Ratanová zahradní křesla — přírodní krása je vždy v módě!

22.06.2022

Zahradní židle a křesla jsou součástí zahradního vybavení, poskytují pohodlné posezení a odpočinek a umožňují uspořádat venkovní oslavy. Židle a křesla poskytují komfort, kvůli čemu je trávení času na zahradě a terase mnohem příjemnější. Vyplatí se vybírat modely a vysokým opěrákem a skládací polohovací modely, jejichž polohu lze upravit podle libosti. Pak máte možnost zvolit několik nastavení opěradla, čímž získáte křeslo, které splní vaše očekávání. Vhodná zahradní křesla a židle vám poskytnou výjimečný komfort odpočinku, slunění či čtení venku. Přemýšlíte, zda se vyplatí vybrat na zahradu ratanové sezení? Budou pro vás zahradní křesla a židle z ratanu vhodné? Nebo spíše oceníte výhody produktů z umělého ratanu? V tomto článku vám představíme vlastnosti, výhody a nevýhody ratanového nábytku na zahradu! A seznámíme vás s nejpopulárnějšími trendy pro rok 2022.


V tomto článku:

1. Čím se vyznačuje ratanový zahradní nábytek?

2. Ratanové zahradní židle a křesla

3. Zahradní nábytek z ratanu - samostatně či v sestavě?

4. Ratanový zahradní nábytek – do jakých uspořádání se hodí?

5. Jak pečovat o ratanový nábytek na zahradě?Čím se vyznačuje ratanový zahradní nábytek?

Nábytek z ratanu je vyroben z přírodního ratanu s výpletem, díky čemu působí luxusně a elegantně, ale také útulně, esteticky a jeho design je jedinečný. Palma používaná na výrobu ratanového nábytku se vyznačuje vysokou pevností a odolností. Materiál je pevný a pružný, a také odolný vůči mechanickému poškození. Po jeho nahřátí párou během výrobního procesu, jej lze libovolně tvarovat. Až vyschne, tvar se zafixuje. Ratanový nábytek patří mezi produkty, které nejen dobře vypadají, je lehký, odolný a trvanlivý, ale také velmi pohodlný na používání a má dlouhou životnost. Kvůli své všestrannosti bude ladit prakticky do každého venkovního aranžmá. Velmi důležitá je také možnost libovolného barvení, a to i u hotových výrobků. Díky tomu je jejich použití velmi univerzální a praktické. Nevíte jakou barvu produktů zvolit? Můžete si vybrat přírodní odstín, který bude ladit s uspořádáním každé terasy, domu či balkónu. Ovšem nabízejí se také produkty v jiných barvách, například bílé, která je stejně velmi populární.

Zahradní ratanová křesla a židle či jiné nábytkové prvky mají bohužel kromě mnoha výhod i nevýhody. Navzdory tomu, že materiál je pevný, stejně jako dřevo vykazuje malou odolnost vůči vlhkosti a povětrnostním vlivům. Křeslo či židle na terasu a balkón, vyrobené z přírodního ratanu, časem vyblednou na slunci a vlivem nízkých teplot může dojit k prasknutí výpletu. To však není až tak velký problém, navíc tomu se dá snadno předejít, pokud víte, jak takové zahradní židle, křesla či celé sestavy renovovat a jak je chránit před nepříznivým vlivem povětrnostních podmínek.

Nelze opominout, že alternativou k přírodnímu ratanu je materiál, jakým je umělý ratan. V kategorii produktů z umělého ratanu najdete zahradní vybavení a další doplňky, které ozdobí váš venkovní prostor.

Ratanové zahradní židle a křesla

Do prostoru, jakými jsou zahrada či terasa, se často pořizuje posezení z ratanu, v podobě celých sestav zahradního nábytku. Ratanové křeslo, ať už se jedná o houpací křeslo či křeslo vybavené přídavnou ratanovou podnožkou, se často používá jak v soukromých domech, tak v moderních restauracích, uspořádaných v uměleckém stylu. Pohodlí při používání zvyšují vhodně zvolené, solidní sedáky a opěradla. Lavičky, květináče, košíky, lucerny, truhlíky a dokonce i stále oblíbenější ratanové zahradní pohovky mohou být skvělým doplňkem pro zahradní židle a křesla. Ratanová závěsná křesla se těší rovněž velkou oblibou mezi uživateli.

Zahradní křesla z ratanu dostupná v nabídce obchodů mají nižší hmotnost než například kovové a dřevěné modely, takže se snadno přemisťují, a tak můžete často měnit dekor a uspořádání zahrady. Takové ratanové židle a křesla doplněné o měkké polštáře budou ideálním místem pro každodenní odpočinek a relaxaci. Pamatujte, že stojí za to věnovat pozornost tomu, aby polštáře určené na zahradu či terasu byly odolné vůči skvrnám a vlhkosti. Je také vhodné, aby materiál podsedáků na ratanová křesla byl odolný vůči deformaci. Ratanové nábytkové prvky na terasu a zahradu je dobré kupovat v sestavách. Takové sestavy zahradního nábytku jsou nejen praktické, ale také usnadňují vytvoření jednotného a estetického aranžmá. Barva jakou zvolíte, je spíše individuální záležitostí, ale nejlépe ji vybírat podle zbylých prvků vybavení.

Zahradní nábytek z ratanu - samostatně či v sestavě?

Na trhu jsou k dostání jednotlivé kusy nábytku, jako zahradní křesla, židle, závěsná a houpací křesla, ale i celé nábytkové sestavy. Velká sestava ratanového nábytku sestávající ze stolu a pár židlí zaručí kompletní vybavení zahradního prostoru. Díky tomu můžete uspořádat grilování či zahradní party a užívat si pobytu na čerstvém vzduchu a krásného počasí společně s rodinou a přáteli. Nehrozí vám pak nesoulad mezi jednotlivými kusy vybavení, což ocení nejen vaše rodina ale i hosté. Pokud si chcete pořídit sestavu a máte málo místa na balkóně či terase, můžete si zakoupit jednotlivé kusy produktů. Ratanové zahradní křeslo s vysokou opěrkou spolu s konferenčním stolkem bude ideálním místem pro odpočinek a pití kávy. Pokud potřebujete více místa k posezení, můžete si snadno vybrat mnohem prostornější technoratanový zahradní nábytek. Jedním z nich může být rohová sedací souprava z umělého ratanu, na kterou si pohodlně usedne více osob současně. Zdali zvolíte jednotlivé kusy nábytku z umělého ratanu nebo celé sestavy, záleží jen na vašich preferencích a prostoru, jaký můžete pro tento účel použít.

Ratanový zahradní nábytek – do jakých uspořádání se hodí?

Ratanový nábytek není určen pouze pro klasické aranžmá, jak je nejčastěji k vidění. Inspirace prezentované v katalozích bytového designu a na stránkách s módními interiéry ukazují, že velmi moderní ratanový zahradní nábytek lze použít v různých prostorech a v případě různých stylů aranžmá. Materiál jakým je ratan, stejně jako i umělý ratan je totiž nadčasový. Bez něj si aranžmá zahrad nelze ani představit. Při porovnání současných produktů s těmi dřívějšími zjistíte, že takové ratanové sestavy a jejich jednotlivé prvky nevycházejí z módy. V současnosti nejmodernější a nejprodávanější je kombinace přírodního ratanu, kovu a skla. Díky tomu má velmi zajímavý charakter a hodí se do každého interiéru. Výrobci nábytku se snaží hledat stále nová řešení a sledovat nejnovější trendy, aby naplnili očekávání a potřeby zákazníků. Pokud se vám nelíbí materiál, jakým je přírodní ratan, jeho cena je pro vás příliš vysoká nebo jednoduše vyžadujete snadnou údržbu, zvolte alternativu - umělý ratan.

Jak pečovat o ratanový nábytek na zahradě?

Aby si produkty, jako je ratanový nábytek, uchovaly co nejdéle svou kvalitu a vynikající vzhled, je třeba o ně správně pečovat a čistit. U lakovaného ratanového terasového nábytku může být nutné jej časem obrousit a impregnovat, protože jinak změní barvu. Ratanový nábytek čištěný na mokro, je pak nutné ponechat ve vhodných podmínkách až do úplného vyschnutí. Na mytí a vytírání zahradního ratanového nábytku je nejlepší použít vodu s citronem. Jako další domácí metodu pro zachování delší životnosti se doporučuje přidat do čisticího roztoku trochu peroxidu vodíku. Takovou směs je vhodné použít k čištění terasového a zahradního nábytku z ratanu, pomocí měkkého bavlněného anebo flanelového hadříku. Pokud povrch vašeho ratanového terasového nábytku či ratanového zahradního nábytku po pár letech zmatní, můžete jej snadno obnovit pomocí vosku na nábytek nebo použitím profesionálních prostředků na čištění ratanu. Jejích použití vám zaručí dokonalý vzhled a odolnost. Umělý ratan je v tomhle ohledu mnohem jednodušší na údržbu, pro čištění stačí voda s čisticím prostředkem.

Podívejte se, jaké prvky v kategorii zahradní židle a zahradní nábytek- ratan a umělý ratan jsme pro vás připravili podle nejnovějších trendů v roce 2022. V našem internetovém obchodě naleznete nejpopulárnější trendy na rok 2022, nejprodávanější modely a značky zboží. Přírodní ratan je o něco dražší než uměly ratan, ale i tak ceny zboží nabízeného v našem obchodě jsou nižší než u konkurence. Značky zboží, které nabízíme jsou zárukou kvality.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak vyrobit zahradní nábytek?


Ratan na balkón - montáž a výhody takového řešení


Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme


 

Zpět