Obývací pokoj s cihlou na zdi

07.01.2022

Červená cihla je nadčasový a velmi univerzální materiál pro povrchovou úpravu stěn v místnosti, kromě toho vypadá velmi atraktivně. Pokládka pravých cihel může být spojena s jistými problémy, proto se stále častěji používají dekorativní dlaždice imitace cihly  - díky tomu můžete dosáhnout tohoto výrazného atraktivního akcentu mnohem nižšími náklady a prací. Cihla dodává interiéru dojem strohosti, ale zároveň útulnosti, a pro svou odolnost se často umisťuje tam, kde je potřeba pevná a odolná povrchová úprava. Materiál je totiž, pokud je správně položen, velmi odolný. A je možné jej použít v jakékoliv místnosti. 

 

Nábytek- Baumax.cz

 


V tomto článku:

1. Co je to dekorativní cihla?

2. Kde budou červené cihly na zdi vypadat nejlíp?

3. Pro jaké aranžmá bude bílá dekorativní cihla nejlepší?

4. Jaké další cihlové zdi můžete vytvořit?

5. Jaké je nejlepší místo pro cihlovou zeď v obývacím pokojí?

6. Jaké materiály ladí k cihlové dekorační zdi v interiéru ?

7. Kde jinde se osvědčí cihly v interiéru zdi jako dekorativní obklady? 

Co je to dekorativní cihla?

Dekorativní cihly na zeď jsou specifické dlaždice napodobující vzor, ​​barvu, a dokonce i texturu skutečné cihly. Na pozadí cihlových zdí je snadné uspořádat aranžmá s pomocí nábytku v tlumených barvách. V interiérech se používají červené cihly, bílé cihly nebo pískové cihly, ale nic nebrání tomu, aby měl výrobek jiné jedinečné barvy. Cihla v obývacím pokoji je častým aranžérským motivem, dekorativní obklady sten imitace cihly se používají rovněž v kuchyni, koupelnách, a dokonce i v ložnici. Tyto odolné keramické obklady se také pokládají nejen v moderních interiérech, ale také na fasádách domů a bytů. V aranžmá se dají využít různě – zajímavé nápady a inspirace jsou k dispozici jak na našich webových stránkách, tak na internetu.

 

Obklady- Baumax.cz


Kde budou červené cihly na zdi vypadat nejlíp?

Červené cihlové zdi v obývacím pokoji jsou nepomíjejícím trendem v interiérovém designu. Červená cihlová zeď v interiéru může vypadat jako zcela nová cihlová zeď nebo napodobovat cihlovou zeď ve starých industriálních budovách. Dekorativní obklady imitují nejen barvu a vzor, ​​ale také texturu, porézní povrch a prohlubně spárovací malty. Díky tomu působí, jako by byly na stěně umístěny přírodní materiály. Červená barva cihly výrazně oživuje interiér, proto se vyplatí používat tuto povrchovou úpravu do obývacího pokoje s mírou. Pokud se rozhodnete pro takový dekorativní prvek na pozadí, je lepší zvolit nábytek do obývacího pokoje v tlumenějších barvách.


Pro jaké aranžmá bude bílá dekorativní cihla nejlepší?

Bílá cihla doprovodí červenou cihlu, která si získala oblibu především v moderních interiérech a menších místnostech. Barevný akcent, není tak výrazný, jako červená cihla, ale přesto si zachovává atraktivní vzhled a cihlový vzor. V případě bílé cihly na stěně je také snazší o větší rozmanitost - lze ji použít pro většinu stylů interiéru, moderních a klasických. Retro styl vypadá obzvlášť krásně a díky zdivu dokáže přenést členy domácnosti a hosty do industriálních interiérů a pohledů, které se běžně vyskytují ve starých činžovních domech. Pokud je  bílá cihla v obývacím pokoji příliš světlá, šedá dekorativní cihla se může zdát lepší volbou, jelikož je  o něco tlumenější. Odstíny šedé se snadno komponuje s nábytkem ale i ostatními prvky vybavení. 

 

Obklad- Baumax.cz


Jaké další cihlové zdi můžete vytvořit?

Pro uspořádání obývacího pokoje nejsou vhodné jen červené a bílé cihlové zdi. Jsme si toho dobře vědomi, a proto najdete v naších obchodech i další zajímavé produkty. Výrobky dostupné v naší nabídce tvoří také cihly v pískové barvě nebo v různých odstínech béžové. Různobarevná cihla je oblíbená u našich zákazníků - tyto produkty se skvěle hodí do moderních interiérů, kde dokážou oživit minimalistické aranžmá a dát mu zajímavé, výrazné pozadí.

Ačkoliv jeden cihlový prvek není příliš velký, dekorativní dlaždice se často prodávají jako velkoformátové. Velkoformátové dlaždice usnadňují uspořádání stěny, takže je snadnější ji připravit a upravit. Celé aranžmá bude na takovém pozadí také vypadat lépe a interiéru to výrazně prospěje. Cihla se prvotně, a především používá k obložení stěn, méně často se pokládá na strop nebo podlahu. Byt s cihlovým obložením imituje industriální budovy, díky čemuž takový interiér snadno získá dokonalý design pro loftový nebo retro styl.

 

Jaké je nejlepší místo pro cihlovou zeď v obývacím pokojí?

Použití cihel obkladů imitace cihel na zeď do interiéru a jiné místa lze provést mnoha způsoby. Aby jejich použití splnilo naše očekávaní, a to je přece nejdůležitější, vyplatí se právě zamyslet na jaká místa do interiéru je aranžovat. Oblíbená jsou řešení, kdy se cihla pokládá na část stěny, většinou na jednu vybranou stěnu. Cihlové zdi pak vytváří atraktivní pozadí pro zbytek aranžmá a zaměřuje zrak návštěvníků na to, co je přímo před ní. V obývacím pokoji je dobré na cihlovou zeď umístit hlavní kus nábytku, či stůl se židlemi. Do kompozice s cihlovou zdí může být použit samozřejmě jakýkoliv nábytek nebo prvek vybavení. V takovém případě je potřeba jen dbát na to, aby všechno spolu dobře ladilo.

Cihla v interiéru obývacího pokoje může být také použita jako zajímavý dekorativní akcent zdi a jiných míst. To je velmi populární a oblíbené řešení použití cihel v obýváku. Tento materiál vypadá skvěle jako pozadí pro aranžmá. Cihlová zeď se nejčastěji používá jako pozadí pro biokrby nebo krby, případně se s jejich pomocí vytvářejí atraktivní dekorativní pruhy na příslušných místech v interiéru. Tento materiál použitý na stěně v obývacím pokoji umožňuje zdůraznit zajímavé prvky. V závislosti na preferencích můžete na ní například exponovat černobílou grafiku nebo fotografie.

 

Pohovky- Baumax.cz

 

Jaké materiály ladí k cihlové dekorační zdi v interiéru ?

Cihlová zeď vytváří jedinečný charakter interiéru. Samotný povrch stěny získává neobvyklý vzhled a zajímavou texturu. Používá se v novostavbách, když chcete odkázat na tradiční vzhled průmyslových budov. S cihlovou zdí dokonale ladí ostatní přírodní materiály. Může být  k ní použito dřevo, které zútulní aranžmá. Do obývacího pokoje je vhodné použít rovněž materiály, jako je sklo a kov. Jak se můžete sami přesvědčit v inspiracích na našich stránkách, oba tyto prvky jsou rovněž častými doplňky cihly v moderních interiérech. Je nutné je jen správně aranžovat. To může být zajímavý úkol pro každého, kdo se aspoň částečně zajímá o bytový design. Pamatujte, že je lepší vzdát se vybavení v zářivých barvách a umělých materiálů. Cihla je dobrým řešením, ale její skutečný charakter lze zdůraznit pouze vhodným návrhem interiéru.

Interiér v loftovém stylu a cihlová zeď je perfektní kombinací. K tomu nezapomeňte přidat prvky ze dřeva a kovu - stoly, okna, židle a regály. Stěna k nim vytvoří atraktivní pozadí, a může mít odstíny šedé či červené. Stěna by se měla vyznačovat uměleckým dojmem a neuspořádaností - cihly mohou být mírně rozbité a nerovnoměrně umístěné. Podobně cihlové zdi budou ideální v místnosti v boho stylu. V industriálním stylu jej kombinujte se surovým betonem, celek by měl být velmi minimalistický. V boho stylu je dobré kombinovat cihlovou zeď s pastelovými odstíny omítky. Nábytek z přírodního materiálu zde bude vhodnou volbou. Byty v tomto stylu jsou velmi atraktivní a obývací pokoj útulný. Jednoduché úpravy pomohou s aranžmá - kombinací vhodných materiálů se obývací pokoj stane nevšedním místem pro každého člena domácnosti a návštěvy.


Kde jinde se osvědčí cihly v interiéru zdi jako dekorativní obklady?

Dekorativní cihla v interiéru bude vypadat dobře nejen v interiéru obývacího pokoje. Obývací pokoj je samozřejmě skvělým místem pro obložení dekorativními obklady, ale cihlová zeď může být skvělou volbou rovněž do kuchyně, koupelny nebo předsíně. Je to dobrá volba, umístit jej poblíž sporáku. Díky použití tohoto materiálu nad kuchyňskou linkou ochráníte povrch stěny proti nečistotám. Ovšem chcete-li  si  ušetřit práci s úklidem, je třeba použít materiály, které  mají méně drsný  povrch dlaždice. Jinak se bude obtížně čistit. Cihlová zeď v kuchyni bude vypadat obzvlášť atraktivně v kuchyních zařízených ve stylu rustikálním nebo selském, stejně jako v stylu podkroví a dalších. Ke skandinávskému stylu takové obložení se hodí také. Skandinávský styl vyžaduje ovšem světle barvy, proto v tomto případě cihla v interiéru musí být ve světlé béžové nebo bíle barvě. 

Použití cihel není vyhrazeno pouze pro interiér. Dekorativní cihly můžete použít také  na fasády budov. Zvláštní pozornost však věnujte oblasti použití. V případě, že se rozhodnete s nimi obložit celou stěnu, výsledek může být příliš potlačující – cihly jsou poměrně malé prvky, a proto se v následujících aranžmá hodí nimi označit jen zajímavé detaily, místo abychom nimi pokrývali celé velké plochy. Takové uspořádaní je mnohem vizuálně atraktivnější. 

 


 

NECHTE SE  INSPIROVAT!

 

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/podlahove-panely-pro-podlahove-vytapeni-co-byste-o-nich-meli-vedet,647.html

Podlahové panely pro podlahové vytápění – co byste o nich měli vědět

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/jak-vymalovat-obyvaci-pokoj,584.html

Jak vymalovat obývací pokoj?

https://www.baumax.cz/rady-profesionalu/lze-pokladat-vinylove-panely-na-keramicke-obklady,677.html

Lze pokládat vinylové panely na keramické obklady?

 

Zpět