Šedá podlaha v hlavní roli! Nuda nebo nepřeberné množství možností?

01.09.2020

Šedá a její odstíny jsou po mnoho let jednou z nejoblíbenějších barev v interiérovém designu. Není divu, neboť málo který z odstínů krásně ladí s většinou sytějších barev. Šedá barva proto bude dobře fungovat u těch prvků, které měníme nejméně často. Jaké materiály zvolit, abyste si po mnoho let užívali šedou podlahu?

Jak sladit barvy, aby byl interiér moderní a zároveň příjemný pro všechny?

 

Šedá podlaha – dlažba, dřevo nebo plovoucí podlaha?

Laminátové podlahy -Baumax.cz

Největší výhodou šedé podlahy je její univerzálnost. V klasických a skandinávských interiérech bude dlažba nebo laminátová plovoucí podlaha dobře vypadat. Dřevo s touto barvou nijak zvlášť nesouvisí, ale několik druhů dubu a jilmu má rozhodně krásný popelavý nebo stříbřitý odstín. Přírodní dřevo lze impregnovat šedým mořidlem.

V minimalistickém a moderním uspořádání použijeme dlažbu, tento způsob dokončování interiéru je nejekonomičtější a poskytuje mnoho možností uspořádání. Keramická dlažba se vyrábí v široké škále šedé a má velmi zajímavé vzory: od imitace kamene až po dlažbu imitace dřeva. V otevřených prostorech oceníte krásu a atraktivní vzhled velkoformátových dlaždic. V tuto chvíli si v Baumaxu můžete vybrat z více než 70 vzorů v několika odstínech šedé.

Šedou dlažbu nemusíte vybrat pouze k modernímu stylu ale vyberete si ke stylu vintage i ke klasickému stylu. V sekci inspirace jsme pro vás připravili mnoho návrhů ze kterých si každý vybere.

 

Jakými barvami doplnit místnost se šedou podlahou?

Dlažby a obklady - Baumax.cz

Šedá barva je neutrální barvou což nám dovolí doplnit jí mnoha barvami. Než vybereme ten správný odstín pro stěny, zvažte, jaký efekt očekáváme. Výběr bílé, béžové nebo šedé v jiném přechodu způsobí, že místnost bude tlumená a elegantní. Pokud zvolíme nábytek v podobném tónu a doplňky v pastelových odstínech, tento efekt prohloubíme.

Stříbrná a zlatá barva velmi dobře vypadají ve spojení se šedými a jinými klidnými odstíny. Oživuje stylizaci a doplnění aranžmá v podobě lamp, polštářů, záclon nebo dekorací na stůl v těchto barvách dává celku luxusní charakter – setkáváme se s tím ve stylu glamour.

Vinylové podlahy - Baumax.cz

Někteří dávají přednost teplejším a útulnějším interiérům, mohou vybrat kombinaci přírodního dřeva a výrazných barev: červené, žluté nebo modré.
Tapeta je skvělý způsob, jak přidat originální nádech a oživit místnost, vytapetování jedné stěny dodá celku celek a zabrání vizuálnímu zahlcení místnosti, zvláště když zvolíme silný květinový nebo geometrický vzor.

Pokud nejste fandy moderních stylů, nemáme rádi extravaganci a dáváme přednost osvědčeným kombinacím - šedá podlaha vypadá krásně s bílými stěnami. Neuděláme žádnou chybu, pokud do takového pokoje vybereme i bílý nábytek s dřevěnými doplňky a nebo celý v odstínech dřeva a následně pokoj doplníme sedačkou nebo pohovkou ve výrazné barvě – tmavě zelená nebo hořčicová jsou v tuto chvíli nejvíce populární.

Zpět