Jak zařídit pokoj pro teenagera

10.03.2022

Zařídit pokoj pro teenagera může být pro mnohé rodiče skutečnou výzvou. Generační rozdíly, rozdílný vkus a preference někdy ztěžují dosažení dohody v této věci.

Jak naplánovat rekonstrukci a jak zařídit pokoj pro teenagera tak, aby obě strany byly spokojené? Na co si dát při výběru nábytku, textilu, dekorací a doplňků zvláštní pozor? To vše vám chceme tady říct. Naši odborníci shromáždili a připravili několik osvědčených tipů, které vám pomohou najít kompromis a poradí, jak zařídit pokoj pro teenagera, se kterým budete spokojeni vy a vaše děti.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

 

V tomto článku:

1. Uspořádání pokoje pro teenagery - kde začít, jak si vybrat styl interiéru a naplánovat prostor

2. Jak vymalovat pokoj pro teenagery - vybíráme barvy stěn

3. Jak vybavit pokoj pro teenagera

4. Textilie, dekorace a doplňky, které vytvoří atmosféru mládežnického pokoje

5. Uspořádání pokoje pro teenagera v podkrovíUspořádání pokoje pro teenagery - kde začít, jak si vybrat styl interiéru a naplánovat prostor

Pokoj pro mládež je interiér, který vyžaduje při zařizování dobrý a promyšlený návrh. Stojí za to zapojit do navrhování mladého člověka. Pravděpodobně není nic horšího, než vnutit dítěti vizi dospělého. Mladý člověk má právo na vlastní identitu a projev. Při plánování jak zařídit pokoj pro dospívajícího syna nebo dceru. amatujte, že když jste byli v jejich věku, měli jste své preference a vášně, a jistě jste chtěli, aby vás váš pokoj charakterizoval. Navíc, aby to bylo vaše vysněné útočiště, místo klidu a bezpečí, jaké všichni mladí lidé velmi potřebují.

Každému teenagerovi se jistě bude líbit idea společného uspořádání pokoje. To, co se dosud mohlo zdát jako docela výzva, se stane skvělou zábavou a ideální příležitostí ke společnému trávení času. My, dospělí, máme dnes mnohem více příležitostí než měli naši rodiče. Pojďme je využít k uspořádání dětského pokoje, či pokoje pro mládež společně s vaším dítětem.

Než se pustíte do práce, zajděte si společně do více obchodů s nábytkem, prohlédněte si inspirace na internetu nebo hledejte zajímavá řešení na blozích o interiérovém designu. To vám pomůže určit směr a styl, ve kterém bude místnost uspořádaná.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

 

Jak vymalovat pokoj pro teenagery - vybíráme barvy stěn

Nejčastěji zařizování pokoje pro mládež začíná rozhodováním jakou barvu použijeme na zdi. Nechte své dítě, aby si barvu stěn vybralo samo, nebo alespoň se zeptejte, jaké odstíny má nejraději. I když se výběr vašeho teenagera může lišit od vašich představ a vkusu, zkuste jej přijmout. Pokud jsou zvolené barvy, příliš křiklavé, zkuste najít kompromis. Můžete nabídnout svému dítěti něco, co bude vhodným základem pro aranžmá a příliš rychle se neokouká.

Velmi módní jsou tuto sezónu jemné pastelové odstíny, šedá, béžová nebo intenzivní šťavnaté barvy přírody jako zelená nebo modrá.

Teenager sní o černém pokoji? Nemusí to být vůbec tragédie. Vyberte si jednu stěnu a natřete ji černou tabulovou barvou. Na ostatní stěny zvolte světlý nátěr, který vnese do interiéru rovnováhu a zabrání tomu, aby místnost působila jako malá a stísňující.

Zde stojí za zmínku o úžasných možnostech, jaké nabízejí tapety a fototapety. Jsou výbornou alternativou ke klasickým nátěrům a umožňují zcela změnit vzhled pokoje.

Pamatujte, že není nic horšího než nespokojený puberťák, takže se snažte, aby výběr barvy pokoje byl vaším společným rozhodnutím. Koneckonců je to soukromy prostor, kde mají mladí lidé svůj azyl, a kde se mají cítit dobře a bezpečně.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

 

Jak vybavit pokoj pro teenagera

Nábytek v pokoji pro mladež musí splňovat mnoho důležitých funkcí, takže prvním a nejdůležitějším kritériem pro jeho výběr by měla být funkčnost. Můžete si vybrat nábytek skládající se z modulů nebo již hotové sestavy nábytku pro mládež, běžně označované jako obývací stěny. V pokoji pro teenagera nesmí chybět pohodlná postel s kontejnerem na lůžkoviny, psací stůl ke studiu a hraní, pohodlná a prostorná šatní skříň, ale také komody, regály a police. Ty umožní praktické uspořádání interiéru a uložení všech potřebných dospívajícímu dítěti věcí.

Jaký nábytek byste si měli vybrat do prostoru, aby elegantně a funkčně zařídit dětský nebo studentský pokoj? Doporučujeme nábytek, který roste s dítětem. Z hlediska funkčnosti bude to ta nejlepší volba. Velmi oblíbené jsou psací stoly s polohovatelnou deskou stolu nebo rostoucí postel, která se svou velikostí přizpůsobí výšce dítěte. Je třeba zdůraznit, že potřeby malého dítěte jsou zcela jiné než potřeby teenagera. Dorůstající děti ocení, když budou mít další prostor pro uložení svých věci a drobností. V tomto ohledu jsou nenahraditelné regály s četnými policemi, které by měly být umístěny v blízkosti pracovního stolu. Deska stolu může být vybavena organizéry a boxy na psací potřeby, které pomohou udržet pořádek a organizovat školní potřeby.

Malý prostor dětského pokoje je vždy problém. Rozhodně potřebujete prostor na umístění jak funkčního psacího stolu, tak pohodlné postele. Zamyslete se proto nad tím, jaké prvky jsou nezbytné, a které musíte mít. V malé místnosti vyplatí zaměřit se na funkční minimalismus, ať nábytek místnost nezahltí a pokoj nepůsobí ještě menším dojmem, než ve skutečnosti je. Velké zrcadlo je osvědčeným způsobem, jak pokoj opticky zvětšit a dodatečně prosvětlit.

Pamatujte také na to, že chlapecký pokoj by měl být zařízen trochu jinak než dívčí pokoj. Při výběru nábytku, dekorací a doplňků je dobré klást důraz na individualitu dítěte.

Při výběru nábytku pamatujte na to, že pro většinu teenagerů je pokoj jejich vizitkou, proto se snažte pokoj zařídit tak, aby bylo vaše dítě spokojené a cítilo se v něm dobře.

 

Nábytek do dětského pokoje- Baumax.cz

 

Textilie, dekorace a doplňky, které vytvoří atmosféru mládežnického pokoje

Pokoj pro mládež není vybaven jen nábytkem, ale patří zde také textilie, ozdoby a doplňky, které určují charakter interiéru a zútulňují pokoj. Při zařizování pokoje pro dospívajícího syna nebo dceru stojí za to vybrat prvky, které budou odrážet jejich vášně a zájmy. Pokud dcera miluje módu a touží tvořit nové styly, jistě ji potěší, když bude v jejím pokoji šatní skříň s velkým zrcadlem. Splněným snem každé dospívající dívky je také toaletní stolek, skvělý pro péči o zevnějšek.

A pokud chcete zařídit pokoj, kde bude bydlet mladý sportovec, zaměřte se na dekorační prvky, které budou odkazovat na jeho vášeň. V pokoji pro teenagery nesmí chybět prvky, které dítě charakterizuje a činí toto místo jedinečným a originálním. Myslete na pohodlné textilie a měkké polštáře, které prostor zútulní. Pokoj pro teenagery zútulní rovněž koberec, a navíc bude dokonalou ozdobou a dekorací.

Aby výrobci nábytku pro mládež splnili vysoká očekávání mladých lidí, často zařazují do výbavy zajímavé a praktické doplňky, které pomohou zařídit studentský pokoj. Jedním z takových skvělých doplňků je nástěnka, kterou lze zavěsit nad psací stůl. Je to místo pro zavěšení obrázků, suvenýrů z dovolené, fotek s přáteli a drobností. To vše dohromady vytvoří krásné vzpomínky. Pořízení korkové nástěnky udělá vašemu dítěti jistě velkou radost a dodá interiéru zajímavý osobní akcent.

Uspořádání pokoje pro teenagera v podkroví

Dětský pokoj nebo pokoj pro teenagery v podkroví se řídí trochu jinými pravidly. Tento typ interiéru vyžaduje opravdu dobrou organizaci, více plánování a vhodné uspořádání nábytku. V tomto případě nábytek je nutné přizpůsobit velikosti místnosti a četným šikmým stěnám, kam můžete například umístit postel nebo vestavěné regály a police. V malé podkrovní místnosti bude mnohem lepším řešením umístit modulární nábytek, jelikož jej lze snadno kombinovat a aranžovat i do podkrovních interiérů.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Madis Nábytek do obývacího pokoje Wellin Nábytek do obývacího pokoje Nest II Nábytek do obývacího pokoje Sand

 

Zpět