Návrh zahradní lavice

04.07.2021

Zahradní nábytek- Baumax.cz
Souprava zahradního nábytku nemusí být vždy nudná a předvídatelná. Mnoho kusů nábytku dostupných v hobby marketech jsou si podobné a jediné zřetelné rozdíly, které mezi nimi můžeme zaznamenat, jsou barvy. Proto bychom vás rádi inspirovali k sestavení vlastní lavice! Pokud chcete zjistit, jak rychle a s nápadem vyrobit zahradní lavičku, přečtete si náš DIY návod. V článku vysvětlíme, jaké nástroje a dřevěné prvky potřebujete a jak jednoduchým způsobem změnit uspořádání zahrady.


V tomto článku:

1. Nezbytné nářadí
2. Jak si vyrobit lavičku
3. Zdobení sedáku
4. Zahradní nábytek

 Zahradní nábytek- Baumax.cz


Zahradní lavice – potřebné nářadí


K výrobě zahradní lavice potřebujete základní montážní nářadí a několik dřevěných prvků. Dobrým nápadem bude použít palety nebo starou lavici, která stála nepoužívaná a zapomenutá ve vaší zahradě. Je také dobré připravit předběžné návrhy, jeden pro rovnou lavici a druhý pro lavici s opěradlem a přemýšlet o tom, která z nich bude pro vaši zahradu lepší a užitečnější. Detaily, jako jsou barva nebo frézování, nechte na konec. Zahajte práci shromážděním nářadí nezbytném pro montáž lavice. K výrobě dřevěné zahradní lavice potřebujete: dřevěné palety nebo starou lavici, kladivo a hřebíky. Ruční pilu na řezání dřeva. Ruční brusku nebo hrubozrnný brusný papír a jemnozrnný brusný papír. Barva pro natření sestavené lavice. Impregnace dřeva.
Před zahájením práce je také dobré si rozmyslet, kde budete montovat zahradní lavičky. Je vhodné pracovat venku, pokud to povětrnostní podmínky dovolí, protože látky jako barvy nebo impregnace na vzduchu rychleji zasychají a tvrdnou. Kromě toho sníží pravděpodobnost otravy v případě kdybyste, natírali dřevěné prvky v nevětraných místnostech. Takto připraveni na práci, můžete zahájit montáž!


Jak si samému vyrobit zahradní lavičku


Pokud se rozhodnete postavit lavičku bez opěradla, potřebujete pouze 3 široké desky pro lavičku a čtyři silné desky pro nohy. Nejdůležitější v tomto případě je, aby nohy vaší lavice byly stejně vysoké. Proto stojí za to změřit dřevěnou paletu, rozdělit ji na části a pilou odříznout nohy na stejnou délku. Dalším krokem je vyrovnání desek, které budou použity jako sedák lavice. Desky je potřeba obrousit ruční bruskou nebo brusným papírem, nejdříve tím hrubozrnným, a na konec jemnozrnným. Taková příprava dřevěných desek umožňuje sestavení jednotlivých prvků a upevnění nohou k sedáku pomocí hřebíků. Aby byly vaše zahradní lavičky stabilní a odolné vůči vysoké zátěži, můžete na každou nohu přibít další čtyři hřebíky a pomocí další dřevěné desky spojit nohy rovnoběžně se sedadlem.
Váš zahradní nábytek může mít také opěradlo – jedná se o rozšířenou verzi montáže, ale určitě si s ní poradíte. Chcete-li vytvořit opěradlo k sedáku, připravte si další desky. Měly by mít stejnou délku jako lavice. Desky pro opěradlo je potřeba nejdříve spojit hřebíky, přičemž každou desku, která tvoří opěru zad, a teprve v dalším kroku je připevnit kolmo k lavičce. Dokonalým vzorem mohou zde být dřevěné zahradní židle – na jejich přikladu uvidíte místa spojení a způsob upevnění opěradla. Určitě to usnadní montáž vaší lavice. Když už sestavíte zahradní lavici, můžete přejít k té nejpříjemnější části – malování! Malovaní dřeva je velmi jednoduché a hravé. Zahradní lavice by měly být ošetřeny vrstvou barvy, můžete si vybrat jednu barvu pro celou lavici nebo několik barev a natřít každou desku jinou barvou. V této fázi můžete použít svou fantazii a sladit design s dalším zahradním nábytkem, jako jsou zahradní slunečníky a zahradní lehátka. Při malování nezapomeňte namísto dvou silných vrstev nanést několik tenkých vrstev barvy, aby nevznikly nevzhledné skvrny. Po nanesení barvy je dobré počkat několik dní, než barva zcela zaschne. Pokud jste si jisti, že barva je už zcela tuhá a zaschlá, můžete použít impregnaci dřeva. Impregnace chrání váš zahradní nábytek před vnějšími povětrnostními podmínkami, jako je déšť, sníh a UV záření, a také i před nebezpečnými škůdci, plísněmi a houbami.

 

Zahradní nábytek- Baumax.cz


Zdobení sedáku
Aby vaše lavička byla jedinečná a originální a její vzhled vám záviděli i sousedi, můžete použít zajímavé techniky výzdoby tím, že na lavičce vytvoříte různé vzory: tečky, čtverce, kostky nebo pruhy. Kromě toho můžete použít techniku ​​drážkování, pokud je zvolené dřevo dostatečně měkké. K tomu použijte dláto. Můžete se nechat inspirovat návrhy z internetu a vytvořit podobný vzor, nebo použít fantazii a vytesat do sedáku zajímavé, abstraktní vzory. Zahrada vybavená takovým originálním nábytkem bude mimořádně stylová a inovativní a zahradní nábytek určitě získá uznání v očích vašich hostů.


Zahradní nábytek
Na základě našeho návodu na montáž zahradní lavice můžete si vyrobit další zahradní nábytek sami. Pokud máte nářadí, které jsme zmínili, a podaří se vám shromáždit více europalet, můžete snadno zvládnout montáž dalšího zahradního nábytku, jako jsou: zahradní stoly, židle, podnožky nebo dokonce dětský zahradní nábytek. Můžete si vytvořit své vlastní zahradní soupravy nábytku, které bude používat celá rodina a vaši přátelé. Nezapomeňte také, že někdy stačí jen obnovit zapomenuté, odložené kusy nábytku. Renovace dřeva spočívá pouze v obroušení a natření barvami a impregnačními prostředky. Místo toho, abyste se zbavili starého nábytku, můžete mu dát druhý život!
Doufáme, že vás tento článek přesvědčil, že výroba zahradního nábytku vlastními silami je velmi jednoduchá, a že úspěch projektu spočívá pouze v dobré vůli, volném čase a vašem odhodlání. Přejeme vám plodotvornou práci a úžasné výsledky!

Zahradní nábytek- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

Small House, Water'S Edge, Green, Nature, Lake, Based Sauna, Relaxation, Sweating Bath pink inflatable flamingo and green inflatable ring Armchair, Garden, Beautiful, Grass, Gift, Home
Zahradní domky Sauny Bazény Zahradní nábytek
Zpět