Světlé podlahové panely - do kterých interiérů se hodí? Světlé panely - nápady na uspořádání

11.12.2020

 

Barva podlahy má obrovský vliv na vzhled a celkový dojem z místnosti. Navzdory názoru, že světlé podlahové panely se snáze zašpiní, většina lidí volí světlejší modely, které nejen opticky zvětšují a zesvětlují interiér, ale jsou také bezpečnou volbou - protože ladí k většině nábytku a doplňkům v domácnosti. Světlejší barvy obvykle vládnou na podlaze v kuchyni a ložnici - ale budou také skvěle vypadat v obývacím pokoji nebo pokoji pro hosty. I když může být údržba světlé nebo bílé podlahy náročnější, jelikož je na ní vidět prach a nečistoty, je třeba uznat, že je velmi působivá.

Levné podlahy - Baumax.cz

Výběr nejzajímavějších modelů

 

Aby barva podlahy nebyla jen bílá nebo světlá - stojí za to hledat jedinečné modely, které dodají každému interiéru osobitý charakter. Díky této volbě, budou se zdát malé prostory opticky větší, celá místnost se projasní a v kombinaci s bílými stěnami dává celé místnosti nádech svěžesti. Kde najít podlahové panely, které vyniknou v interiéru? Nejlepší místo, kde hledat, je internet. Díky tomu můžete zkontrolovat, co obchod nabízí, porovnat nejdůležitější faktory a samozřejmě jejich ceny. Kromě toho si můžete prohlédnout příklady inspirací - podívejte se na ně - co když vás zaujme něco, co změní váš současný pohled na design interiéru. LVT vinylové podlahové panely? Nebo se Vám libí něco jiného?

Ačkoli jsou estetické vlastnosti velmi důležité - koneckonců, je dobré, když je místnost příjemná na pohled, stojí za to věnovat pozornost několika důležitým hodnotám, které určují kvalitu panelů - bez ohledu na to, zda jsou tmavé nebo světlé - dobrý panel má být především

odolný. Pamatujte tedy - zkontrolujte také vlastnosti podlahových panelů, které obchod nabízí.

Levné podlahy - Baumax.cz

Jak poznat dobrou kvalitu?

 

Hlavní otázkou je - které podlahové panely vybrat a od kterého výrobce. Nejpopulárnější volené panely a prkna vyrábí společnost Swiss Krono - značka, která nabízí produkty nejvyšší kvality. Pro jistotu je však nezbytné prozkoumat několik parametrů.

 

Podlahové panely - důležité parametry

 

 Každý dobrý obchod uvádí parametry podlahových panelů několika důležitými označeními. Ne, nejedná se pouze o popis, barvu a dostupnost a informaci o tom, zda jsou panely laminovány nebo ne. Jedná se o velmi důležité faktory, které by měly být uvedený v popisu, jelikož tyto faktory ovlivňují životnost podlahy. Nejdůležitější z nich jsou: třída oděru, která uvádí, jak odolné jsou podlahové panely vůči oděru. Třídu oděru však lze snadno rozpoznat - rozlišujeme pouze 5 z nich: nízké zatížení (AC1), střední zatížení (AC2), silné zatížení (AC3), velmi silné zatížení (AC4) a extrémní zatížení (AC5). AC5 je nejvyšší třída, která se obvykle používá ve veřejných prostorech, zatímco AC3 nebo AC4 se nejčastěji používají v domácnosti - AC5 se spíše zřídka volí pro podlahy do domácností, protože není nutné investovat do tohoto typu panelů v bytě nebo baráku, ve kterém obvykle bydlí několik lidí - stačí AC4; Koeficient tepelného odporu označený písmenem R je velmi důležitý - zvláště pokud plánujete instalovat podlahové vytápění, protože ukazuje, do jaké míry podlahové panely propouštějí teplo; třída zátěže, označená číselně (tentokrát jinak než AC4 nebo AC5), označující, do které místnosti jsou dané podlahové panely vhodné (první číslo: 2 pro obytné místnosti a 3 pro veřejné místnosti; druhé číslo: 1 pro místnost se silným provozem, 2 pro střední intenzitu provozu a 3 pro vysokou intenzitu); symbol V znamená, že podlahové panely byly vyrobeny technologií s frézou na hranách; od kterého výrobce - je také důležitá informace, kdo daný model vyrobil. Nabídka různých typů panelů je obrovská – chceme-li podlahu používat po mnoho let, stojí za to si vybrat známého prodejce a výrobce, který má stovky kladných recenzí.

Podlahové panely - aby byly položeny rovnoměrně a správně, musí mít také vhodnou podložku s odpovídající tloušťkou. Panelové podložky nabízí téměř každý hobby market a specializované prodejny.

Levné podlahy - Baumax.cz

Příklady nejzajímavějších modelů

 

Světlé podlahové panely jsou jedním z nejvyhledávanějších termínů, pokud jde o úpravu interiérů. Aranžmá domácnosti bez odpovídající podlahy by bylo rozhodně neúplné! Dostupnost různých designů a barev je obrovská - četné nabídky obchodů lákají k nákupu tohoto a nikoliv jiného produktu. Zajímavou nabídku najdete také ve specializovaných obchodech - vinylové podlahy, laminované podlahy, rovněž imitující dub nebo přírodní dřevo. Na jaké výrobky stojí se podívat?

Podívejte se na nabídku (panely a prkna)od výrobce Swiss Krono, ze kterých si můžete vybrat mnoho zajímavých designů. Pozadu nezůstává také Egger, který má velmi kvalitní výrobky v sortimentu svého obchodu, a rovněž Quick Steps s širokou nabídkou.

Pokud jde o světlé laminátové podlahy, určitě stoji věnovat pozornost panelům stříbrný Dub Krono Original Toscana, Krono Original Polish Dub nebo Krono Original Sublime Vario White Craft Dub. Jedná se o osvědčené modely, které se vyznačují vysokou kvalitou a velmi dostupnou cenou. Kronofix Art Works je originalní model, který při složení vytváří zajímavý vzor. Neexistují ani žádné omezeni pro kombinaci různých typů panelů - na podlaze nebo na zdi, která vytvoří jedinečnou a zajímavou mozaiku.

 

Světlé panely - pro které interiéry jsou nejlepší?

 

Světle panely budou dobře fungovat prakticky v jakémkoli typu interiéru - pokud jej nechcete opticky zmenšit. Jsou ideální volbou pro kuchyň, koupelnu nebo obývací pokoj, díky nimž bude místnost útulnější a získá nádech svěžesti. Jsou také vhodnou volbou pro projasnění velmi tmavého interiéru - dokonce i v kancelářských prostorách. Světlé podlahové prkna jsou také dobrou volbou do ložnice.

Levné podlahy - Baumax.cz

Jsou bílé panely do domácností dobrou volbou?

 

Pokud toužíte po bílé laminátové podlaze, pečlivě si rozmyslete, zda je to dobry nápad. Ačkoli nepochybně (zejména ty lesklé, bílé vinylové panely) mají své kouzlo - na tomto typu podkladu uvidíte i ty nejmenší nečistoty. Pokud jste rodičem nebo majitelem domácího mazlíčka, možná bude lepší volbou světlá, ale o něco tlumenější podlaha v dekoru dubu? Panely v  odstínu ecru se budou snadněji udržovat než bílé. Naštěstí se taková podlaha relativně snadno čistí - vše, co potřebujete, je vlhký hadřík a trocha přesnosti a trpělivosti. Pokud sníte o bílých panelech - neváhejte pokud máte čas je udržovat v dokonalém stavu a nevadí vám častější mytí podlahy.

 

S čím budou ladit světlé panely?

 

Světlé panely lze dobře kombinovat s bílými stěnami a minimalistickým interiérem ve skandinávském stylu - to je bezpečná volba. S podlahou ve světlých odstínech se můžeme  však víc odvázat. Barevné doplňky, velká pohovka a nadýchané polštáře (klidně v několika odstínech) nebudou v rozporu se světlou podlahou. Při výběru panelů (ať už je to vinyl nebo dekor přírodní dub) stojí za zvážení hlavně dekoru a barvy nábytku, který bude v místnosti dominovat. Teplé, medové odstíny panelů nebudou dobře ladit s nábytkem studené barvy. Pokud se rozhodnete pro barevný nábytek - stojí za to zvolit podlahu v tlumené barvě. Samozřejmě vše je otázkou vkusu a individuálních preferencí a vaší kreativity.

 

Ukázky nápadů na uspořádání

 

Velmi módní kombinací jsou podlahové panely ve světlé barvě s tmavšími doplňky. Nepochybně princip kontrastu dodá místnosti styl a odliší ji od ostatních. Světlý dub na podlaze a nábytek v tmavším odstínu, s několika červenými doplňky, je skvělým nápadem pro originální aranžmá obývacího pokoje. Světlý dub na podlaze kuchyně v kombinaci s designovým modrým lakovaným nábytkem plus vinylovými panely na stěně a několika slunnými doplňky, nepochybně způsobí, že vaše kuchyně bude vypadat jako ze žurnálu. Zajímavým řešením bude také dub v koupelně - do které při současné technologii můžete snadno vybrat různé typy podlahových panelů. Jen si představte- podlahové panely v dubovém dekoru, skleněný sprchový kout a stěny v módním odstínu fialové, plus chromované ocelové koupelnové příslušenství. Pokud vám chybí inspirace, nemějte obavy. V nabídce obchodu rozhodně najdete tolik typů a dekorů, že bez problémů přijdete s nápadem na uspořádání podlahy.


 

 

Zpět