Uspořádání obývacího pokoje s barvou very peri

21.04.2022

Každý rok společnost Pantone Color Institute Very Peri vybírá, jaká barva bude módní v daném roce. I v tomto roce tomu není jinak. Modrofialová, symbolizující kreativitu a vynalézavost, vyhlášená barvou roku 2022, se stala jedním z hlavních determinantů nejnovějších barevných trendů ve světě designu a módy. Společnost Pantone, která zvolila jemnou fialovou barvu jako barvu roku, zdůraznila, že má stimulovat k akci, vyvolávat naději, rozvíjet kreativitu a spontánnost, posilovat sebevědomí a otevírat se novým příležitostem v těžkých časech pandemie, izolace a nejistoty. Very Peri je ale také metaforou virtuální reality a digitálního světa, které v posledních letech dominují v našich životech.

Sofistikovaná barva symbolizující novou éru, je ideální pro aranžmá interiéru. Určitě si získá spoustu obdivovatelů a rychle se stane aranžerským hitem. Jak fialovou použít do obývacího pokoje nebo denního pokoje, a jak ji kombinovat s aranžmá těchto interiérů? Které odstíny kromě stejně módní šedé lze s ní kombinovat? Poradíme!

Very Peri- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Very Peri v obývacím pokoji - jak zařídit moderní interiér?

2. S čím kombinovat barvu Very Peri v aranžmá obývacího pokoje?

3. S čím kombinovat barvu Very Peri v aranžmá obývacího pokoje?Very Peri v obývacím pokoji - jak zařídit moderní interiér?

Very Peri, vyhlášená nejžhavější barvou roku, dokonale zapadá do světa moderního designu. Poskytuje úžasné možnosti aranžmá. Můžete ji kombinovat jak v teplých, tak i studených tónech. Stává se tak základem pro různé aranžerské trendy a jedinečné aranžmá interiérů.

Podle psychologie barev fialová barva má uklidňující účinek. Její použití v uspořádání interiéru obývacího pokoje může přinést dvojí výhodu: elegantní, trendy styl a uklidňující atmosféru v místnosti.

S čím kombinovat barvu Very Peri v aranžmá obývacího pokoje?

Při rozhodování o aranžmá v této módní barvě se vyplatí seznámit se s paletou barev, které s ní dokonale ladí. Very Peri je barva náročná, ale také půvabná. Pokud ji správně vyexponujete a dobře sestavíte s jinými barvami, dokáže vytvořit úžasnou stylizaci a změnit váš obývací pokoj k nepoznání. Jde o smyslnou a sofistikovanou barvu, která dokáže ve spojení s vhodným uspořádáním interiéru, vnést opravdu příjemnou a pozitivní atmosféru do vašeho interiéru.

Americký Pantone Color Institute navrhl čtyři barevné palety, do kterých barva Very Peri dokonale ladí.

Pohovky- Baumax.cz

Balancing Act - v uspořádání místností

Kombinace teplých pastelů, pudrově růžové, decentní lilie, jemné olivové a fialové je receptem na krásné interiéry, kde vládne jemnost a harmonie. Tlumené, vyvážené barvy ideálně se hodí pro denní pokoje a obývací pokoje zařízené v glamour, art deco nebo eklektických stylech.

K uspořádání obývacího pokoje můžete použít čalouněný nábytek v pastelových barvách a kombinovat jej se stěny a závěsy v jemně olivové barvě, která zdůrazní různé odstíny pastelů. Pokud chcete, aby obývací pokoj získal výraznější vzhled, volte závěsy, koberce a textilie v intenzivní barvě Very Peri. Při výběru doplňků a nábytku do vašeho obývacího pokoje si můžete zvolit masivní dřevo v tlumeném studeném odstínu.

Wellspring odstíny - v jednotě s přírodou

Harmonickým doplňkem barvy Very Peri budou všechny barvy inspirované přírodou v chladných a teplých odstínech. Modrofialový odstín je vhodné kombinovat s různými odstíny zelené, žluté, a také s jemnou mátovou zelenou či vřesovou fialovou barvou. Tato barevná kombinace se hodí do provensálského stylu. Vřesová fialová v kombinaci se zelenou vnáší do obývacího pokoje pohodlnou a příjemnou atmosféru aranžmá.

Jak nejlépe kombinovat barvy z této palety? Určitě se vyplatí být střídmý. Provensálský obývací pokoj není přepychový, vyzařuje z něj klid a jemnost. Fialovou je vhodné použít jako dekorativní prvek v ozdobách a doplňcích. Náš návrh aranžmá, který vám chceme nabídnout, zahrnuje klasický bílý nábytek, jemné olivové stěny a teplé textilie a doplňky v barvě vřesu.

Pohovky- Baumax.cz

The Star of the Show - šedá a béžová jsou vždy módní a to v jakémkoliv stylu

Tato ušlechtilá, stylová a velmi výrazná paleta béžových a šedých barev je nabídkou pro lidi, kteří oceňují eleganci a moderní design. Různé odstíny šedé a pastelová béžová v kombinaci s fialovou, doplněná stříbrnou a křišťálovou bílou, jsou kvintesencí glamour stylu a ideálně se hodí do aranžmá obývacího pokoje v tomto stylu .

Obývací pokoj, který plní reprezentativní, dekorativní funkci, by nás měl upoutat svým vzhledem. Interiér plný pestrých barev, jehož srdcem bude stylová pohovka, rohová pohovka nebo pohovka v odstínu Very Peri, je receptem na dokonalé zařízení moderních interiérů. Uklidňující šedá bude perfektním pozadím pro doplňky v barvě připomínající květy brčálu.

Pantone Color Institute při výběru barvy roku 2022 odkázal na přírodu s vědomím, že s ní vytvoří dokonalé spojení. Barva symbolizující novou dobu je přeplněná historickou symbolikou a vyžaduje důstojné pozadí a stylový blesk.

Odstíny bílé, béžové, šedé a tmavě hnědé jsou také barvy pro módní minimalistické interiéry zařízené ve skandinávském, lagom nebo hygge stylu. Very Peri v kombinaci se zelenou, stříbrnou, šedou a hnědou vám dovolí vytvořit příjemné aranžmá s nádechem luxusu, svěží elegance a šiku.

Pohovky- Baumax.cz

Odvážné fialové odstíny, šťavnaté barvy se hodí nejen pro výrazné akcenty

Intenzivní, šťavnaté barvy byly až donedávna spojovány s odvážnými, stylovými a výraznými stylizacemi do obývacího pokoje. Dnes se stále častěji používají nejen v obývacích pokojích, ale také kuchyních, ložnicích a koupelnách, kde vytvářejí jedinečné aranžmá.

Stojí za to zdůraznit, že fialovou lze s úspěchem použít v každém interiéru - za předpokladu, že použijete vhodný odstín a proporce, stejně jako kombinaci odstínu v rámci jedné ze čtyř barevných palet.

Pokud se vám líbí, nebojíte se zavést do svého obývacího pokoje velmi syté, zářivé odstíny, můžete si vybrat barvy z této palety. Barva roku 2022 bude s nimi dobře ladit. Její kombinací se šťavnatou citrónově žlutou nebo svěží zelenou vytvoříte elektrizující stylizaci, kterou vám budou ostatní závidět. Pokud se rozhodnete ji použít, vyplatí se vám ji zavést v menších prvcích vybavení, jako jsou závěsy, obrazy a dekorace. Celek bude vypadat jedinečně, ale nebude příliš rušit.

Very Peri- Baumax.cz

Další tipy pro módní obývací pokoj Very Peri

Výše uvedené palety barev mohou pomoci k dokonalému stylingu obývacího pokoje, do kterého chceme použít barvu jako je Very Peri.

Jak můžete vidět na prezentovaných paletách, módní barvu roku lze kombinovat s různými barvami a vytvářet tak jedinečné styly aranžmá v interiéru. Nezapomeňte pro každý z nich zajistit vhodné osvětlení – místnost se tak nebude zdát malá a potlačená. Tam, kde v obývacím pokoji použijeme živé barvy, je potřeba místnost dobře osvětlit. Vhodná volba světelných zdrojů, jako jsou závěsné či nástěnné lampy, pomůže také vybrané barvy efektivně vyexponovat. Výrazné barvy, jako je právě fialová či různorodé odstíny šedé, jsou ideální pro vytvoření v obývacím pokoji či interiéru denního pokoje výrazných akcentů, ale také celých aranžmá. Kdekoliv se objeví, přinášejí energetizující auru, která nás nabijí.

Pantone Very Peri – říkáme ANO!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Moderní židle do obývacího pokoje


Čalouněné židle do obývacího pokoje a jídelny


Obývací stěny nejen do obývacího pokoje


 

Zpět