Jakou vybrat podlahu k bílé kuchyni s dřevěnou pracovní deskou?

18.02.2022

Bílá kuchyně se perfektně hodí k módnímu skandinávskému stylu a vypadá skvěle i v jiných aranžmá. Přidáme-li dřevěnou pracovní desku, interiér bude světlý, přirozený a teplý. Při plánování dokončení bytu bychom měli věnovat zvláštní pozornost designu podlahy v bílé kuchyni. Jaká bude nejlepší? Poradíme, jaká podlaha v bílé kuchyni bude funkční a atraktivní zároveň.


V tomto článku:
1. Podlaha do moderní bílé kuchyně
2. Bílá kuchyně s dřevěnou pracovní deskou - jaká podlaha?
3. Bílá kuchyně s bílou podlahou
4. Patchwork dlaždice v bílé kuchyni
5. Beton v kuchyni
6. Bílá kuchyně s dřevěnou pracovní deskou - originální řešení
7. Elegantní a funkční kuchyně


Kuchyňské linky- Baumax.cz


Podlaha do moderní bílé kuchyně

Než začnete přemýšlet nad stylem aranžmá, vyberte si materiál na podlahu. Nejoblíbenější do kuchyně jsou samozřejmě dlaždice. Za zvážení však stojí i další možnosti. Laminátové podlahy nebo kuchyně s dřevěnou podlahou se donedávna jevily jako něco velmi nepraktického. Dnes dostupné vysoce kvalitní materiály však vykazují vysokou odolnost proti vlhkosti a dalším nepříznivým faktorům působícím na její povrch. Dobrým řešením jsou také vinylové panely - vyrobené z plně syntetických materiálů, dostupných v různých provedeních, které imitují různé materiály - dřevo, beton atd.
 

Bílá kuchyně s dřevěnou pracovní deskou - jaká podlaha?

Pokud máte v interiéru bílý kuchyňský nábytek s dřevěnou deskou, nejbezpečnější možností je sladit barvu podlahy s pracovní plochou. Takové uspořádání navazuje pocit harmonie a pohodlí – skvěle funguje ve skandinávském stylu, kde vládne přirozenost a minimalismus. Eleganci takového řešení rozbije teplý odstín dřeva. Bílá barva skříněk oddělí dva dokonale ladící povrchy - dřevěné pracovní desky a dřevěnou podlahu.
Podlaha samozřejmě nemusí být nutně z přírodního dřeva. Skvěle poslouží vinylové podlahové panely nebo dlaždice imitace dřeva s texturou nebo alespoň v barvě dřeva. Získáte tak skvělé uspořádání při zachování funkčnosti kuchyně.

 

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Bílá kuchyně s bílou podlahou

Pro skandinávský styl je bílá nejdůležitější a nejčastěji používanou barvou. Při plánování uspořádání kuchyně se mnoho majitelů bytů ptá, zda lze bílý kuchyňský nábytek kombinovat s bílými obklady nebo podlahovymi panely. Monochromatický interiér se může zdát nudný a předvídatelný, ale za určitých okolností je to velmi dobré řešení.
Bílá v celé kuchyni je výbornou volbou do malých interiérů. Tato barva jen zvláště v moderních prostorách působí velmi elegantně. Pokud chcete malou kuchyň opticky zvětšit, volte kuchyňská čela ve vysokým lesku. Nic nebrání tomu, aby v tomto typu aražmá byly rovněž lesklé dlaždice.
Taková kombinace vypadá velmi dobře doplněná výraznou barvou, např. módní lahvově zelenou nebo intenzivní červenou. Moderní bílá kuchyně s dřevěnou pracovní deskou a takovými barevnými akcenty se hodí k moderním aranžmá.

 

Patchwork dlaždice v bílé kuchyni

Patchwork dlaždice, které jsou v současné době tolik oblíbené, se perfektně hodí k vintage a retro stylu. Takové dlažby na podlahy lze s úspěchem použít také v interiéru ve skandinávském stylu. Jejich charakter zdůrazní originalitu aranžmá a zároveň neztratí nic na své praktičnosti. Patchwork dlaždice se díky bohatým vzorům skvěle hodí do kuchyně - nejsou na nich vidět žádné drobné nečistoty.
 

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Beton v kuchyni

Módní moderní kuchyně stále raději a častěji zařizujeme v syrovém industriálním stylu. V bílé kuchyni s dřevěnou pracovní deskou skvěle vypadá dlažba imitace betonu. Stylové stejně jako dřevo, se kterým dokonale ladí. Šedá podlaha se nejen snadno udržuje v čistotě, ale také nám poskytuje skvělé možnosti uspořádání.
Pokud se v industriálním aranžmá necítíte dobře, ale líbí se vám šedá podlaha, zvolte obyčejnou dlažbu v této barvě. Vybírat můžete ze spousty produktů v různých odstínech a s různorodou texturou.

 

Bílá kuchyně s dřevěnou pracovní deskou - originální řešení

Bílé kuchyňské skříňky, ale také kuchyňský stůl a židle ve stejné barvě jsou univerzálním řešením. Hodí se jak do klasického interiéru, tak do mnoha dalších stylů aranžmá. Aby naše kuchyně s dřevěnou pracovní deskou získala trochu originálity, můžeme tradiční bílé obklady nebo podlahové panely v přírodní barvě dřeva nahradit odvážnějšími řešeními.
Jednou z nich bude podlaha v pastelových barvách. Vybírat můžete z celé škály barev – růžové, fialové nebo modré. Takové uspořádání interiéru získá romantický nádech a útulnost. Dalším zajímavým řešením je natřít podlahu barvou, kterou v takovém prostoru většinou nečekáme. Módními barvami ve stylu pop artu nebo městské džungle jsou červená, žlutá nebo lahvově zelená. K takto připravené podlaze se vyplatí pořídit doplňky stejné barvy, například červenou kuchyňskou lampu, žlutou dřezovou baterii nebo smaragdovou vázu s květinami.

 

Židle- Baumax.cz
 

Elegantní a funkční kuchyně

Pamatujte, že kuchyň je místnost, kde na praktičnosti záleží nejvíc. Ani ty nejkrásnější interiéry, navržené a zařízené bytovymi designéry, nesplní svou roli, pokud nebudou praktické. Zatímco velkou kuchyň lze zařídit poměrně snadno, malý prostor může činit určité problémy, zejména pokud jde o nalezení dostatečného množství úložného prostoru.
Pro takové interiéry je ideální volbou modulární kuchyňský nábytek.V našem obchodě najdete moduly v bílé barvě s módní a estetickou dřevěnou deskou. Takové sestavy umožňují využít například jednu stěnu, na kterou umístíme veškeré potřebné vybavení. Rohové kuchyně jsou dalším praktickým řešením do malých a velkých interiérů.
Pokud již ve fázi návrhování víte, že budete mít ve vaší bílé kuchyni s dřevěnou pracovní deskou málo úložného prostoru, zamyslete se nad využitím moderních řešení. Jedním z nich jsou velmi funkční cargo koše. Umožňují optimální využití vnitřního prostoru, o který v připadě tradičních skříněk poměrně často přicházíme. Například v rohové skříňce se vyplatí použít speciální výsuvné koše, tzv ledviny nebo policové systémy. Užitečné budou rovněž kovové poličky například na kořenky.
Bílá kuchyně se dřevěnou pracovní deskou a dřevěnou podlahou nebo dlažbou imitace dřeva vypadá velmi atraktivně. Pokud k tomu přidáte praktická, moderní řešení, získáte dokonalé místo pro přípravu jídel v domácí, radostné atmosféře!NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do kuchyně Lara Cappuccino lesk I Nábytek do kuchyně BONO OSKAR Dub Lefkas/Antracyt Nábytek do kuchyně Denis Černá Mat Continenta/Bílý Nábytek do kuchyně Favorit Bílý

 

 

 

 

Zpět