Šedá podlaha v hlavní roli! Nuda nebo nepřeberné množství možností?

04.03.2023

Šedá a její odstíny jsou po mnoho let jednou z nejoblíbenějších barev v interiérovém designu. Není divu, neboť málo který z odstínů krásně ladí s většinou sytějších barev. Šedá barva proto bude dobře fungovat u těch prvků, které měníme nejméně často. Jaké materiály zvolit, abyste si po mnoho let užívali šedou podlahu?

Jak sladit barvy, aby byl interiér moderní a zároveň příjemný pro všechny?

Stoly a židle- BauMax


V tomto článku:

1. Šedá podlaha – dlažba, dřevo nebo plovoucí podlaha?

2. Jakými barvami doplnit místnost se šedou podlahou?Šedá podlaha – dlažba, dřevo nebo plovoucí podlaha?

Největší výhodou šedé podlahy je její univerzálnost. V klasických a skandinávských interiérech bude dlažba nebo laminátová plovoucí podlaha dobře vypadat. Dřevo s touto barvou nijak zvlášť nesouvisí, ale několik druhů dubu a jilmu má rozhodně krásný popelavý nebo stříbřitý odstín. Přírodní dřevo lze impregnovat šedým mořidlem.

V minimalistickém a moderním uspořádání použijeme dlažbu, tento způsob dokončování interiéru je nejekonomičtější a poskytuje mnoho možností uspořádání. Keramická dlažba se vyrábí v široké škále šedé a má velmi zajímavé vzory: od imitace kamene až po dlažbu imitace dřeva. V otevřených prostorech oceníte krásu a atraktivní vzhled velkoformátových dlaždic. V tuto chvíli si v Baumaxu můžete vybrat z více než 70 vzorů v několika odstínech šedé.

Šedou dlažbu nemusíte vybrat pouze k modernímu stylu ale vyberete si ke stylu vintage i ke klasickému stylu. V sekci inspirace jsme pro vás připravili mnoho návrhů ze kterých si každý vybere.

Jakými barvami doplnit místnost se šedou podlahou?

Šedá barva je neutrální barvou což nám dovolí doplnit jí mnoha barvami. Než vybereme ten správný odstín pro stěny, zvažte, jaký efekt očekáváme. Výběr bílé, béžové nebo šedé v jiném přechodu způsobí, že místnost bude tlumená a elegantní. Pokud zvolíme nábytek v podobném tónu a doplňky v pastelových odstínech, tento efekt prohloubíme.

Stříbrná a zlatá barva velmi dobře vypadají ve spojení se šedými a jinými klidnými odstíny. Oživuje stylizaci a doplnění aranžmá v podobě lamp, polštářů, záclon nebo dekorací na stůl v těchto barvách dává celku luxusní charakter – setkáváme se s tím ve stylu glamour.

Vybavení koupelny- BauMax

 

Někteří dávají přednost teplejším a útulnějším interiérům, mohou vybrat kombinaci přírodního dřeva a výrazných barev: červené, žluté nebo modré.
Tapeta je skvělý způsob, jak přidat originální nádech a oživit místnost, vytapetování jedné stěny dodá celku celek a zabrání vizuálnímu zahlcení místnosti, zvláště když zvolíme silný květinový nebo geometrický vzor.

Pokud nejste fandy moderních stylů, nemáme rádi extravaganci a dáváme přednost osvědčeným kombinacím - šedá podlaha vypadá krásně s bílými stěnami. Neuděláme žádnou chybu, pokud do takového pokoje vybereme i bílý nábytek s dřevěnými doplňky a nebo celý v odstínech dřeva a následně pokoj doplníme sedačkou nebo pohovkou ve výrazné barvě – tmavě zelená nebo hořčicová jsou v tuto chvíli nejvíce populární.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Patchwork dlaždice - do jakých interiérů?


Jak pokládat dlažbu - pokyny krok za krokem


Jakou velikost spáry zvolit?


 

Zpět