Jaká rohová pohovka do obývacího pokoje v new york stylu -představujeme nejzajímavější trendy roku 2022

24.04.2022

Každoročně jsme svědky vzniku a vývoje mnoha zajímavých interiérových stylů. Některé si podmaní naše srdce a zůstanou s námi déle, jiné rychle odejdou do zapomnění. Tuto pravdu zná každý – obklopujeme se stylizacemi, které zlepšují naši pohodu. V každodenním životě se chceme cítit pohodlně a komfortně, proto při zařizování interiérů domů a bytů neustále hledáme nová, neobvyklá řešení, která splní naše očekávání. Jedním z takových návrhů posledních let je newyorský styl. Mimořádně elegantní, nenáročný a nadčasový, dobývá srdce lidí po celém světě, udává nové trendy a vnímání prostoru.

Pokud jste zvědaví, jakým způsobem zařídit interiér ve stylu New York a jakou pro něj zvolit dokonalou rohovou sedací soupravu, doporučujeme vám přečíst si náš článek. Připravili jsme pro vás ty nejzajímavější stylizace inspirované vzdáleným Brooklynem, které můžete ve své domácnosti využít.

Pohovky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Newyorský Styl? Nejdůležitější předpoklady a determinanty

2. Barvy v newyorském stylu – o tom musíte vědět, než si vyberete stylovou rohovou sedací soupravu do obýváku

- Základní barvy

- Newyorský styl  - další barvy

3. Jaká rohová sedací souprava do interiéru v newyorském stylu 

4. Exkluzivní modulární rohové sedací soupravy s dekorativními polštáři do interiéru v newyorském stylu.

5. Rohová rozkládací pohovka s funkcí spaní v obývacím pokoji? Proč ne!

6. Jakým způsobem uspořádat rohovou pohovku v obývacím pokoji?Newyorský Styl? Nejdůležitější předpoklady a determinanty

Jak jsme již zmínili v úvodu, styl new york přišel zpoza oceánu. New York je město, které svádí a láká. Nenechává nikoho lhostejným, mění naše vnímání světa k dobrému. V interiérech se projevuje kombinací tlumených barev a elegantních prvků dekorů a ornamentů. Interiéry v New York stylu jsou místnosti, kde se můžete inspirovat nejznámějšími trendy, jako jsou: art deco, etno, vintage, orient, designová klasika, ale ve všech svých projevech se spojuje se současnými trendy. Charakteristickou vlastností New York interiérů je neobvyklá harmonie, díky které je každý pokoj elegantní a pohodlný. Nábytek do obývacího pokoje, dekorace a doplňky v pokoji v newyorském stylu tvoří jeden harmonický a zároveň praktický celek.

Stojí za to připomenout, že interiéry v New Yorku stylu nejsou jen lofty a luxusní byty na Upper East Side, ale také malé byty na předměstí, ve kterých žije většina obyvatel Manhattanu.

Nábytek do obývacího pokoje- Baumax.cz

Barvy v newyorském stylu – o tom musíte vědět, než si vyberete stylovou rohovou sedací soupravu do obýváku

Základem pro newyorský styl v interiérech jsou neutrální, světlé barvy, nábytku a doplňků, tedy šedá, béžová, ecru a bílá. Jednoduché tvary a dokonalé povrchové úpravy jsou rovnocennými vlastnostmi newyorského stylu a vytvářejí jedinečné byty s duší.

Základní barvy

• Bílá a béžová – často tvoří asi 70 % barevného schématu v interiéru.

• Šedá v různých odstínech - nadčasová a univerzální,

• Hnědé a zemité barvy – vybavení, dekorace a doplňky,

• Pudrově růžová a žlutá – jemné a decentní, jsou alternativou k bílé.

Newyorský styl  - další barvy

Stojí za to vědět, že základní barvy v newyorském stylu jsou často doplněny doplňkovými barvami. Ty jsou obvykle intenzivní a kontrastní. Nejčastěji se používají:

námořnická modrá a lahvově zelená - intenzivní, ale přesto tlumená, používá se na stěnách a v detailech.

smaragd, rubín, biskupská fialová - elegantní a důstojné, dodají interiéru elegantní vzhled

Rohové sedací soupravy. Baumax.cz

Jaká rohová sedací souprava do interiéru v newyorském stylu 

Při pohledu na barvy, které definují newyorský styl a jejich použití v nábytku, je možné říct, že zde bude stejně dobře fungovat exkluzivní rohová sedací souprava v pastelové barvě a modulární rohová sedací souprava na spaní v námořnické modré, zelené nebo rubínové barvě.

Rohové sedací soupravy do obývacího pokoje by se měly stát tečkou nad „i“ celého aranžmá. Pokud je váš interiér v newyorském glamour stylu plný třpytek, elegantních dekorací a doplňků, vyberte si kus nábytku, který neohromí svou dekorativností, ale nezapominejte, že materiál čalounění by měl být kvalitní. Jeho cena je pravdá o něco vyžší, ale z ohledu na jeho životnost, se taková investice rozhodně vyplatí. Pro takové aranžmá je lepší zvolit pohodlný kus nábytku v pastelové barvě, který oddělí luxusní relaxační zónu.

Pokud je pokoj celý zařízen v pastelových barvách, možná budete v pokušení vnést do interiéru jeden charakteristický akcent v podobě barevné rohové sedačky. Pokud je exkluzivní rohová sedací souprava vyrobena z materiálu v tmavě modré barvě, může se stát centrálním bodem místnosti.

Ujistěte se, že sedačka, kterou si vyberete, je čalouněná látkou, která je na dotek přijemná a má měkké opěrné polštáře. Výška opěrky zad je neméně důležita pro pohodlné sezení. Elegantní rohové sedačky do obýváku jsou pohodlné a zároveň funkční kusy nábytku. Barevné měkké polštáře zvýší komfort používání sedačky a navíc budou plnit dekorativní funkci. Pokud součástí sedačky je taburet, získáváte tím dodatečné místo k sezení. Lze jej rovněž použít jako opěrku nohou.

Rohové sedací soupravy. Baumax.cz

Exkluzivní modulární rohové sedací soupravy s dekorativními polštáři do interiéru v newyorském stylu.

Jakou vybrat rohovou sedací soupravu do interiéru v newyorském stylu. Zde inspirace, barvy a stylizace, které představují podstatu stylu New York, přijdou vhod. Velké polštáře jsou často charakteristickým doplňkem rohové sedačky, a právě díky ním je možné dosáhnout aranžmá v požadovaném stylu. A v newyorském stylu je sedací souprava s polštáři hlavním dekorativním prvkem. Za zmínku stojí, že brooklynský styl se vyznačuje mimorřadnou funkčností a kvalitním provedením. Takový je totiž interiér v newyorském stylu. Volba rohové rozkládací sedačky nemůže být náhodná. Kromě rozhodnutí, zdali to má být pravý nebo levý roh, je zásadní určit rozměry nábytku. Parametry, jako je šířka, hloubka a výška sedáku, jsou nesmírně důležité v případě rozkládacího modelu z ohledu na pohodlí a dostupného prostoru v místnosti. Co se týče designu, tak pokud zvolíte model v podobném barevném provedení jako je celý interiér, dbejte na to, aby polštáře měly materiál v kontrastní barvě k barvě čalounění. Díky tomu jejich barva oživí aranžmá interiéru.

Obývací pokoj, kde často přijímáme hosty, musí být funkční a poskytovat vhodný počet míst k sezení, proto je modulární nábytek, jehož finální vzhled si vytvoříte sami, dokonalým řešením. Rozkládací rohová sedací souprava, skládající se z několika mobilních prvků, doplní roh místnosti, ale i její centrální část. Díky jednotlivým modulům můžete vytvořit rohové pohovky do L nebo rohové pohovky do U, díky čemu dáte sedací soupravě požadovaný tvar, jaký se vám nejlépe hodí do interiéru. V případě menších prostorů je vhodnější rohová sedačka do L, jelikož zabere mnohem méně místa. Výhodou je, že si lze zvolit pravé nebo levé provedení dle potřeby. Naopak v případě prostorných interiérů vás neomezuje ani hloubka, ani výška, ani šířka, takže roh ve tvaru písmene U zde bude ideální volbou. Celý styling skvěle doplní vhodně zvolený potah čalounění a také nevšední designový konferenční stolek v moderním stylu, díky kterému vytvoříte ucelené a funkční aranžmá.

Rohová rozkládací pohovka s funkcí spaní v obývacím pokoji? Proč ne!

Obývací pokoje jsou často multifunkční interiéry. Přes den fungují jako pokoj pro hosty a v noci jako ložnice. Ať už si zařídíte velký nebo malý obývací pokoj v newyorském stylu, chcete-li, aby se v noci proměnil na pohodlnou ložnici - rozkládací pohovka s kontejnerem na lůžkoviny bude perfektní volbou. Mnoho modelů má tyto doplňkové prvky standardně ve výbavě. Výrobci čalouněných sedacích souprav znají potřeby svých zákazníků, a proto naprostá většina z nich navrhuje multifunkční modely, díky čemu vám rozkládací sedačka poslouží v různých situacích.

Rozkládací rohová pohovka je stejně elegantní jako ta bez funkce spaní. Nemusíte se tedy bát, že pokud zvolíte funkční rozkládací model, ztratíte elegantní design. Na rozdíl od zdaní, spojení těchto funkcí je možné a na trhu najdete spousty takových modelů.

Můžete si vybrat jednu z rohových sedacích souprav dostupných v obchodě Bau Max. V naší nabídce najdete nejkvalitnější sedací na trhu, materiál čalounění, kterých lze zvolit dle vzorníku, díky čemu potah ideálně doplní zbytek vybavení. Stejně tak rozměry, jako je výška, šířka a hloubka se nabizejí růžnorodé, diky čemu můžete najit kus nábytku s idealnimí rozměry pro vaš prostor. Nabízíme kvalitní rozkládací modely na spaní, kterých šiřká umožnuje je použivat jako postel, a také ty v klasickém provedení. Náš nábytek, který se vyznačuje velmi kvalitním zpracováním, je návrhem pro lidi, kteří hledají pohodlné místo k sezení během dne, a komfortní plochu na spaní v noci. Sedačka, jejíž výplň je vyrobena z kvalitní elastické pěny a vlnitých pružin splní očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků. A cena naších vyrobků vás Více produktů skladem a také inspirací najdete na stránkách našeho obchodu BauMax.

Interiér ve stylu New York s velkou modulární rohovou rozkládací pohovkou - která je vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů je skutečným skvostem mezi sedacím nábytkem. Ocení ji obzvlášť ty z vás, kteří hledají pohodlí a moderní řešení v aranžmá interiéru. 

Rohové sedací soupravy. Baumax.cz

Jakým způsobem uspořádat rohovou pohovku v obývacím pokoji?

Bez ohledu na styl vašeho interiéru, ať už je to skandinávský, glamour či New York, a od toho jaká luxusní rohová sedací souprava nebo sedačka doplní váš interiér, máte několik možností, jak je v místnosti uspořádat.

Mnoho lidí se mylně domnívá, že vám rohová sedačka nedává moc možností uspořádání, protože taková sedačka má jednoduše stát v rohu. Vše však závisí na prostoru, který máte, a také na uspořádání ostatních prvků vybavení v něm. Ne bez vyznamu vůčí prostoru, který maté k dispozici je také, zde je roh pravý nebo levý. Samozřejmě jsou situace, kdy malé interiéry neumožňují moderní a odvážné uspořádání a pohovka musí stát v rohu. Ve velkých otevřených interieréch můžete rohové pohovky uspořádat několika způsoby.

Moderní luxusní rohové sedačky v malé místnosti by měly stát tradičně v rohu nebo u zdi. Díky tomu, roh ve tvaru L tak nezabere cenný prostor a více místa umožní umístit lavici, konferenční stolek, taburet nebo také křeslo. Tímto způsobem využijete dostupný prostor na maximum, aniž byste zanechali prázdné místo v rohu. Rohová sedací souprava způsobí, že se malý pokoj bude opticky zdát větší než ve skutečnosti je, a navíc výběrem rozkládacího modelu na spaní získáte místo pro hosty, pokud zůstanou u vás přes noc.

Ve větších místnostech může rohová pohovka být libovolně uspořádána. Umístěná uprostřed místnosti dokáže efektivně rozdělit místnost na zóny. Může vydělit zónu stolování a posezení. Stejně tak je tomu u obývacích pokojů spojených s kuchyní. Takový moderní roh umístěný ve středu interiéru dokonale oddělí obývací a kuchyňskou část. Vše záleží na vaší fantazii!

V případě, že New York je vaše srdcová záležitost a přemýšlíte o změně aranžmá ve vašem interiéru na výše popsaný, či jen uvažujete o nákupu nového sedacího nábytku, anebo rozkládací pohovka je nově nezbytnou potřebou ve vaší domácnosti, podívejte se jakou nabídku jsme pro vás připravili v našem kamenném a internetovém obchodě. Zjistěte jaké rozměry, materiál čalounění a provedení vám můžeme nabídnout. Skladem mámé pro vás připraveno mnoho modelů, u kterých parametry, kvalitní zpracování, a také výhodná cena vás rozhodně potěší!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Modulární rohové pohovky do U


Rohová pohovka, kterou lze rozložit jako gauč


Moderní rohová sedací souprava do obývacího pokoje ve stylu art deco


 

Zpět