Jaký zvolit koberec k šedé pohovce

09.03.2022

Koberec je v současné době velmi oblíbeným interiérovými designery prvkem vybavení interiéru. Na to že ještě donedávna byl spojován spíše s doplňkem pro klasické interiéry a milovníky tradicionalismu, dnes zažívá slavnostní návrat. Správně vybraný koberec totiž zdůrazní charakter a styl každého interiéru. Koberec je skvělým doplňkem k tomu, aby dodat interieru a aranžmá pověstnou tečku nad i. Kromě toho oteplí místnost, díky čemu ta získá útulný charakter. Při výběru koberce je základním pravidlem, že by měl ladit jak s ostatním nábytkem, tak odpovídat vybranému stylu interiéru. Výběr koberce není složitý, ale bude od vás vyžadovat trochu estetického cítění. Šedá sedačka je kus nábytku, který se bude hodit prakticky ke všemu a je jen na vás a stylu vašeho interiéru, jaké doplňky zvolíte, aby vypadaly atraktivně a vytvořily v pokojí příjemnou atmosféru. V tomto článku vám poradíme, jaký koberec vybrat když máte šedou sedačku. Správná kombinace barvy a struktury sedačky a koberce vám totiž umožní vytvořit dokonalé aranžmá, které potěší vás a vaše návštěvy.
 

V tomto článku:

1. Barvy v interiéru

2. Šedá sedačka – hladký nebo vzorovaný koberec?

3. Šedý koberec k sedačce v minimalistickém stylu

4. Koberce do industriálních interiérů

5. Barva koberce k šedé pohovce ve skandinávském styluKoberce- Baumax.cz

Barvy v interiéru

Již dávno je známo, že barvy použité v interiéru do značné míry každodenně ovlivňují naši pohodu a náladu. K tomu abyste se cítili doma příjemně, vám pomůže vhodně zvolená paleta barev pro nábytek a bytové doplňky. Je všeobecně známo, že tmavé odstíny vytvářejí intimní interiér, světlé zase interiér opticky zvětšují. Když je dovedně použijete v interiérovém designu, budou podle potřeby napomáhat koncentraci nebo relaxaci. Když se chcete cítit ve svém interiéru dobře nestačí se jen řídit aktuálními trendy nebo módou, ale také tím co je pro vás příjemné. Pokud zrovna řešíte otázku, jak dokonale barevně sladit koberec s pohovkou, náš článek vám může toto dilema vyřešit. Jak víte rozmanitost vzorů a barev, jaké mají kobercové krytiny, je nekonečná, na rozdíl od čalounění sedačky. Je také známo, že je snazší při změně dekoru čas od času změnit barvu koberce než kupovat nový sedací nábytek, který se běžně kupuje každých pár let. Proto nejprve stojí za zvážení výběr barvy čalouněného nábytku do interiéru. Dalším krokem bude sladit sedací soupravu s barvou koberce a dalších doplňků, díky čemu vytvoříte konzistentní ​​aranžmá v obývacím pokoji.

 

Pohovky- Baumax.cz


Šedá sedačka – hladký nebo vzorovaný koberec?

Šedá jednobarevná sedačka, bez ohledu na to, zda je tmavá nebo světlá, bude v místnosti vypadat dobře, pokud ji doplníte jednobarevným kobercem. Může být šedý, jako sedací souprava, ale v jiném odstínu nebo ve zcela kontrastní barvě. Že se vám to zdá příliš jednotvárné? S šedým čalouněním budou skvěle ladit také vzorované koberce, které přitahují pozornost a jsou ozdobou místnosti. Krásně bude vypadat například grafitová sedačka se světlým kobercem s geometrickými vzory, v kontrastních barvách, které zdůrazní charakter interiéru. K šedé pohovce tak bude skvěle ladit například tyrkysový koberec nebo žlutý koberec s marockými vzory. Pokud vám nevyhovují výrazné odstíny, můžete zvolit koberec v tlumené bílé a černé barvě s módními vzory. Barevné provedení je samozřejmě vhodné vybírat tak, aby ladilo nejen k sedací soupravě, ale i k dalšímu vybavení, ale také s barvy stěn a stylem místnosti.

Šedý koberec k sedačce v minimalistickém stylu

Vedle bílé a černé je základem minimalistického aranžmá šedá. Zde se nejčastěji vyskytují šedé rozkládací sedačky. Protože minimalistický styl nemá rád přepych, vyberte vhodný koberec a zároveň se vyhněte vzorům a výrazným barvám. Nejlepší volbou je šedý koberec, například jako je pohovka. Stávající odstíny šedé je však dobré odlišit. Například skvělá je kombinace světlé, šedé rohové sedací soupravy s tmavším, grafitovým kobercem. Je to kombinace, která vypadá dobře jak na světlých, tak na tmavých podlahách. Dobrým způsobem, jak získat zajímavý designový efekt v místnosti, je diverzifikovat textury čalounění a koberce. V případě minimalistického stylu je třeba to udělat velmi opatrně. Nejlépe vypadají ploché tkané koberce. Zajímavě budou vypadat například se šedou velurovou pohovkou. Pokud máte sedačku s textilním čalouněním, zajímavý efekt dá volba koberce s trochu delším vlasem. Díky kombinaci různých textur, celek nebude vypadat nudně.

 

Koberce- Baumax.cz


Koberec do moderního obývacího pokoje s šedou pohovkou

Pokoje v moderním stylu jsou zařízeny většinou v neutrálních barvách. Šedá pohovka do obývacího pokoje je proto velmi populární. Čalouněný nábytek může mít polohovatelné opěrky hlavy a nízké nohy. Moderní interiéry mají často na podlaze dlažbu v černé nebo bílé barvě. Když je na podlaze bílá barva, je dobré volit sedačky s funkcí spaní v tmavých odstínech šedé a o něco světlejší koberec, a dbát na to, aby se barvy vzájemně nesplývaly. Vhodné je zvolit také další neutrální barvy pro doplňky a další vybavení. Pokud je podlaha černá a sedačka šedá, měl by být koberec neutrální. Jde o to, aby si vybrat odstín, který bude něco mezi černou a šedou. I když to není pravidlem. Pro moderní interiéry se totiž často používají vzorované koberce, jako jsou koberce s černobílými geometrickými vzory. Většinou ladí s moderním tvarem nábytku, ve kterém je obývací pokoj zařízen. Do takových interiérů si můžete pořídit rovněž koberce s krátkým, hladkým a často lehce lesklým vlasem. Je to obzvlášť dobrá volba, pokud máte nábytek ve vysokém lesku.

 

Koberce- Baumax.cz


Koberce do industriálních interiérů

V industriálním a loftovém stylu obývák má často dřevěnou podlahu a stěny z červených cihel nebo betonu. Pokud jste i vy zvolili podobnou povrchovou úpravu, ideálním doplňkem pro ní bude pohodlná šedá pohovka s hladkým čalouněním. Pohovky s hladkým čalouněním jsou vlastní pro tento styl. Bylo by dobré, aby i koberec odkazoval na prvky dekoru, díky čemu bude celkové aranžmá jednotné. Může být v neutrální barvě nebo se vzorem s prvky černé, hnědé a šedé. A pokud chcete něco více výrazného, atraktivně zde bude vypadat rovněž černý huňatý koberec s dlouhým vlasem, který interiér zároveň oteplí. Když má obývák na podlaze architektonicky beton, bude dokonalým řešením koberec ve výrazných živých barvách. Díky tomu nábytek nesplyne s podlahou ve stejné barvě.

 

Koberce- Baumax.cz

 

Barva koberce k šedé pohovce ve skandinávském stylu

Skandinávský styl se vyznačuje minimalismem. Můžete zde však použít širší škálu barev, než jako v případě minimalistického stylu. Do obývacího pokoje nebo denního pokoje můžete umístit malou šedou sedačku s tím, že ji doplníte dalším čalouněným nábytkem, jako jsou židle a křesla ve stejném provedení. Nábytek pro skandinávské interiéry se často umisťuje na tenké dřevěné nohy, které v tomto případě lze použít jako směrnice, dle které vyberete barvu koberce. Podle skandinávského stylu koberec by měl být vyroben z přírodních materiálů, jako je sisal nebo juta. Mějte však na paměti, že jutové koberce do obývacího pokoje jsou většinou malé. Proto, dle rady bytových designerů si můžete pořídit několik výrobků stejného typu nebo v jiném odstínu a s jiným výpletem. Navíc, oproti minimalistickému stylu, zde můžete při výběru koberce k šedé pohovce volit i barvy. Jaké odstíny se sem hodí? Šedá barva pohovky skvěle ladí se zeleným nebo žlutým kobercem, ale máte na výběr rovněž jiné možnosti. Velmi oblíbené jsou zde koberce s geometrickými vzory pravidelných tvarů, které oživí a zútulní aranžmá. Může se jednat o rozetový vzor nebo lidový vzor odkazující na skandinávský folklór. Dobře bude vypadat šedý koberec s dlouhým vlasem, který oteplí obývák.

 

Koberce- Baumax.cz

Doufáme, že náš malý průvodce vám pomohl se v otázce, jaký zvolit koberec do obývacího pokoje k šedé sedačce lépe zorientovat, a i když stále ještě váháte, jaký vybrat, doporučujeme Vám přihlásit se k odběru novinek, které přinesou další inspiraci.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Jak olemovat koberec doma
Jaký zvolit koberec do obývacího pokoje
Nejmódnější koberce -Klasika, která se vždy ubrání

 

Zpět