Jak změnit barvu skříně s posuvnými dveřmi? Zajímavé nápady a praktické rady!

11.11.2021

Šatní skříně s posuvnými dveřmi mohou být problematické, když plánujeme změnit design interiéru. Překážkou je skutečnost, že tento typ šatní skříně má čela navržená specifickým způsobem, a tím je rozmístění předních prvků posuvné skříně jednotné. Je možné udělat metamorfózu tohoto typu skříně? Měli bychom se rozhodnout koupit novou nebo dát nový život skříni, kterou již máme v bytě? Jak levně zrekonstruovat a změnit styl tohoto kusu nábytku? Přestavujeme několik osvědčených způsobů.


V tomto článku:


1. Jednoduché způsoby, jak obnovit posuvné dveře šatní skříně
2. Tip na proměnu nábytku - malování
3. Jednoduché provedení a překvapivý efekt - tapeta
4. Nábytkový korek
5. Použijte zrcadla
6. Metamorfóza interiéruŠatní skříně s posuvnými dveřmi- Baumax.cz

 

Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Na jedné straně jsou velké posuvné šatní skříně s posuvnými dveřmi do ložnice výhodou – do žádné jiné skříně nedokážeme uložit tolik věcí, a na druhé straně jsou skutečnou noční můrou – vzhledem k jejím rozměrům je nelze nikam přesunout a obvykle se po několika letech změní móda nebo máme chuť změnit aranžmá interiéru a masivní šatní skříně do ložnice jednoduše nevyhovují novému designu interiéru. To samozřejmě neznamená, že si musíme koupit zcela nové šatní skříně. Můžeme se například seznámit s oblíbenými DIY metody renovace a provést akci „metamorfózy šatníku“ sami.
Než se rozhodneme pro moderní a atraktivní nábytek, jakým jsou rohové šatní skříně nebo sklopné šatní skříně s otočnými dveřmi, zvažme, zda je možné změnit vzhled a barvu skříně, kterou již máme, tak, aby odpovídal novému stylu ložnice.

 

Šatní skříně-Baumax.cz


 

Jednoduché způsoby, jak obnovit posuvné dveře šatní skříně


Můžeme se pokusit objednat si nová, hotová čela, ale pokud je náš rozpočet omezený, stojí za to použít vlastní kreativitu a provést rekonstrukci nebo pomalovat skříň podle vlastního stylu – přesně tak, jak se nám to líbí.

Tip na proměnu nábytku – malování

Přemalování je obzvláště účinný, rychlý a jednoduchý způsob pro obnovení starého nábytku. Je pravda, že musíte počítat s prací, jakou obnáší natírání nábytku doma, ale trochu odhodlání jistě přinese zajímavé výsledky – úplnou změnu vzhledu vaší šatní skříně.
Nemusíte volit jednotnou barvu. Můžeme dát nábytku jedinečný styl. Metamorfóza s použitím barvy a šablony na malování nábytku dodá skříni jedinečný a umělecký vzhled. Barvu a vzor čelní strany nábytku je důležité přizpůsobit stylu převládajícímu v místnosti.
Skvělým nápadem je pokrýt čela skříně tabulovou barvou. Je to barva, po které lze kreslit křídou. Použitím černé barvy získáme efekt tabule. Můžeme také použít magnetickou tabulovou barvu na nábytek. Pak na čela nábytku budeme moci nejen psát křídou, ale také díky vlastnostem barvy připínat pomocí magnetů fotografie nebo obrázky nakreslené našimi dětmi.  K dispozici je také bílá, tabulová barva, na povrch které můžeme psát speciálními křídovými popisovači.
Při natírání a obnovování starého nábytku má vaše kreativita velký význam, například můžete kombinovat černou a bílou tabulovou barvu a vytvořit tak zajímavý vzor. Nábytek, na který můžete psát (místo na zeď) a malovat? Zní to jako perfektní argument pro obnovu šatní skříně do dětského pokoje (Skříně a skříňky do dětského pokoje
). Proměna nábytkové desky na tabuli vytvoří nové příležitosti pro aktivní zábavu. Umožní nám také použít křídla dveří jako šikovný poznámkový blok.

 

Šatní skříně s posuvnými dveřmi- Baumax.cz

 

Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Pokud mají šatní skříně do pokoje, které chcete renovovat silně poškozený povrch, stojí za to je obrousit až do surového dřeva. Když provedete tuto práci, může se ukázat, že kus nábytku bez dýhového povlaku vypadá natolik dobře a originálně, že dodatečné natírání jej barvou bude zbytečné. V tomto případě stačí dřevo ošetřit např. lakem. Nábytek do ložnice vyrobený ze surového dřeva se skvěle hodí do minimalistických interiérů v moderním, skandinávském, eko nebo rustikálním stylu.

Jednoduché provedení a překvapivý efekt – tapeta

Pokud se vám nezamlouvá nebo nelíbí natírání šatní skříně barvou, určitě pro renovaci nábytkové desky můžete najít jiný způsob.  Dýha na nábytek pro posuvné dveře skříně je jednou z možností, která rychle a zcela změní vaši ložnici. Můžete použít vzorovanou samolepící tapetu, díky které získá váš šatník atraktivní vzhled.
Můžete také použít stejný vzor tapety na dveřní křídla skříně, jaký bude nalepený na zeď. V tomto případě šatník nenápadně splyne s celkem. Ve výsledku celý interiér bude působit velmi harmonickým a uklidňujícím dojmem.
Tapetu můžete nalepit na celý povrch dveří, vytvořit efektní vzor, nebo nalepit pouze malé pruhy odkazující na barvy na stěnách ložnice. Můžete rovněž vytvářet složité mozaiky – jediným omezením může být pouze vaše představivost.
Zajímavým nápadem je použít fototapetu. Bílá skříň pokrytá zvětšenou nebo opakovanou fotografií bude originálním akcentem moderního interiéru. Jak to udělat? Povrch nábytku je potřeba nejprve vyčistit brusným papírem, poté jej natřít bílou barvou určenou na dřevo, a nakonec na každé dveře nalepit dříve připravené fotografie. Nakonec celek natřete bezbarvým lakem.

 

Šatní skříně- Baumax.cz


 

Korek na nábytek

Dalším nápadem na renovaci šatní skříně je nalepení na čelní strany hotových korkových panelů. Korek lze zakoupit v každém obchodě se stavebninami nebo hobby marketu. Aby práce šla rychle a efektivně, stojí za to koupit tenký samolepící korek v rolích nebo listech. Korek lze snadno nařezat na požadovanou velikost doma a celý projekt dokončíme i s malým rozpočtem. V důsledku toho získáme jedinečný vzhled nábytku, jehož čelní strana může fungovat také jako korková deska. Bude ideální pro připínání poznámek nebo obrázků.  
 

Šatní skříně s posuvnými dveřmi- Baumax.cz

 

Použijte zrcadla

Za úvahu stojí také nahradit obyčejná nábytková čela těmi se zrcadlovým povrchem. Čela skříně se zrcadly místnost zesvětlí a opticky zvětší. Je to jednoduchá a velmi účinná metoda. Stačí si příslušná čela objednat v obchodě s nábytkem. Přidání panelu se zrcadly na přední část skříně zcela změní její vzhled a dodá celé místnosti lehkost, navíc se interiér bude zdát větší, díky čemuž se budeme cítit více pohodlně.

Metamorfóza interiéru

Poškozené police můžete polepit květinovými látkami nebo moderní tapetou. Změna vnitřního vybavení skříně je také velkou výzvou pro naši kreativitu a samozřejmě i pro náš vkus. V romantické verzi můžeme poškozené okraje polic zakrýt krajkou, v moderní verzi kovovou lištou.
Někdy se ďábel skrývá v detailech, proto stojí za to pořídit si k nábytku nové příslušenství k šatním skříním, jako jsou nové police, kontejnery do skříně, systém tichého zavírání nebo věšáky. Kromě toho můžete vyměnit původní úchytky za jiné - např. kožené řemínky, barevné keramické knoflíky nebo modernější z nerezové oceli. Nový vzhled vašeho nábytku je nejen velmi přínosný, ale může to být také nejlepší způsob, jak získat jedinečný, originální a velmi osobní vybavení pro váš interiér.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Ložnicový nábytek Miro Ložnicový nábytek Como Ložnicový nábytek Dubaj Ložnicový nábytek Montana Dub Lefkas


 

 

Zpět