Moderní podlahové krytiny trendy a inspirace 2022

04.11.2022

Výběr vhodného materiálu na podlahu není jednoduchý úkol. Navíc nám tento úkol neusnadňuje ani množství dostupných na trhu typů podlahových krytin. V průběhu let se požadavky na používané materiály rapidně zvýšily. Kvalita podlahových krytin je stále vyšší, jejich odolnost je větší, jsou pevnější a dekory atraktivnější na pohled. Díky tomu máme jistotu, že nové podlahové krytiny budou nejen funkční, ale také trendy. Při výběru ideálních podlah je totiž důležité nejen to, aby byla povrchová úprava odolná, snadno se udržovala v čistotě, ale také byla estetická, a obohatila svými vzory či dekory módní interiéry. Jaké podlahy jsou letos nejmódnější? Je mezi podlahovými krytinami nějaký nový trend? Přinášíme vám trendy inspirace podlahových krytin, které se hodí do každé domácnosti, a zatraktivní každé bydlení. Podívejte se spolu s námi!

Podlahy- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Trendy mezi podlahy v roce 2022

2. Nadčasové a módní dřevěné podlahy

3. Dřevěné parkety

4. Podlahy z exotického dřeva

5. Podlahové panely

6. Korkové podlahy

7. Moderní podlahy z epoxidové pryskyřice

8. Kaučuková podlaha

9. Keramická dlažba

10. Podlahy z přírodního kamene.

11. Betonová podlaha

12. Kobercové krytiny na podlahuTrendy mezi podlahy v roce 2022

Při stavbě domu nebo větší rekonstrukci vás jistě nemine výběr podlah. Ty by měly vypadat trendy a být funkční. Materiál, jako je přírodní dřevo, se už léta těší neustálou oblibou, ale letos, v době kdy je péče o přírodní prostředí tak důležitá, získávají popularitu i nové ekologická řešení. Stále častěji se pro moderní bydlení volí korek nebo exotické materiály, jako je například bambus. Stále velmi oblíbené jsou rovněž laminované podlahovy a keramická dlažba. Navzdory ceně má přírodní kámen také velkou skupinu příznivců. V roce 2022 také vzrostl zájem o podlahy, například z pryskyřice, kompozitu a betonu, které jsou odolné a komfortní na používání. Je zaznamenán rovněž návrat linolea a kobercových krytin, které byly donedávna poněkud zapomenuty. Dnes je to zase trend používat pro bydlení tyto materiály.

Laminatové podlahy- Baumax.cz

Nadčasové a módní dřevěné podlahy

Podlahové desky z masivu jsou známým a ceněným způsobem povrchové úpravy podlah, které se hodí do nejrůznějších interiérů. Velkou výhodou dřevěných podlah je především jejich univerzálnost, a tím i nadčasový charakter a jedinečné estetické kvality samotných dřevěných prken. Dřevěná podlaha se vyznačuje dlouhou životností a lze ji renovovat, což může dodatečně výrazně prodloužit životnost a zachovat atraktivní a svěží vzhled desek po mnoho let. Dřevo navíc interiér prohřeje, a bude odolné vůči výkyvům teplot. Podle preferencí je můžete napustit olejem nebo natřít lakem. Podlaha z masivu umožňuje zdůraznit charakter interiéru v jakémkoli stylu, i v klasickém i v moderním, jen stačí vybrat vhodný druh a odstín dřeva.

Dřevěné parkety

Dřevěné parkety je způsob povrchové úpravy podlah známý již velmi dlouho. Dnešní parkety podlahy ve srovnání s těmi před lety se výrazně vyvinuly. Mohou mít například různé barvy a rozmanité uspořádaní parketových dílců, protože k jejich výrobě se používají i exotická dřeva. Snadno je proto sladíte do každého stylu interiéru. Přestože nejsou velmi odolné vůči poškrábání, změnám teplot nebo vlhkosti, stejně jako dřevěná prkna, lze je obnovit broušením a odstraněním případného mechanického poškození. Budou skvěle vypadat v každém obývacím pokoji!

Laminatové podlahy- Baumax.cz

Podlahy z exotického dřeva

U podlah je důležitá nejen jejich barva, ale také struktura. Nové, větší a zajímavější vzory jsou stále více módní. Z tohoto důvodu interiéroví designéři s oblibou používají pro podlahovou povrchovou úpravu exotické dřevo. Na podlaze vypadá více luxusně a navíc vytváří hřejivé aranžmá. Nejoblíbenější jsou bambusové podlahy, jejichž množství vzorů a barev zaujme každého. Vyznačují se velmi vysokou odolností vůči mechanickému poškození, dokonce větší než u dubového dřeva. Bambus je navíc odolný vůči vlhkosti a měnícím se teplotám. Dalším často používaným druhem exotického dřeva je Ipe, který pochází z Jižní Ameriky. Vyznačuje se tmavým odstínem, vysokou pevností a nízkou hmotností. Nespornou výhodou Ipe je jeho barevná škála, od světle hnědé až po tmavě hnědou s letokruhy v olivové barvě. Díky mimořádné odolnosti je lze použít jak do interiéru, tak i exteriéru.

Podlahové panely

Laminátové podlahy se těší nepřetržitou popularitou již mnoho let. Jejich výhodou je jak cena, tak snadná montáž. Laminátové podlahové panely se také snadno udržují v čistotě. Laminátové a vinylové panely se nabízejí v široké škále vzorů, barev a textur, což znamená, že se často používají pro moderní aranžmá. V nabídce našeho internetového obchodu najdete různorodé kolekce těchto krytin, včetně jak různobarevných provedení, tak bělených či postaršených panelů. Tato podlahová krytina má bohužel nízkou odolnost vůči mechanickému poškození, kolísání teplot a vlhkosti. V případě poškození je potřeba tyto dílce vyměnit.

Laminatové podlahy- Baumax.cz

Korkové podlahy

Rok 2022 je také ve znamení rostoucí popularity korku. Korek na podlaze ovlivňuje nejen její estetickou hodnotu, ale vyniká také svými jedinečnými vlastnostmi. Moderní korková podlaha je vynikajícím tepelným izolantem, který nepropouští chlad z povrchu. Korková podlaha je odolná vůči mechanickému poškození a prasklinám. Aby je bylo možné použít v jakékoliv místnosti, rovněž v kuchyni nebo koupelně, na korek je potřeba nanést vrstvu laku, která zvýší jeho odolnost.

Moderní podlahy z epoxidové pryskyřice

Novou povrchovou úpravou a dalším módním trendem v roce 2022 je podlaha z epoxidové pryskyřice. Tyto podlahy se vyrábějí z pryskyřice, křemičitého písku a pigmentu, které ji dodají krásnou a jedinečnou barvu. Tato podlaha se vyznačuje vysokou odolností vůči poškození a dlouhou životností. Taková povrchová úprava bude dobře fungovat v loftovém a industriálním obývacím pokoji, ale pokud se rozhodnete jen pro hladký bílý povrch, najde své uplatnění i v moderních nebo dokonce glamour kuchyních. Novinkou je možnost vytvářet 3D dekory v různých motivech. Mnohé inspirace pro jejich použití najdete na internetu.

Podlahy- Baumax.cz

Kaučuková podlaha

Kaučuková podlaha je extrémně odolná podlahová krytina vyrobená ze směsi přírodního kaučuku, minerálních plniv a pigmentu. Kaučuková podlaha je dostupná v široké škále dekorů a barev. Mezi jejich charakteristické vlastnosti patří odolnost vůči poškrábání, prasklinám, oděru a vysokým teplotám. Pozoruhodná je možnost jejich použití na podlahové vytápění.

Keramická dlažba

Keramická dlažba je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších řešení na podlahu. Jejich použití se neomezuje pouze na kuchyň nebo koupelnu. Keramická dlažba je vhodná pro podlahové vytápění, snadno se čistí, je odolná vůči poškrábání, vlhkosti a oděru. Nevýhodou dlažby na podlahu je možné praskání dílců vlivem nárazu či upuštění těžkého předmětu. Podívejte se na kolekce dlaždic, které jsou dostupné v našem obchodě.

Podlahy z přírodního kamene.

Podlahy z přírodního kamene si i přes svou vysokou cenu stále více získávají na oblibě. Nejčastěji používanými přírodními kameny v místnostech jsou mramor, travertin a žula. Tyto materiály se vyznačují odolností vůči většině mechanických faktorů, oděrů a vlhkosti.

Laminatové podlahy- Baumax.cz

Betonová podlaha

Betonová podlaha je jednoznačným trendem v bytovém designu v roce 2022. Tento materiál se skvěle prezentuje v loftových, industriálních a moderních interiérech. Beton je pevný materiál, který neabsorbuje vodu, je odolný vůči poškrábání, a navíc se snadno udržuje v čistotě. Beton používaný v současné době pro podlahy může mít různé textury a barvy.

Kobercové krytiny na podlahu

Kobercové krytiny se vracejí do přízně.  Kdo je měl, ví, že jsou měkké, chrání před chladem a dodávají interiéru útulný charakter. Budou fungovat v každém interiéru – od kanceláří až po dětské pokoje.

Podívejte se na celou nabídku našich podlahových krytin, dostupnou na stránkách našeho obchodu BauMax. Najdete zde nejen kolekce dřevěných, laminátových či vinylových podlah, ale také nová řešení, jako je například korek či kaučuk.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Dřevěná podlaha typ rybí kost - Hit interiérového designu roku 2022


Světlé podlahové panely - do kterých interiérů se hodí? Světlé panely - nápady na uspořádání


Podlahové topení nebo radiátory - co je výhodnější?


 

Zpět