Jaký vysavač na plovoucí podlahy

27.08.2021


Vysavač na panely je nezbytným zařízením, které by měl mít každý majitel dřevěných podlah. Kvalitní vysavač by měl zajistit rychlé a důkladné čištění panelů bez rizika poškrábání a poničení povrchu. Pravidelné luxování a čištění panelů je nesmírně důležité pro udržení podlahy v dobrém stavu. I když jste majitelem podlah s vysokou třídou oděru, systematické luxování panelů by mělo prodloužit životnost dřeva.

Vinylové podlahy- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jaký vybrat vysavač na podlahové panely?
2. Sáčkový vysavač na plovoucí podlahy
3. Tyčový aku vysavač
4. Robotický vysavač Plovoucí podlahy- Baumax.cz


Každý den na vaši podlahu padají drobky, písek z bot a jiné částice a pod vlivem tření můžou poškrábat podlahové panely. Pouhým okem tato drobná zrnka neuvidíte, ale musíte si uvědomit, že je jich na podlaze mnoho. Proto je velmi důležité pečovat o dřevěné povrchy a zakoupit vhodný vysavač. Pokud nevíte, jak zvolit vysavač na podlahové panely, co je třeba dodržovat a čemu je třeba věnovat zvláštní pozornost, doporučujeme vám přečíst si náš článek. Vysvětlíme zde, jaké funkce by měl mít dobrý vysavač na plovoucí podlahy, a které parametry mohou určovat účinnost a funkčnost zařízení.

 

Jaký vybrat vysavač na podlahové panely?

Pokud ve vašem domu dominuje dlažba a podlahové panely, nemáte příliš mnoho koberců a menších koberečků - měli byste se rozhodnout koupit vysavač vhodný pro tvrdé dřevěné povrchy. Pro správný výběr věnujte pozornost následujícím technickým parametrům zařízení.


• Výkon motoru
Velmi důležitým parametrem je výkon motoru vysavače. Tato hodnota určuje především sací výkon při čištění, a čím je větší výkon, tím snadněji a rychleji můžete vysávat konkrétní povrch. Nezapomeňte však, že pokud ve vašem domu nemáte koberce nebo jiné kobercové krytiny (
Koberce metráž ) - nepotřebujete vysavač s nejvyšším sacím výkonem. V případě koberců je tento faktor zásadní. Pokud je váš vysavač určen k čištění pouze tvrdých dřevěných povrchů, můžete se rozhodnout pro zařízení s maximálním výkonem 1 500 W. Takové vysavače budou schopné vyčistit dřevěnou podlahu. Za zmínku stojí také to, že vysavače s vysokým sacím výkonem jsou obvykle dražší, takže se můžete rozhodnout pro levnější zařízení s o trochu menším výkonem, díky čemuž ušetříte na nákupu.


• Nástavec pro vysávání tvrdých povrchů
Takové příslušenství k vysavači, jako jsou vyměnitelné nástavce, by měl výrobce automaticky připojit k čistící sadě, ale není tomu tak vždy. Vyplatí se proto zkontrolovat, zda vysavač, který si plánujete koupit, tyto vyměnitelné nástavce má. Různá povrchová úprava interiéru znamená, že pro její údržbu budeme potřebovat trochu jiný typ kartáče, například úzký nebo se zaoblenou špičkou. Velmi důležité na dřevěné podlahy jsou takzvané podlahové kartáče na parkety. Obvykle jsou malé, díky čemuž je vysávání velmi důkladné. Kromě toho nepoškrábou podlahy a mohou odstraňovat nečistoty z mezer a pod nábytkem. Menší kartáče dokonale pečují o soklové lišty a dřevěné dokončovací lišty.


Vysavače- Baumax.cz


 

Další parametry vysavačů

Při výběru vysavače na podlahové panely byste měli věnovat pozornost také délce kabelu a hmotnosti zařízení. Váš vysavač by měl být lehký, aby s ním bylo možné snadno manipulovat. Můžete také zvážit bezdrátový aku vysavač - v tomto případě věnujte pozornost délce času vysávání na jedno nabití.
Aby samotný proces vysávání panelů byl snadný, měli byste pamatovat na to, aby kartáč byl vhodně zvolený k typu podlahové krytiny, stejně jako samotné zařízení bylo přizpůsobeno typu vaší podlahy.

Vinylové podlahy- Baumax.cz

Sáčkový vysavač na plovoucí podlahy

Sáčkové vysavače jsou nejoblíbenějšími zařízeními používanými většinou Čechů. Sáčkové vysavače dokonale čistí vinylové panely, dřevěné podlahy a dýhované podlahové panely. Sáčkové vysavače jsou velmi praktické pro čištění koberců a kobercových krytin, a dokonce i obkladů a materiálů imitace dřeva. Pokud jste zastáncem klasických řešení a chcete sáhnout po tomto typu zařízení, pamatujte na hmotnost koncovek vysavače. Jejich hmotnost je pro dřevěné povrchy nesmírně důležitá, protože těžké koncovky mohou při vysávání poškrábat vaše parkety. Sáčkové vysavače, i když jsou docela univerzální - nejsou vždy vhodné pro jemné, lesklé dřevěné panely.


Tyčový aku vysavač

Tyčový vysavač, navíc bezdrátový, je jedním z nejlepších řešení pro malé byty. Aku vysavač je velmi pohodlný na použití, protože není omezen napájecím kabelem a obvykle - tyto vysavače jsou velmi lehké. Pokud jde o čas vysávání, může to být malé omezení, protože tento typ zařízení obvykle umožňuje pracovat asi 30 minut bez napájení. Proto se nejlépe hodí do malých prostorů.
V obchodech jsou dostupné levné modely tyčových vysavačů, které vám nabídnou vynikající zařízení za nízkou cenu! Akumulátorové vysavače na podlahové panely obvykle zabírají velmi málo místa, což je jejich další výhoda. Tento vysavač je ideální pro odstraňování prachu z podlah, jako jsou: keramické dlaždice, kámen, dřevěné podlahy, vinylové panely včetně; vinylová podlaha SPC, vinylová podlaha LVT, vinylová podlaha RIGD, prkno Barlinek, materiály v imitaci dřeva a dlaždice.


Robotický vysavač

Robotický vysavač je zařízení, které umožňuje nejvyšší stupeň pohodlí. Jedno kliknutí stačí na to, aby robot naskenoval samotný prostor a důkladně vysával celou plochu bytu. Robotické vysavače mohou vjet až pod nízké zídky a pod nábytek, tzn. do míst, kam je velmi obtížné dosáhnout pomocí ručního vysavače. Mnoho modelů těchto zařízení dokáže snadno rozpoznat povrch a odlišit koberce od podlahových panelů, takže byste se neměli bát poškrábání nebo nedůkladného vyčištění koberce.

Dlažby- Baumax.cz
 

Robotické vysavače vám umožní úklid bytu i ve vaší nepřítomnosti, protože jsou ovládané na dálku – obvykle pomocí aplikací v telefonu. Jakmile budete mít přístup k internetu, můžete na dálku spustit zařízení a zahájit proces čištění. Některé modely robotů mají funkci mokrého čištění - tzv. vytírání. Jak sami vidíte, toto zařízení je multifunkční, a přestože je dražší než standardní vysavače, je mnohem lépe vybaveno vyvinutými technickými parametry a můžete říci - soběstačné! Jediná věc, kterou si musíte pamatovat, je pravidelné vyprazdňování nádoby na prach. Je ji nejlepší odstranit po každém úklidu bytu.NECHTE SE INSPIROVAT!!!

Nábytek do kuchyně Magnum Nábytek do obývacího pokoje Paris Nábytek do obývacího pokoje Flix II Dlažby do obývacího pokoje Orso 

Zpět