdroje světla. Specializovaná vysokoteplotní žárovka se též používá ve vykuřovacích a ventilačních zařízeních, což jsou například kuchyňské digestoře. Její konstrukce zaručuje trvalou práci ve velmi širokém rozsahu teplot: od -30 ° C do +90 ° C.

 

Jestliže se jedná o žárovky odolné vůči nárazům, jejich design světelného systému je navržený tak, aby byly obzvláště odolné vůči nárazům. Mají podobné využití jako předchozí žárovky.

Připomínáme však, že podle článku 3 odst. 2 nařízení Evropské komise z 18. března 2009 č. 244/2009 žárovka odolná proti nárazům není určená na osvětlení obytných prostorů. Tento typ osvětlení je určený na použití v náročných provozních podmínkách, například v průmyslu, na lodích, v dolech, na semaforech.

V nabídce Baumaxu máme kromě specializovaných žárovek i velmi široký výběr jiných typů žárovek. Nabízíme LED žárovky s vlákny E27, E14 nebo GU10. Navíc i ozdobné žárovky, LED pásy a inteligentní žárovky. Dále u nás najdete osvětlení do obývacích pokojů, koupelen, kuchyní, ale i stropní osvětlení.