Sprchové kouty v moderní koupelně

17.08.2022

Sprchové kouty jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších a nejefektivnějších řešení v každé koupelně. Umožňují vám ranní a večerní sprchování anebo možnost rychlého osvěžení po náročném dni. Pokud večer nepotřebujete relaxovat ve vaně, můžete si vybrat sprchování. Sprcha vám navíc umožní hospodárnější využití vody.

V koupelně by měl být komfort stejně důležitý jako estetika, a funkčnost by měla jít ruku v ruce s moderním designem. Koneckonců je to místo, kde si chcete také odpočinout. Při výběru sprchového koutu musíte vzít v úvahu nejen vaše očekávání ohledně užitkové funkce, ale také přizpůsobení tohoto prvku stylu koupelny, což není snadný úkol. Jaké sprchové kouty se hodí do moderní koupelny? Poradíme!

 

Vana nebo sprcha? - stylový sprchový kout do koupelny

 


V tomto článku:

1. Čím se vyznačuje moderní koupelna a moderní sprchový kout?

2. Koupelna v moderním stylu

3. Moderní koupelna se sprchovým koutem v industriálním stylu

4. Základní typy sprchových koutů

5. Sprchové kouty se sprchovou vaničkou

6. Sprchové kouty ve výklenku

7. Sprchové kouty bez sprchové vaničky

8. Podlahové vpusti místo tradiční sprchové vaničky


 

 

Čím se vyznačuje moderní koupelna a moderní sprchový kout?

Moderní koupelna je místnost, kde je design stejně důležitý jako funkčnost. Podstatné je, aby se módní design skloubil s praktickým využitím jednotlivých řešení. Při plánování moderního designu a uspořádání koupelny pamatujte na to, že zde by vše mělo tvořit ucelený celek. Interiér, ve kterém dominuje minimalismus, by měl být důsledně sladěn. To však neznamená, že musí být surový a asketický.

Moderní sprchové kouty se vyznačují jednoduchým tvarem a absencí ozdob, což znamená, že takové sprchové kouty snadno začleníte do aranžmá každé koupelny, nejen té v moderním stylu. Takové sprchové kouty jsou velmi estetické, praktické a místnost navíc opticky zvětšují.

 

Sprchový kout u vás doma - dlaždice mohou oddělovat zóny

 

Koupelna v moderním stylu

Koupelny v moderním stylu se vyznačují minimalismem. Zde najdete přímé linie a materiály nejvyšší kvality. Díky omezeným dekorativním prvkům působí aranžmá a design sprchových koutů vždy čistě. Jednoduché tvary mohou mít sprchové kouty, umyvadla, vany a sprchové dveře. Stojí za to zaměřit se na čtvercové a obdélníkové obklady, které dodají interiéru minimalistický charakter.

Je třeba dodat, že tento styl v koupelnách znamená také odvážná řešení. V případě použití světlých obkladů a armatur můžete koupelnu oživit a doplnit ji výraznými barvami doplňků, jako jsou ručníky nebo koupelnové předložky. Originálním doplňkem ke světlým barvám obkladů budou také zlaté nebo černé sprchové baterie. Lze ji doplnit černými profily stěn kabiny z tvrzeného skla. Takové sprchové dveře s černými profily jistě upoutají pozornost a dodají stylový charakter i malým koupelnám.

 

Sprchový kout v moderní koupelně

 

Moderní koupelna se sprchovým koutem v industriálním stylu

Industriální styl je také velmi charakteristický pro současné koupelny. Pro tento styl je typický minimalismus, kontrastní barvy a strohost. Kombinace cihel, betonu, dřeva a kovu dodá vaší koupelně jednoduchý, a zároveň elegantní vzhled.

Sprchový kout by měl mít otočné dveře s chromovými nebo černými profily. Minimalistický interiér ozdobí příslušné vybavení - černé doplňky, velké zrcadlo a závěsný koupelnový nábytek. Vládnou zde jak jednoduché tvary sprchových koutů a armatur, které doplňují čtvercové a obdélníkové obklady.

 

Základní typy sprchových koutů

Široká nabídka dostupných na trhu sprchových koutů s vaničkou a bez, vůbec neusnadňuje výběr tohoto typu zařízení. Zvláště pokud stále se nemůžete rozhodnout mezi sprchovým koutem a vanou, nebo chcete sprchový kout umístit do malé koupelny. Než se rozhodnete, je třeba seznámit se se všemi možnostmi a typy sprchových koutů, a vybrat to nejlepší a nejpohodlnější řešení, které splní potřeby všech členů domácnosti.

 

Čtvercový kout s vaničkou v moderním stylu

 

Sprchové kouty se sprchovou vaničkou

Sprchový kout se sprchovou vaničkou má své výhody a nevýhody. Jejich příznivci oceňují v tomto případě mnohem levnější montáž, velké množství nabízených řešení, snadnou instalaci, a především možnost použít hlubší sprchové vaničky jako alternativy pro vanu. To je obzvlášť užitečné v malých koupelnách, kde si nemůžete dovolit sprchu a vanu. Nevýhodou je jasné členění podlahové plochy, které zmenšuje vnitřní prostor. Díky tomu se vzhled koupelny může lišit od aktuálně módního trendu, který se vyznačuje otevřeným prostorem.

Jaké typy sprchových vaniček do sprchových koutů se budou hodit do koupelny v moderním stylu? Obdélníkové sprchové vaničky budou vypadat stylově a efektně ve velkých prostorech. Obdélníková vanička se svou velikostí se skvěle hodí i na koupání dětí nebo pro seniory, kteří potřebují pro své pohodlí větší prostor. Klasické čtvercové sprchové kouty nebo rohové sprchové kouty jsou v případě menších koupelen velmi praktické, protože je snadné je začlenit do malého prostoru. Jednoduchý tvar čtvercového sprchového koutu snadněji zapadne do uspořádání jakékoliv koupelny než obdélníkový.

 

Sprchové kouty ve výklenku

Sprchový kout lze s úspěchem umístit do výklenku vaší koupelny, pokud jim tato místnost disponuje. To umožňuje funkční úpravu a vytvoření sprchového prostoru. Také v tomto případě bude výhodou absence sprchové vaničky a místo ní, tak použití podlahové vpusti. K oddělení prostoru mezi sprchovým koutem a koupelnou stačí pouze sprchová zástěna do výklenku, která se snadno namontuje na jeho stěny. I posuvné bezprahové dveře do sprchového koutu budou velmi stylové a decentně dotvoří interiér.

 

Umístění sprchového koutu ve výklenku

 

Sprchové kouty bez sprchové vaničky

Pokud si chcete zařídit interiér koupelny v souladu s módními trendy, bude sprchový kout bez vaničky perfektním řešením. Absence zřetelných hranic mezi zónami koupelny, sprchové kouty s průzračným tvrzeným sklem místo stěn a skrytý lineární odtok vám zaručí pocit nejen opticky většího koupelnového prostoru, ale také vám umožní vytvořit tak aranžmá dle současných trendů.

 

Sprchové kouty typu walk-in

Walk-in sprchové kouty v současné době vedou v popularitě uspořádání moderních koupelen. Tento prostor můžete zařídit v rohu koupelny nebo v jejím výklenku. Sprcha je od zbytku místnosti oddělena skleněnou stěnou. Charakteristickou vlastností sprchového koutu je v tomto případě absence dveří, díky čemu je použití tohoto typu sprchy mimořádně praktické. Prostor koupelny je tak neohraničený. Bezbariérová sprcha, která je doménou moderní koupelny, je funkční a pohodlná jak pro používání, tak pro udržování čistoty.

 

Walk-in sprchové kouty jsou trendem v moderních koupelnách

 

Podlahové vpusti místo tradiční sprchové vaničky

V moderních koupelnách a sprchových koutech, kde již obvykle není potřeba tradiční sprchová vanička, se instalují liniové, bodové nebo obloukové podlahové žlaby. Volba takového řešení zaručuje jednoduchý a estetický vzhled. Bezbariérové sprchy, které jsou vybaveny takovými odtokovými žlaby, umožňují vytvořit jednotné uspořádání koupelen bez jakýchkoliv bariér. Proto jejich obliba stále roste.

 

Bezbariérové moderní sprchové kouty

 

 

Sprchový kout by neměl být jen módní. Pamatujte, že jeho funkčnost je velmi důležitá. Výběr vhodného modelu musí odpovídat nejen stylu uspořádání, ale především potřebám všech členů domácnosti!

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Montážní pravidla pro sprchy bez sprchové vaničky


Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!


Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?


Zpět