Kolik stojí šatní skříň na míru?

27.02.2021

 

Skříně na míru lze použít téměř v každé místnosti v domě, i když nejčastěji se pořizuji do ložnice nebo předsíni. Náklady na výrobu vestavěné šatní skříní závisí na mnoha faktorech, takže je často obtížné najít jasné informace. Jak se však rozhodnout, aniž byste měli alespoň obecnou představu o nákladech? V níže uvedeném článku uvádíme příklady cen s přihlédnutím na typ vybavení skříně, použitému materiálu  k její výrobě a také k technickým detailům. Jsme přesvědčeni, že díky tomuto přehledu, bude snazší určit přibližnou cenu plánované skříně.

Šatní skříně - Baumax.cz

Kdy si vybrat šatní skříň na míru?

Ačkoli jsou vestavěné skříně skvělým způsobem, jak vytvořit pohodlný a velmi estetický interiér, někdy je jednoduše snazší vybrat standardní skříně z obchodu (zajímavé je, že nejsou vždy levnější). Pokud však místnost, ve které má být skříň umístěna, má výklenky, šikmé plochy nebo jiná místa, která se obtížně zařizují, může být vestavěná skříň ideálním řešením. Tento kus nábytku bude fungovat zejména v malých místnostech, kde, jak víme, je každý centimetr úložného prostoru vzácný. Díky vestavěné skříni maximálně využíváme prostor a vyhneme se (oproti hotovému nábytku) nevzhledných mezer a prohlubní, se, kterých je třeba setřít prach. Dodejme zde, že při zjišťování ceny skříně na míru je potřeba vzít v ohled, že ta mimo nákladů na materiál a práci, obsahuje také zaměření, návrh a montáž.


 

Do jakého interiéru volit šatní skříň na míru?

Jednou z největších výhod šatní skříně na míru je schopnost přizpůsobit je různým interiérům. Takový nábytek budou dobře fungovat v nízkých částech místnosti pod sklony, pod schody a ve výklencích. Využívají maximálně prostory, které by jinak nebyly využité. Samozřejmě vestavěné skříně můžeme také umístit na celé stěny nebo jejích fragmenty. Vestavěné skříně se nejčastěji vyrábějí do ložnice, obývacího pokoje, předsíně a také do pokoje pro mládež. Obvykle jsou také nedílnou součástí šatníku. Šatník na míru je nejlepší způsob, jak jej zařídit. Díky tomu nejen využijeme nejlepší dostupný prostor, ale zařídíme interiér šatníku podle individuálních potřeb. Možnost instalací dalších polic a zásuvek ocení zejména ti, kteří mají velkou sbírku bot, kabelek nebo doplňků.

Jak si vybrat skříň na míru?

Jak jsme již zmínili, cena šatní skříně na míru závisí na mnoha faktorech, z nichž jeden je typ skříně. Na výběr máme: vestavěné skříně, které jsou umístěny v prostoru mezi dvěma stěnami, tím pádem nevyžadují doplňkovou instalaci stěn, stropu nebo podlahy. Z tohoto důvodu je to také levnější varianta. Celé skříně, které vyžadují použití všech prvků korpusu: podlahu, boční stěny, zadní stěnu a strop. Skříně s boční stěnou, které jsou montovány na jedné ze stěn místnosti. Rohove šatní skříně (typ L) jsou umístěny v rohu místnosti. Skříň se dvěma bočními panely z nábytkové desky. A skříň s nadstavbou, která je uzavřena samostatnými posuvnými nebo výklopnými dvířky.

Šatní skříně - Baumax.cz

Posuvné nebo výklopné dveře? Nábytek na míru, vybavení a ceny

Na začátku jsme si řekli, že cena nábytku závisí také na vybavení a technických řešeních. Nyní je tedy čas se na to blíže podívat. Šatní skříň na míru stojí o to víc, čím více vybavení obsahuje. Pro vybavení skříně můžeme si vybrat police, tyče, zásuvky, koše a také osvětlení. Čela skříněk na míru mohou být vyrobena z laminované desky, desky na bázi dřeva, masivního dřeva nebo tvrzeného skla. Korpus skříně se nejčastěji vyrábí z laminované dřevotřískové desky, zatímco čela jsou obvykle vyrobena z MDF desky, která může být pokryta dýhovanou deskou nebo dekorativním sklem. Dveře ve skříních na míru mohou být posuvné nebo otočné. Nejpopulárnější jsou posuvné modely, protože zabírají méně místa a jsou víc efektní. Je však třeba dodat, že jsou také dražší. Věnujme také pozornost způsobu otevírání zásuvek. Zásuvky s plným výsuvem a tichým zavíráním, které (i když jsou nejdražší) poskytují neocenitelný komfort používání. Pojezdy s plnými výsuvy jsou obzvláště užitečné, když máme šatní skříň s větší hloubkou než standardní.

Šatní skříně na míru. Ceník

Výše jsme popsali faktory, které ovlivňují cenu nábytku na objednávku. Dá se říci, že výběrem stejného typu skříně a stejného vybavení, můžeme za ni zaplatit od 2000,00 Kč do 4000,00 Kč. Funkčnost skříně, také ovlivňuje její cenu. Základní verze předpokládá ekonomická řešení, a proto je levnější. V luxusnější verzi je kromě funkčnosti zohledněna také estetika, kvalita a vyšší standard materiálů. Prémiová verze znamená skříně se sofistikovaným designem a špičkovým příslušenstvím. Solidní skříň vyrobená z laminátu stojí v průměru 3500,00 Kč. Dvoudveřová skříň se skleněnými dveřními křídly a ozdoby stojí v průměru 4500,00 Kč. Dvoudveřová skříň se zrcadlem stojí v průměru 1200,00 Kč a třídveřová skříň s čelem z exotického dřeva stojí zhruba 15000,00 Kč a se zrcadlem 17000,00 Kč.

Udělejme si souhrn na závěr, jaké prvky ovlivní cenu dotyčného nábytku. Velikost nábytku. Typ vybraného materiálu (deska, dřevo, sklo, dýha). Zvolené doplňky pro vybavení skříně (tyče, věšáky, zásuvky, police, koše, zrcadla). Typ kování pro otevírací a výsuvné prvky (panty a pojezdy pro dveře a zásuvky). Typ šatních dveří (rozměry, výplň, systém, přídavné prvky). Počet dveří a nutnost použití k výrobě všech prvků konstrukce (boční stěny, zadní stěna, strop, podlaha).


 

Zpět