Jak vystavit květiny doma

15.03.2022

Živé květiny a rostliny v květináčích jsou v zimě a v létě tou nejlepší dekorací do každého domova. Rostliny v květináčích zdobí obývací pokoje, ložnice, chodby a někdy i koupelny. Jsou nepostradatelným prvkem interiérového aranžmá ve stylu boho, eko, provensálského, klasického a rustikálního stylu. Pokojovky ladí nejen s různými styly interiéru, ale rovněž s dalšími prvky výzdoby a dekorací. Můžete je umístit i na nábytek, tak aby vynikla jejich krása.

Pokud jste zvědaví, jak vystavit pokojové rostliny módním a efektním způsobem a vytvořit z nich originální dekoraci, ale rovněž se také dozvědět, jak byste se měli o tyto prvky pečovat, doporučujeme vám přečíst si náš článek. Naši odborníci pro vás připravili několik zajímavých inspirací pro efektivní vystavení pokojovek. Rovněž vám poradí, kde pokojovky umístit a jak si s jejich pomocí efektně vyzdobit místa v domě.

V tomto článku:

1. Blahodárné účinky pokojových rostlin

2. Pokojové rostliny, pokojové květiny – kde se budou nejlépe prezentovat?

3. Závěsné květináče makramé v boho, retro, eko stylu

4. Obrazy z živých rostlin pro moderní, glamour a art deco interiéry

5. Aerárium neboli les ve skle  - designová dekorace do každého interiéru

6. Exotické květiny v dekorativních květináčíchPéče o rostliny a pěstování rostlin- Baumax.cz

Blahodárné účinky pokojových rostlin

O tom, že zeleň je naším velkým spojencem, není třeba nikoho přesvědčovat. Pokojové rostliny vypěstované doma mají blahodárný vliv na naše zdraví. Poskytují kyslík a vytvářejí příznivé, specifické mikroklima v interiéru. Podporují dýchací systém, zvlhčují pokožku, eliminují mnoho nebezpečných toxinů a eliminují tzv. elektromagnetický smog, vyzařovaný všudypřítomnými elektrickými zařízeními. Proto si mnozí z nás zařizují do svých bytů skutečnou městskou džungli a obklopují se květinami v každodenním životě. Zdobí nimi nábytek do obývacího pokoje, ložnice či kuchyně.

Vědci dokázali, že pobyt v místnosti plné živých květin má na pobývající v ní lidi relaxační a uklidňující účinek. Proto se opravdu vyplatí obklopit se rostlinami, jak doma, tak v práci, pokud tomu okolnosti dovolují.

Proto, aby vám pokojovky v zimě a v létě krásně rostly, musíte o ně správně pečovat. Budou potřebovat vhodný substrát, přiměřenou zálivku či dostatek světla. Pro začátečníky doporučujeme na pěstování méně náročné pokojovky, jako jsou například fikusy nebo stejně jako jsou draceny. Jejich pěstování nebude pro vás složité a jejich listy budou velmi efektní ozdobou.

Péče o rostliny a pěstování rostlin- Baumax.cz

Pokojové rostliny, pokojové květiny – kde se budou nejlépe prezentovat?

Doby, kdy pokojovky zdobily hlavně okenní parapety, jsou minulostí. Nejnovější trendy používají pokojovky jako jeden z nejzajímavějších prvků aranžmá interiéru. Květinové kompozice se staly součástí módního bytového designu a jsou s nadšením využívány jako přírodní dekorace komod, konferenčních stolků, oken ale i polic.

Jak vystavit květináče s pokojovky, tak aby se staly ucelenou součástí interiéru? Představujeme nejzajímavější způsoby, jak přidat květiny do interiéru v různých stylech a udělat z nich jednoduše atraktivní dekoraci.

 

Pohovky- Baumax.cz

 

Závěsné květináče makramé v boho, retro, eko stylu

Přemýšlíte, co je makramé? Jedná se o velmi zdařilou techniku ​​tkaní dekorativních a funkčních předmětů z bavlněných a jutových provázků. Určitě každý z nás alespoň jednou v životě při procházení aranžmá v boho stylu viděl krásnou nástěnnou makramé, zavěšenou na dřevěné tyči. Tato technika vázání umožňuje vytvářet nejen ploché koberečky, ale také mnoho prostorových interiérových dekorací. Jednou z nich jsou závěsné nebo stojací květináče.

Makramy lze vyrábět v mnoha různých barvách, takže můžete experimentovat s dekoracemi do domu a bytu a vystavovat je i na nábytek, jako jsou obývací stěny, ale i jiný.

Díky poutavému, vlastnoručně vyrobenému květináči budou v nich vaše pokojovky vypadat úchvatně. Zvláště pokud do květináče dáte popínavé odrůdy, například břečťan, zelenec nebo kapradina.

Makramé výplety se osvědčí v roli závěsných květináčů, připevněných ke stropu či stěně, tak i v roli efektních dekorativních obalů na stojací květináče. Tento typ dekorace se perfektně hodí do boho, retro a eko stylu. Pokud tedy váš byt je zařízen v jednom z těchto stylů, budou makramé květináče dokonalým doplňkem celého stylingu a pokojovky v nich umístěné potěší svou krásou. Pletené květináče je ideální umístit na komody do obývacího pokoje, regály, stoly nebo jiná exponovaná místa ve vaší domácnosti. Je potřeba akorát pamatovat na vhodnou zálivku a dostatek světla.

 

Vybavení a dekorace- Baumax.cz

 

Obrazy z živých rostlin pro moderní, glamour a art deco interiéry

Závěsné květinové dekorace jsou jen krůček od vertikálních zahrad, které vytvářejí živé zelené obrazy. Zelené obrazy jsou dalším zajímavým trendem, který stojí za to využít pro originální vystavení pokojovek v interiéru, zvláště pokud se chcete věnovat domácímu pěstování květin.

Co je vertikální zahrada v podobě květinového obrazu? Jedná se o kompozici květin uspořádaných do tvaru obrazu. Jejím základem je speciální panel skládající se z desky a kapes. V kapsách jsou umístěny rostliny, které dohromady vytvářejí pohádkovou kompozici. Základová deska je celá vyrobena z lehkého nepromokavého materiálu, který chrání stěnu bytu před vlhkostí. Druhý prvek- kapsy se nejčastěji vyrábí z plsti, která dodává rostlinám vzduch a chrání její kořeny před zahníváním. Do kapes obrazů mohou být zasazeny popínavé filodendrony, elegantní monstery, exotické vrísey a guzmánie. S úspěchem můžete využít i domácí kapradiny: Velmi populární jsou ale i voňavé bylinky, které si pověsíte vedle police v kuchyni.

Živé květiny v podobě obrazu jsou elegantní dekorací interiéru, která potěší oko každého hosta.

 

Péče o rostliny a pěstování rostlin- Baumax.cz

 

Aerárium neboli les ve skle  - designová dekorace do každého interiéru

Jde o další zajímavý trend, který si v poslední době získává velkou oblibu a je často voleným prvkem aranžmá interiéru v různých stylech.

Les ve skle nabízí úžasné možnosti aranžování a jeho největší předností je možnost si jej vyrobit samému. K vytvoření kompozice potřebujete písek, barevné oblázky a oblíbené pokojové rostliny. Pro atraktivní výsledek můžete přidat kousek stromové kůry, větvičku, a mezi ně i jednu nebo dvě hliněné nebo skleněné figurky.

Tyto drobné kompozice, obvykle vyrobené z dekorativní dózy a materiálů dostupných v zahradnických obchodech, jsou skutečným hitem posledních let. Zároveň jsou skvělé pro začátečníky s pěstováním, protože nejsou náročné, ale ani nevyžadují složitou péči. S trochou snahy můžete získat opravdu úžasnou dekoraci, ideální do jakéhokoliv interiéru.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz

Exotické květiny v dekorativních květináčích

Chcete-li nevšední dekoraci do vaší předsíně, obývacího pokoje nebo na nábytek do ložnice, určitě zvolte exotické květiny, s jejichž pomocí vytvoříte univerzální výzdobu interiéru. Chcete-li dekorativní efekt ještě posílit, zvolte velké a velkolepé květy nebo pokojovky se zajímavými listy. Cykas japonský (Cycas revoluta) do této skupiny určitě patří. Je to jedna z nejstarších rostlin na světě, známá rovněž jako dinosaurus mezi rostlinami. Pochází z Japonska. Roste pomalu, ale velmi efektně a dává pohledné velké exempláře. Je to dlouhověká rostlina, může růst až několik set let. Nepotřebuje hojnou zálivku, má ráda mírnou půdní vlhkost. Je třeba zdůraznit, že jde o rostlinu mimořádně všestrannou. Od jara do podzimu může úspěšně zdobit balkón a terasu, v zimě pak interiér obývacího pokoje. Rostlina, která vypadá krásně v zimních zahradách. Velkolepý květináč dodá rostlině styl a krásně ji vyexponuje.

Exotické pokojové rostliny a květiny jsou velmi atraktivní, přírodní prvky výzdoby interiéru domu či bytu. Neobvyklé krásné tropické květy a listy budou originální a moderní ozdobou interiéru. V prodeji jsou dostupné exotické rostliny a květy v květináčích, které se vyznačují dlouhou životností a velmi atraktivním vzhledem. Vypadají efektně a jsou extrémně odolné i v náročných podmínkách. Při zařizování art deco interiéru se vyplatí sáhnout po exotických pokojových rostlinách, které interiér fantasticky oživí a dodají mu nevšední charakter.

Exotickou rostlinu můžete vystavit na regálech, komodách, stolech nebo kuchyňských poličkách. Taková rostlina bude se skvěle prezentovat v krásných plastových nebo hliněných květináčích. Užijte si dekorace svého bytu a čistý vzduch, který vám zelené rostliny dopřejí.

V našem zahradním centru najdete pokojovky lišící se barvou a velikostí, které můžete pěstovat u sebe doma. Navíc nabízíme veškeré příslušenství, které vám pomůže při každodenní péči a urychlí jejich růst. Více produktů a informací, jak pěstovat vybrané druhy pokojovek najdete na našich webových stránkách a v kamenných prodejnách.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Jak zařídit pokoj pro teenagera
Jaký zvolit koberec k šedé pohovce
Kontinentální postele

 

Zpět