Módní podlaha do obývacího pokoje

18.06.2022

Podlaha plní mnoho různých funkcí – zvláště v posledních letech, kdy se byty stávají také prostorem pro práci, studium a dokonce i místem obchodních jednání! Zajímavé je, že v roce 2020 Češi provedli až o 30 % více rekonstrukcí než v předchozích letech. Když doma trávíme tolik času, o to více nám záleží, aby byl interiér obývacího pokoje, jídelny či ložnice útulný a pohodlný a jeho zpracování solidní. Podívejte se na podlahové trendy na rok 2022!


V tomto článku:

1. Harmonie v celém domě

2. Podlahové trendy - barvy a vzory

3. Módní pokládka podlahy

4. V lesku nebo matu

5. Nejen dřevo

6. Jaká podlaha v obývacím pokoji – vlastnostiHarmonie v celém domě

Spojení rodinného, ​​pracovního a školního života může být náročné pro všechny členy domácnosti. Proto je tak důležité, aby ve vašem domě vládla harmonie a klid i z hlediska vnitřní úpravy. Tato potřeba se promítla do nového trendu – jednotné podlahy v celém domě! Prostory se nejen opticky zklidňují, ale také opticky zvětšují a otevírají.

Donedávna vládly v bytech obvykle tři druhy podlah. Dlažba do kuchyně, koupelny, předsíně a vstupní haly. Na druhé straně laminátové podlahové panely nebo dřevěné podlahové panely - do obývacího pokoje, ložnice, pracovny atd. Nechyběly ani koberce a kobercové krytiny v ložnicích.

Dnes se od o takového uspořádání podlah, které rozdělovaly místnosti dle typu, ustupuje. Ideálním řešením jsou jednotné podlahy do obývacího pokoje, kuchyně a dalších interiérů. Vytvořené takovým způsobem aranžmá dodává místnosti eleganci a harmonii. Materiály vyráběné dnes se výrazně liší od těch, které bylo možné najít v obchodech před cca desítiletím. Zatímco dřevěná podlaha stále není optimálním řešením pro koupelnu a další vlhké místnosti, vinylové podlahy a laminátové podlahy s vysokou třídou ochrany – rozhodně ano! Vhodné výrobky lze použít i do obývacího pokoje nebo jiného interiéru s podlahovým vytápěním.

Módní podlahy se tedy mohou použít nejen do obývacího pokoje, ale i do celého bytu a vytvořit tak jedinečný elegantní prostor. Podlahu již nezakrýváme koberci ani metrážovým kobercem. Samozřejmě, že podlahu můžete ozdobit stylovým kobercem menších rozměrů, ale ten by měl být jen doplňkem, nikoliv konečnou úpravou celé podlahy do obývacího pokoje.

Podlahové trendy - barvy a vzory

Vzhled nejmódnějších podlahových panelů svými barvami a texturami odkazuje na přírodu. Vládne zde jednoduchost a individualismus. Ať už volíte dřevěné podlahy nebo extrémně praktické vinylové podlahy, vybírejte ty v přírodních barvách – šedé, bílé nebo béžové. Například světlý dub se bude skvěle hodit do každého interiéru – zvláště do aktuálně módních aranžmá, jako je skandinávský, rustikální nebo vintage styl.

Pokud se vám na podlaze nelíbí světlé odstíny, zvolte intenzivní zemité tóny či sytou červenou, jako je mahagon nebo oranžová, které oživí interiér. Moderní panely a desky v tmavých barvách dřeva naopak ladí do interiérů v loftovém, hi-tech stylu apod. Z nabízené palety můžete vybrat podlahu v tmavě hnědé nebo černé barvě. K takové podlaze se do obývacího pokoje hodí nábytek s kovovými a skleněnými prvky.

Módní pro podlahu jsou především ty vzory, kde je vidět struktura a charakter dřeva – odkazující na surové dřevo, u kterého je vrstva plná suků a nedokonalostí. Jedním z posledních trendů v podlahářství je kartáčování dřeva, tedy odstranění všech měkkých prvků - takto upravené je surové, tvrdé a nepravidelné. Tento typ zpracování podlahy vypadá nejlépe v obývacím pokoji ve vintage, rustikálním a industriálním stylu.

Módní pokládka podlahy

Další otázkou je velikost panelů a způsob jejich uspořádání. V současnosti v podlahových trendech dominují extrémy – pro moderní podlahu jsou současně módní jak velké panely, tak malé mozaiky. Jako nový trend se vrací také vzor rybí kosti - takto uspořádané dřevěné desky vypadají velmi elegantně a celá podlaha stylově. Můžete jej vybrat jak do obýváku tak ložnice či všech ostatních interiérů v bytě či domě. Dostupné ve světlých barvách a zajímavých texturách nepřipomínají nudné podlahy, které byly populární ve druhé polovině minulého století.

Zajímavým řešením je také podlaha z prken různých šířek. Při její pokládce je však nejlepším řešením využít pomoci profesionála, ale pouze takového, který má zkušenosti s pokládkou podlah nepravidelných tvarů. Jinak se snadno stane, že podlaha do vybraného interiéru nemusí splnit vaše očekávání. Podlahy ve vzoru rybí kosti snadno zapadnou do jakéhokoliv uspořádání interiéru.

V lesku nebo matu

Lesklá podlaha do interiéru s jednotnou texturou je rozhodně pasé. Pokud nejste vyloženě milovníkem lesklého provedení, vsaďte na mat! Taková podlaha se skvěle hodí do moderních obývacích pokojů, ložnic a dalších interiérů v bytě.

Pokud přesto dáváte přednost světlým dřevěným podlahám, zvolte módní panely se saténovým povrchem. Vypadají elegantně a zároveň nejsou tak nápadné, jak je to v případě lesklého dřeva. Bez ohledu na to, jaký typ provedení vyberete, pro každý typ podlahy jsou k dispozici kvalitní soklové lišty, dokončovací příslušenství a další produkty nutné k pokládce – svépomocí nebo s pomocí odborníka.  

Nejen dřevo

Dřevěné podlahy jsou nejčastěji volenou variantou. Materiál samozřejmě nemusí být vždy přírodní. Skvělá jsou i ekologická řešení – panely s přirozenou strukturou dřeva. Vyplatí se však vzít v úvahu i originálnější textury, například podlahy s betonovou nebo kamennou strukturou.

Podlaha do obývacího pokoje či jiné místnosti, kde trávíme každý den spoustu času, by měla mít příjemný na používání povrch a keramická dlažba kvůli své tvrdosti a studenému povrchu neúplně tyto podmínky splňuje. Alternativou k nim jsou již dříve zmíněné vinylové panely. Jejich struktura dokáže napodobit jakýkoliv materiál, jako je přírodní dřevo, beton, kámen, mramor a mnoho dalších. Důležité je, že pokud zvolíme odstíny šedé, podlaha vůbec nebude opticky vypadat studeně.

Světlý obývací nábytek vypadá skvěle na šedých podlahách, jako je například dub šedý – včetně stylového bílého nábytku. Zastánci odvážných řešení mohou sáhnout po intenzivnějších barvách. V kombinaci s grafitovými odstíny vytvoří moderní, pop-artový styl atp.

Zajímavým trendem je také lakovaná podlaha do obývacího pokoje - žlutá, červená, oranžová nebo v barvách módní lahvově zelené. Je to volba pro lidi, kteří oceňují originální prvky v interiérovém designu.

Jaká podlaha v obývacím pokoji – vlastnosti

Panely v intenzivně využívaných místnostech by se měly vyznačovat odolností a snadnou údržbou. Měly by být také odolné vůči vlhkosti a oděru. Pokud zvolíme módní, ale nadčasové vzory, budou nám dřevěná prkna nebo vinylové panely sloužit mnoho let.

Při výběru z mnoha produktů dostupných v obchodech věnujte pozornost značení, které udává výše uvedené vlastnosti podlah. Jedním z nejlepších řešení pro použití ve všech typech interiérů, včetně těch, kde je vysoká vlhkost, jsou vinylová prkna. Jsou vyrobeny z plně syntetického materiálu, jsou odolné proti vlhkosti a trvanlivé. Lze je s úspěchem instalovat i do interiéru, kde je instalováno podlahové vytápění. Navíc dokonale imitují různé druhy povrchů – desky, dlaždice, beton a dokonce i mramor.

Široký výběr podlahových panelů v našem obchodě umožňuje přizpůsobit produkt potřebám a preferencím každého majitele bytu. Ke zvolené podlaze vyberte ještě vhodné podlahové lišty a obývací pokoj, kde budou rádi trávit čas členové domácnosti a hosté, máte hotový  - elegantní, praktický a v souladu s nejnovějšími trendy!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak postaršit podlahová prkna?


Pokládání panelů symetrické nebo asymetrické


Světlé podlahové panely - do kterých interiérů se hodí? Světlé panely - nápady na uspořádání


 

Zpět