Moderní panelové oplocení - co to je a jak vybrat to pravé pro styl domu?

25.06.2022

Krásná nemovitost znamená atraktivní tvar budovy, ale i esteticky uspořádaný pozemek před ní. Plot je je v tomto případě doplněním celku. Vhodné oplocení nejen zdůrazní krásu nemovitosti a pozemku, ale také účinně ochrání soukromí a bezpečnost obyvatel domu, ale také bude odolné vůči povětrnostním vlivům. Plot může být vyroben z různých materiálů, nejčastěji je to kov či dřevo, ale může být vyroben i z betonu či panelů. Moderní panelové ploty jsou mezi různými typy plotů stále oblíbenější. Snadná instalace, odolnost a estetika láká stále více zákazníků, vybrat si tento způsob ohrazení vlastního pozemku. Z hlediska vzhledu, tento typ ohrazení je vhodný pro jakýkoliv typ nemovitostí, moderních a klasických. Je také pevné a jeho údržba je mnohem snadnější než plotu ze dřeva.


V tomto článku:

1. Co je moderní panelové oplocení? 

2. Je panelový plot vhodný pouze pro průmyslové objekty?

3. Jak může panelový plot vypadat?

4. Jak by mělo vypadat panelové oplocení pro dům v moderním stylu?

5. Budou panelové ploty ladit k tradičním stavbám?

6. Jak vybrat příslušné posuvné brány k plotu?Co je moderní panelové oplocení? 

Moderní ploty a brány z plotových panelů jsou extrémně snadným, levným a velmi efektivním způsobem pro ohrazení nemovitosti. Jsou rovněž velmi odolné vůči škodlivým povětrnostním vlivům včetně UV záření. Velmi populární je hliníkový, ale i kompozitní plot. Jejich konstrukce je podobná. Plotové panely se umisťují mezi sloupky, které se upevňují do země. Panel se ke sloupku připojuje pomocí vhodných spojovacích prvků – velmi oblíbené jsou spoje pero-drážka a použití příchytek pro panelové ploty. Při výběru příslušenství k panelovým plotům je třeba je volit tak, aby byl celkový vzhled estetický a upevnění pro plot trvalé.

Panelové ploty mohou, ale nemusí stát na betonových základech. Při realizaci plotu se vyplatí předem určit vzhled, jak má panelový plot vypadat, případně umístit betonové základy pro plot a kde budou umístěny vjezdy na pozemek – posuvné či křídlové a panelové branky.

Je panelový plot vhodný pouze pro průmyslové objekty?

Panelové oplocení bylo donedávna spojováno pouze s průmyslovými závody a továrnami, protože právě zde se nejčastěji umisťovaly jednoduché, levné, ale odolné ploty. Moderní panelové ploty ovšem se hodí i pro soukromé objekty, a proto se dnes stále častěji objevují i na soukromých pozemcích a jejich krása okouzluje mnohé. Trh se rychle přizpůsobil potřebám zákazníků a současné panelové a kovové oplocení nevypadají hůře než kovaný plot.

Panelové plotová pole, tedy prvky umístěné na ocelových sloupcích, mohou mít různé podoby, díky kterým se snadno přizpůsobí dané nemovitosti a stylu, v jakém je zahrada i stavba udržována.

Jak může panelový plot vypadat?

Každý výrobce plotů se snaží svou nabídku, materiál a provedení co nejvíce přizpůsobit potřebám zákazníka. Díky tomu si vyberete systém a design, jaký chcete a jaký bude nejlépe ladit k vaší nemovitosti. Trh je plný různých řešení a současné panelové plotová pole jsou stále rozmanitější a zajímavější, a stále častěji zaměňují dřevěné ploty, a to v moderních a klasických stavbách. Do této široké kategorie výrobků patří rovněž kovové a kompozitní ploty vhodné pro použití v soukromých objektech.

Plot může mít moderní surový vzhled nebo naopak může odkazovat na tradiční řešení klasických plotů ze dřeva. Moderní nebo klasický vzhled, jaký lze navíc vybrat umožňuje sladit plot se vzhledem vaší nemovitosti. Díky tomu se pro estetický a jednoduchý plot může rozhodnout každý. K panelovým plotům se často navrhují panelové branky a panelové brány ve stylu plotu.

Současně oblíbené ploty jsou vyráběné z práškově lakované oceli a kompozitní modely, u kterých materiál imituje přírodní dřevo. Ve velmi neobvyklých kompozicích vypadají panelové ploty jako kovaný plot. Kvalitní materiál a zpracování zajistí nejen dlouhou životnost, ale také krásný vzhled plotu po mnoho let.

Jak by mělo vypadat panelové oplocení pro dům v moderním stylu?

Moderní plot je především minimalismus a jednoduchost formy. Je to nabídka, která zajistí bezpečí a soukromí. Každý výrobce plotů má ve své nabídce zajímavá řešení, díky kterým bude nemovitost vypadat oslnivě. Tyto konstrukce se vyznačují strohostí materiálů, která je zároveň mimořádně estetická. Jejich konstrukce je obvykle tvořena práškově lakovanými kovovými prvky. Ploty mohou mít různé, zajímavé barvy, ale nejpopulárnější je černé, zelené nebo hnědé provedení.

Plot lze zakoupit s příslušnou branou a brankou. Plotové sloupky pro panelové oplocení, jak i zbylé komponenty plotu mohou mít stejnou barvu jako panely. Můžete si vybrat i jinou barvu, která vytvoří extravagantní kombinaci a celou kompozici oživí. Stojí za to připomenout, že u takového návrhu je nejdůležitější vkus a sladění barev. Důležité je, aby celek vypadal efektně. Jaký plot vyberete, pak ovlivní výsledný efekt.

Moderní plotová pole mají obvykle jednoduché, geometrické formy. Oblíbené jsou kovové modely, které mají pruhy a prolamované panely. Vzory a dekory panelů a branek jsou jednoduché. Panely poskytují dobrou ochranu proti vetřelcům, jsou estetické a svým tvarem také jednoduché. Vypadají dobře na velkých a malých pozemcích. Vstupy na pozemek – brány a branky – mohou, ale také nemusí mít dekorativnější provedení a navíc vypadat jako kované. Bez ohledu na to, jaké provedení všech prvků zvolíte, před nákupem seznamte se s dostupnými možnostmi, které vám výrobci nabízejí. Není to prvek, který se tak jen mění, jeho konstrukce by vám měla bez úhony vydržet mnoho let, a sám plot vás dlouho těšit svým vzhledem.

Budou panelové ploty ladit k tradičním stavbám?

Panelové plotová pole, která jsou dostupná na trhu, se dají snadně přizpůsobit i klasičtějším stavbám. Na pozemky zařízené v tradičním stylu se budou hodit především kompozitní panelové ploty. Ty nejen dokonale ochrání přístup nežádoucích osob na pozemek, ale také dokonale zkrášlí okolí nemovitosti. Kompozitní panely napodobují barvu, vzor a texturu přírodního dřeva, díky čemu se krásně hodí do klasických uspořádaní. Oproti nim, však nevyžaduji od vás pravidelnou impregnaci ani natírání. V případě jakýchkoliv nečistot stačí je jen opláchnout vodou.

Takové panelové ploty mohou vypadat jako dřevěné plotovky. Pro realizaci panelových plotů v klasičtějším stylu se volí kompozitní desky, které dokážou imitovat dřevo, zároveň jsou pevnější a odolnější. Kovové části jsou lakovány černou, hnědou nebo zelenou barvou, aby byly chráněny proti korozi a poškození. Při výběru takového plotu se vyplatí podívat na inspirace, které najdete na internetu. Ty vám vám mohou pomoci vytvořit estetický plot se zajímavým provedením.

Jak vybrat příslušné posuvné brány k plotu?

Moderní ohrazení má především sloužit uživatelům. Bez příslušných vstupů na pozemek to nebude možné. Vyplatí se pořídit si brány a branky spolu s oplocením, díky čemu bude vše vzhledově jednotné. Kovové a kompozitní ploty mají zajímavé řešené brány a branky.

Oplocení lze vybavit posuvnou nebo křídlovou branou. Rozměry brány by neměly být menší než 2,4 m a branka by tak neměla být užší než 90 cm. Pokud se jedny nebo druhé nachází v blízkosti hranice pozemku, by se měly instalovat způsobem, který je umožní otevírat rovněž dovnitř pozemku. Instalaci můžete provést svépomocí, a v případě, že se o to nechcete starat, svěřit instalaci odborníkovi, který zaručí, že vše bude fungovat bezchybně.

V našem internetovém obchodě BauMax najdete plotové příslušenství, plotové panely, základy a plotové sloupky, stejně jako brány a branky. Moderní oplocení z kovu nebo kompozitu není složité na montáž, a je mimořádně odolné. Rozhodně se vyplatí si jej pořídit. Vhodné a atraktivní oplocení je totiž neodmyslitelnou součástí každé nemovitosti.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jaký elegantní panelový plot si vybrat?


Kolik stojí panelový plot?


Typy a použití plotových panelů


 

Zpět