Montáž sprchového koutu na dlažbu

13.05.2021

 

Montáž sprchového koutu bez sprchové vaničky přímo na dlažbu je často voleným řešením v moderních a minimalistických koupelnách. Sprchový kout typu walk-in se stal v posledních letech absolutním hitem a nahradil klasické sprchové kouty se sprchovou vaničkou. Je montáž takového sprchového koutu na dlažbu dobrou a praktickou volbou? Jak odborně instalovat sprchový kout nebo sprchovou zástěnu typu walk-in? Zde jsou naše osvědčené tipy.

Sprchové kouty- Baumax.cz

Sprchy a sprchové zástěny walk-in

 

V minimalistických moderních koupelnách vládnou sprchy typu walk-in. Jsou velmi módní a efektivní, a proto se stále častěji objevují v interiérech místo klasických, těžkých sprchových koutů.

Zaslouží si sprchový kout walk-in osazený přímo na dlažbu tolik pozornosti? Je klasický sprchový kout se sprchovou vaničkou opravdu minulostí? Podle našeho názoru má stejně jako každé řešení výhody a nevýhody. Zdali bude v dané koupelně fungovat, záleží na individuálních potřebách a preferencích jejího majitele.

Co je to walk-in?

Sprchový kout typu walk-in není nic jiného než otevřená kabina, která se skládá z jednoduché, hladké skleněné tabule. Velmi minimalistický, moderní, ladí s mnoha styly a aranžmá interiéru. K výrobě tohoto typu kabiny se obvykle používá průhledné sklo, ale existují i ​​modely s matným saténovým sklem.

Obklady do koupelny- Baumax.cz

Jak namontovat sprchový kout bez sprchové vaničky?

Montáž sprchového koutu je obvykle poslední fází rekonstrukčních prací v koupelně. Nejprve pokládáme keramické dlaždice, gres, obklady a dlažby, natřeme zbývající povrch, provedeme lineární nebo bodový odtok a až poté instalujeme sprchový kout. Může být umístěn uprostřed koupelny nebo mezi dvěma stěnami. Instalace je jednoduchá a rychlá, spočívá k připevnění skleněných tabulí na zeď pomocí speciálního profilu. Tabule jsou umístěny přímo na podlahové dlaždice, na rozdíl od kabiny s vaničkou. K dokončení se používá těsnění.

Stojí za zmínku, že sprchový kout walk-in funguje úplně jinak než klasické sprchové kouty se sprchovou vaničkou. Jako sprchová vanička zde slouží správně profilovaná podlaha se speciálním lineárním odtokem. Ve fázi plánování koupelny se proto ujistěte, že je podlaha správně vyrovnaná. Mírný sklon je nutný, aby voda stékala do odpadu, a ne přetékala z místnosti.

Pokud má sprcha walk-in správné rozměry a podlaha je příslušně vyrovnaná, nehrozí nebezpečí rozlití nebo stříkaní vody na podlahu. Přinejmenším méně než při používání vany nebo tradičního sprchového koutu. Pokud máte obavy z cákání vody na podlahu, můžete se rozhodnout pro kabinu walk-in s pohyblivou stěnou, která bude účinně zadržovat vodu.

Za zmínku stojí také fakt, že údržba sprchového koutu typu walk-in je mnohem snadnější než tradiční sprchy se sprchovou vaničkou. Jen si představte - žádná zákoutí, které je nutné čistit zubním kartáčkem, jen jednoduchá, hladká skleněná tabule. Zní to skvěle, že? Koneckonců, všichni chceme mít čistou koupelnu, bez dlouhých hodin strávených jejím úklidem.

Sprchové kouty- Baumax.cz

Instalace sprchového koutu a sprchové vaničky

Pokud se však z různých důvodů rozhodnete pro instalaci sprchové vaničky, před zahájením prací připravte základnu a řádně zajistěte její hydroizolaci. Pamatujte, že toto je místo, které je obzvláště vystaveno vlhkosti. Proto stojí za to zajistit, aby dlaždice umístěné na tomto místě byly voděodolné.

Před zahájením montáže kabiny pečlivě zkontrolujte, zda jednotlivé prvky do sebe zapadají. Poté označte místo odtoku, kam později připojíte sifon. Připevněte nohy ke sprchové vaničce a dobře je vyrovnejte, na desku / boční panel přišroubujte úchytky.

Připojte sifon a napojte jej k odpadnímu potrubí. Možná je budete muset mírně oříznout. Nyní můžete bezpečně nainstalovat sprchovou vaničku. Utěsněte vaničku připevněnou ke zdi silikonem a počkejte, až uschne. Horní část sifonu vysuňte přes vypouštěcí otvor. Zkontrolujte, zda je sifon správně utěsněný pouštěním vody. Nakonec přilepte nohy vaničky k podlaze a namontujte boční panel nebo zástěnu.

Sprchové kouty- Baumax.cz

Sprchový kout bez sprchové vaničky - na co brát ohled, než se pro něj rozhodnete?

Než se rozhodnete pro montáž sprchového koutu bez sprchové vaničky přímo na dlažbu, zkontrolujte, zda vaše koupelna splňuje všechny potřebné technické parametry. Sprchový kout bez vaničky totiž nelze instalovat všude. I když velikost místnosti není problémem, protože na trhu existují modely různých velikostí, problémem může být samotné rozložení podlahy. Jde tady o svah směrem k odtoku. Sklo namontované na sprchové vaničce nevyžaduje sklon, bohužel u kabin bez sprchové vaničky je sklon nutný. Může se tedy ukázat, že instalace sprchových stěn bude vyžadovat předchozí úpravu podkladu. Sprchy instalované na podlaze jsou dobrým řešením v případě kompletní rekonstrukce nebo zařizování nového domu, kde je vše možné provést od začátku. Úpravy tohoto typu ve stávajícím interiéru se mohou ukázat jako nemožné.

 

Výhody montáže sprchového koutu přímo na podlahu

Sprchové kabiny bez sprchové vaničky mají mnoho výhod. Jsou dokonalým řešením v malých minimalistických koupelnách. Nezaberou tolik místa jako v případě sprchového koutu s vaničkou. Pomocí skla můžete zařídit téměř každý kout koupelny. Široká nabídka velikostí a tvarů poskytuje skvělé možnosti uspořádání. Můžete si vybrat čtvercovou, trojúhelníkovou nebo obdélníkovou sprchu a přizpůsobit ji svým potřebám. Pokud navíc zvolíte posuvný vchod, budete moci z malého prostoru vytěžit maximum. Kabina bez sprchové vaničky v malé koupelně navíc nepřitlačí interiér. Stane se téměř neviditelná, což opticky zvětší interiér malých koupelen.

K instalaci sprchového koutu můžete použít existující výklenek nebo zeď. Pamatujte, že výklenek by měl byt dostatečně velký a poskytnout správné množství světla. Pokud ve výklenku není žádné okno, nainstalujte vhodný zdroj světla. Skleněné tvárnice- luxfery vám s tímto řešením mohou pomoci. - Skleněné tvárnice, které propouštějí světlo a krásně zesvětlují interiér, jsou stále módnějším designovým a konstrukčním prvkem.

Výhodou sprchové zástěny přímo na dlažbu je její jemný vzhled a elegance. Sprchu bez sprchové vaničky odděluje od zbytku místnosti pouze sklo, které je téměř nedílnou součástí celého aranžmá. To vytváří opravdu jedinečný efekt uspořádání. Toto řešení je také velmi praktické a funkční, když koupelnu používají děti nebo zdravotně postižené osoby.

Pokud hledáte perfektní sprchový kout, určitě navštivte obchod BauMax. Máme široký výběr sprchových koutů, sprchových vaniček, baterií, stejně jako obkladů, spárovacích hmot a lepidel, a také i příslušenství pro montáž sprch a sifonů. S námi vytvoříte dokonalý designový interiér, který vás bude těšit po celá léta

Zpět