Rozkládací nebo rohová sedačka – poradíme Vám co do malého obývacího pokoje

13.07.2020

Malý prostor obývacího pokoje vás nutí hledat promyšlené řešení uspořádání. Obývací pokoj se určitě neobejde bez pohodlného místa k odpočinku a dokonce i ke spánku, pokud budeme chtít někoho nechat přespat. Ideálním řešením v této situaci je rozkládací pohovka.

Před nákupem se ujistěte, že máte dostatek prostoru pro rozložení pohovky bez blokování průchodu. Pokud místa není dost, pak lepší volbou bude rozkládací gauč nebo pohovka bez funkce spaní.

Ve větších salónech si můžeme si dovolit větší výběr a více možností aranžmá. Velmi módní je nyní sestavení dvou dvoumístných sedaček proti sobě, oddělených konferenčním stolkem. Tímto způsobem získáme velmi příjemné místo, kde budeme moc trávit čas s rodinou a návštěvou.

Pohovky - BauMax

Rohová pohovka

 

Velmi oblíbené jsou také rozkládací rohové pohovky. Nejen, že jsou pohodlným místem k odpočinku v obývacím pokoji, vypadají stylově, ale navíc je možné je kdykoli proměnit v místo pro spaní. Při výběru rohové sedačky do obývacího pokoje je potřeba rozhodnout, jaký tvar nás zajímá. Na trhu lze nalézt modely ve tvaru písmena L a U.

Rohové sedací soupravy rozkládací s úložným prostorem bude lépe fungovat v malých bytech, kde záleží na tom, abychom ušetřili co nejvíce místa. Je to ideální řešení zejména ve studiových apartmánech, kde obývací prostor musí mít také místo na spaní. Proto volme rozkládací modely.

Rohové sedací soupravy rozkládací do U je vhodná do velkých místností. Před zakoupením je také nutné zkontrolovat její délku a šířku po rozložení. Tímto způsobem se vyhneme problémům, že rozložená pohovka, připravená na spaní zabírá příliš mnoho místa nebo dokonce blokuje průchod. V prostorných obývacích pokojích je třeba dávat pozor, aby je nezaplnit nepotřebným nábytkem.

Rohové sedací soupravy - BauMax
Jakou rozkládací sedačku vybrat?

 

Ačkoli na trhu existuje celá řada růžných sedaček, výběr konkrétního modelu může způsobit určité potíže. Proto, aby bylo vaše rozhodnutí snazší, stojí za to zkontrolovat, jakými funkci jsou moderní modely vybaveny.

Rovněž stojí za zvážení, jak často budeme sedačku rozkládat. Častější využívaní funkce spaní, vyžaduje obzvlášť promyšleny výběr s důrazem na vysokou kvalitu. 

Zpět