Jak zařídit obývací pokoj se šatní skříní

25.02.2022

V malém bytě často přemýšlíte, do které místnosti umístit velký nábytek, například  skříň. Často je předsíň příliš malá a zároveň nemáte samostatnou místnost pro ložnici nebo šatnu? V tomto případě musíte udělat kompromis, a skříň umístit v obývacím pokoji. Tento multifunkční kus nábytku se hodí stejně dobře jak do obývacího pokoje, tak i jiných místností. Chcete-li dat šatní skříň do obývacího pokoje, při výběru pamatujte na to, aby nábytek ladil s ostatními prvky vybavení, jako jsou například obývací stěny nebo sedací soupravy. Jen tak obývací pokoj bude pro vás místem, kde nejen budete rádi trávit čas, ale  zároveň bude funkční.

Šatní skříne- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jakou skříň vybrat do obývacího pokoje?

2. Uspořádání obývacího pokoje s šatní skříní

3. Jak aranžovat obývací stěnu do pokoje?

4. Velka šatní skříň do obývacího pokoje - způsoby uspořádání?

5. Jak uspořádat šatní skříň do malého obývacího pokoje?Jakou skříň vybrat do obývacího pokoje?

Pokud chcete mít pořádek, vyberte si praktickou a funkční skříň na oblečení do obýváku. Jak mají takové skříně vypadat? Nejlepší bude, když mají tyč na věšáky, na které snadno pověsíte svrchní oblečení, košile a šaty. Umožní vám to snadno vidět všechny oděvy uvnitř a zabraňuje jejich pomačkání.

Velmi důležité jsou také police a možnost jejich libovolného umístění. Pak si budete moci na ně uložit třeba ubrusy, ložní povlečení, ručníky a další věci dle potřeby. Ideálním řešením jsou zásuvky pro uložení prádla nebo jiných drobností. Je nesmírně důležité, aby vybraná skříň byla nejen atraktivní vzhledově, ale i praktická. Když skříně nemají dostatek zásuvek, můžete si dokoupit kontejnery do skříní a různé příslušenství k šatním skříním. Takové kontejnery jsou velmi praktické při zařizování vnitřního prostoru a lze je využít například na boty. Správně vybavené skříně usnadňují každodenní život, odstraňují také problém se skladováním a umožňují udržovat pořádek!

Šatní skříne- Baumax.cz

Uspořádání obývacího pokoje s šatní skříní

Skříni, co se úložného prostoru tyká, se nevyrovná žádný jiný kus nábytku. Ani ty největší komody neposkytnou takovou plochu na ukládaní věcí, jako je vysoká až ke stropu skříň. Je velmi užitečná především v malých bytech. Umístění pouze jednoho velkého kusu nábytku vám umožní uschovat vše, co potřebujete.

Jak uspořádat skříně na oblečení do denního pokoje? Umístění nábytku, jako jsou skříně na oblečení v obývacím pokoji, funguje dobře, když je v bytě málo úložného prostoru. Když je vaše ložnice nebo předsíň příliš malá na to, abyste do ní mohli umístit prostorný a praktický šatník, nebo když stále nemáte dostatek místa na uskladnění věcí  – pořiďte si skříň do obývacího pokoje.

Obývací pokoj s elegantní skříní stále bude vhodným místem pro přijímání hostů a její správný výběr vám pomůže navíc udržet pořádek v místnosti. Skříň bude nejen místem pro uložení věcí, ale zároveň efektně ozdobí obývací pokoj! V garsonce- obývací pokoj je místností, která plní více funkcí, proto je zde skříň na oblečení nezbytností. Zatímco obývací stěna se skříní je dobrý nápad, když máte více místa a chcete prostor v obývacím pokoji využít na maximum.

Atraktivní aranžmá obývacího pokoje můžete vytvořit tak, že sestavu umístíte k vybrané stěně nebo ji rozložíte na různé strany v místnosti. Pak pamatujte, že vybrané modely by měly mít malou hloubku, aby nezahltily prostor. Velkou skříň lze umístit do výklenku, ale také na místo, které jinak těžko využijete. Nízké regály naopak dokážou přirozeně oddělit části obývacího pokoje na zóny, například na relaxační zónu a jídelnu nebo kuchyňský kout.

Nábytek do obývacího pokoje- Baumax.cz

Jak aranžovat obývací stěnu do pokoje?

Oblíbeným způsobem uspořádání obývacího pokoje, kromě sedací soupravy, jsou obývací stěny kombinované se skříní. Nemusí to být mohutní konstrukce, co si mnoho z nás stálé představuje.  V současné době takové skříně vypadají velmi moderně a lze je stylizovat do různých stylů, např. do skandinávského stylu, provensálského stylu nebo do dnes tak oblíbeného stylu loft.

Obývací stěna může být modulová a sestávat z prvků, které se k sobě hodí a lze je vzájemně libovolně kombinovat. Jednotné moduly a skříňky nemusí být na stěně pevně spojeny. Takové uspořádání obývacího pokoje zabrání tomu, aby se obývací pokoj opticky zdál menší. 

Dalším typem je vestavěná obývací stěna, která tvoří jednu konstrukci. Takové sestavy mají často vitríny nebo regály s otevřenými policemi, stejně jako TV stolky na televizor. Obývací stěna je také dobrým způsobem pro uspořádání bytu či domu, pokud si nevíte rady s jeho vybavením a nechcete , aby interiér působil příliš prázdným dojmem.

Velka šatní skříň do obývacího pokoje - způsoby uspořádání?

Pokud nemáte ve skříni nebo v ložnici dostatek místa na uložení oblečení celé rodiny a regál nebo komoda nejsou dostatečně velké - rozhodněte se pořídit si velkou skříň. Budete moci do ní uložit mnohem více vašeho oblečení a různých dalších věcí. Perfektní budou skříně s posuvnými dveřmi. Při otevírání nezaberou místo a nebudou ani překážet pro další prvky výbavy. Při vybavování obývacího pokoje velkým kusem nábytku vybírejte takový, který bude zejména ve vysoké místnosti zastavěný až ke stropu. I když jeho šířka nebude nutně velká, nabídne vám dostatek úložného prostoru. Na trhu existují rovněž nástavce na šatní skříně, které lze pořídit k nižšímu nábytku. Je to velmi praktické řešení, protože získáte další prostor na uskladnění různých předmětů a vršek skříně nebude sbírat prach. 

Estetická barva a dekor čel nábytku ozdobí interiér, ale také mu dodá vybraný styl. Pokud máte obavy, že velký nábytek v malém obývacím pokoji potlačí celou místnost, můžete zvolit model na nožičkách, který opticky působí lehčím dojmem a zpestří aranžmá. V případě velkých šatních skříní můžete využít již hotová řešení, dostupná v obchodech např. skříně s otočnými dveřmi nebo se rozhodnout si pořídit nábytek na míru. Nábytek a skříně na míru jsou dražším řešením, ovšem umožňují zařídit dostupný prostor co nejlépe.

Nábytek do obývacího pokoje- Baumax.cz

Jak uspořádat šatní skříň do malého obývacího pokoje?

V malém bytě je potřeba interiér pečlivě navrhnout a zařídit. Jinak aranžmá nebude funkční či jednotné. Základem návrhu pro zařízení interiéru budou světlé stěny a podlahy. Do malého interiéru je nejlepší zvolit světlý, nejlépe bílý nábytek. Bílé lesklé skříně bývají charakteristické pro glamour a moderní styl aranžmá, ale skvěle poslouží i v každém jiném stylu, protože tím, že odrážejí světlo, interiér opticky zvětšují a dávají mu efektní vzhled. Skříňky z přírodního světlého dřeva dobře poslouží v malých obývacích pokojích. Skvěle zapadnou do klasického, provensálského a skandinávského stylu.

Je dobré, když má nábytek na dveřích zrcadlo – díky tomu se interiér opticky zvětší. Zrcadlo nemusí být na všech dveřích, stačí na jedněch z nich a efekt opticky většího prostoru máte zaručený. Do malých interiérů do obýváku se hodí také rohové šatní skříně nebo modely s menší hloubkou, ve kterých je oblečení zavěšeno kolmo ke stěně.

Pokud v předsíni nebo ložnici velká skříň zabere hodně místa, v malém obývacím pokoji nemůže dominovat pouze jeden kus nábytku. Nábytek do obývacího pokoje by měl vytvářet jednotný design interiéru. Vyplatí se proto přidat do obýváku další prvky, jako je rohová pohovka s funkcí spaní, konferenční stolek nebo pohodlné křeslo. Pokud zvolíte moderní či jiný styl, stejný design by se měl opakovat v rámci celého pokoje a všech jeho prvků. 

Vyplatí se rovněž postarat o dekoraci oken a investovat do příslušných produktů, jako jsou závěsy a dekorační polštáře. Ne bez významu je také vhodné osvětlení do obývacího pokoje. Na to často zapomínáme, a při tom osvětlení dodá celku ten správný konečný výsledek, který  upoutá každého. Takový obývací pokoj s jedinečným, konzistentním a estetickým uspořádáním bude místem, kde budete rádi trávit čas se svou rodinou nebo přáteli a zvát návštěvy. 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!

Jako šatní skříň zvolit do malé předsíně
Rohová šatní skříň se zrcadlem
Jak navrhnout vnitřek šatní skříně

 

Zpět